#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

تذکر روحانی به وزیر اطلاعات در موضوع استفاده از سلاح هسته ای + فیلم

همان طور که انتظار می رفت اظهارات جنجالی وزیر اطلاعات در گفتگوی زنده صدا و سیما در موضوع استفاده از سلاح هسته ای و ترور شهید فخری زاده با حاشیه همراه شد. به طوری که واکنش روحانی و ستاد کل نیروهای مسلح را در پی داشت.

 

علوی در صحبت های خود گفته بود "صنعت هسته‌ای ما صنعت صلح‌آمیز است، مقام معظم رهبری صراحتاً در فتوایشان فرموده‌اند که «تولید سلاح هسته‌ای خلاف شرع است و جمهوری اسلامی سراغ آن نمی‌رود و آن را حرام می‌داند» اما عرض شود خدمتتان که اگر یک گربه را گوشه‌ای گیر بیاورند ممکن است رفتاری بکند که گربه‌ای که آزاد است آن رفتار را انجام نمی‌دهد. اگر ایران را به آن سمت هل بدهند، آنوقت تقصیر ایران نیست، بلکه تقصیر آنهایی است که هل دادند که در شرایط عادی ایران چنین نیت و چنین برنامه‌ای ندارد"

این اظهارات به نقل از رئیس دفتر رئیس جمهور واکنش روحانی را در پی داشت.

واعظی با اشاره به این اظهارات جنجالی وزیر اطلاعات تصریح کرد که موضع نظام و دولت تغییر پیدا نکرده و فتوای رهبر انقلاب به قوت خود باقی است و این فتوا چیزی نیست که با یک حرف تغییر کند.

واعظی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا آقای روحانی در این زمینه به وزیر اطلاعات تذکری داده است یا خیر عنوان کرد: بله.

تذکر روحانی به وزیر اطلاعات/ واعظی: فتوای رهبر انقلاب به قوت خود باقی است

اما این تنها سخنان جنجالی وزیر اطلاعات در آن گفتگوی خبری نبود او در بخشی از اظهاراتش در آن برنامه زنده تلویزیونی درباره پرونده ترور شهید فخری زاده گفت: وزارت اطلاعات فقط 5 روز قبل از ترور شهید فخری زاده گفت که در این نقطه می خواهند ایشان را ترور کنند؛ فقط زمان را نمی دانستیم.
وی در ادامه گفته بود آن نفری که کار تدارکات ترور را انجام داده بود در نیروهای مسلح بود و ما در این حوزه نمی توانیم کار اطلاعاتی کنیم

این صحبت های وزیر هم با واکنش ستاد کل نیروهای مسلح همراه بود.

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای اعلام کرد  فرد مورد ادعای وزیر اطلاعات که در ترور فخری‌زاده نقش داشته، در سال ۹۳ در حال آموزش بوده و در همان سال به دلیل مشکلات اخلاقی و اعتیاد اخراج شده است.

پویشگر: خبرپو     منبع: آخرین خبر

۱۴:۲۲:۲۰ | چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | Wednesday 17 / 02 February / 2021
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز