#اخبار فلسطین #اخبار کرونا #اخبار برجام #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #اخبار شهرآورد تهران #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا vaccine.salamat.gov.ir #سهام عدالت samanese.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

جزئیات برگزاری جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام؛ بازگشت به وین با مأموریت لغو تحریم‌ها

دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک بیانیه جزئیاتی از برگزاری جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد.

مذاکرات هسته ای

به گزارش همشهری‌آنلاین پایگاه اینترنتی سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای جزئیات برگزاری جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام را اعلام کرده و نوشت: جلسه کمیسیون مشترک اقدام عمل مشترک (برجام)، توافق هسته‌ای، کارش را پنج‌شنبه، ۱۵ آوریل، ساعت ۱۲:۳۰ به وقت محلی، در وین و به شکل حضوری برگزار خواهد کرد. 

همزمان با این بیانیه سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد آمریکا با ایران وارد مذاکره غیرمستقیم خواهد شد؛ درباره کم و کیف این مذاکره غیرمستقیم چیزی گفته نشده است اما مذاکره‌کنندگان ارشد کشورمان اعلام کرده‌اند تا زمان بازگشت لغو تحریم‌ها هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نخواهند داشت. این استراتژی تیم ایران یک مبنای حقوقی دارد و آن همان استناد به خروج آمریکا از برجام است؛ مذاکره‌کنندگان کشورمان معتقدند هر نوع مذاکره‌ای با آمریکا به معنای پذیرش حضور آن‌ها در برجام پیش از لغو تحریم‌هاست. 

اتحادیه اروپا در ادامه این بیانیه آورده است: جلسه کمیسیون مشترک به نیابت از جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، توسط انریکه مورا، مدیر سیاسی اقدام خارجی اتحادیه اروپا، برگزار می‌شود و نمایندگان شرکت‌های فرانسه، انگلیس، آلمان، چین، روسیه و ایران در آن شرکت خواهند کرد. 

همچنین در بیانیه اتحادیه اروپا مطرح شد: مشارکت‌کنندگان جلسه به بحث و گفت‌وگو درباره چشم‌انداز بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و چگونگی اطمینان یافتن از اجرای کامل و مؤثر برجام توسط تمامی اعضای آن ادامه خواهند داد. 

مذاکره وین امروز پیش از هر چیز متاثر از حادثه خرابکاری در نطنز است. حادثه‌ای که رد پای رژیم صهیونیستی در آن دیده می‌شود. 

یک روز قبل از این نشست رهبر معظم انقلاب در سخنانی درباره سیاست جمهوری اسلامی در مذاکرات فرمودند: سیاست کشور را در خصوص برجام و تحریم‌ها در سخنان عمومی اعلام و در جلسات با مسئولان یا به صورت مکتوب نیز به آن‌ها بیان کرده‌ایم؛ بنابراین سیاست کشور معلوم است که باید چه کاری انجام بدهند. 

ایشان برای مذاکره‌کنندگان دعا کردند که  با دل محکم و با توکل به خدا به پیش بروند و به توفیق الهی ملت را خرسند و خوشحال کنند. 

پویشگر: خبرپو     منبع: همشهری

۱۳:۰۵:۱۴ | پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | Thursday 15 / 04 April / 2021
آخرین اخبار روز