#اخبار فلسطین #اخبار کرونا #اخبار برجام #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #اخبار شهرآورد تهران #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا vaccine.salamat.gov.ir #سهام عدالت samanese.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

۵ نکته از سخنان امروز روحانی؛ از نیم‌نگاه انتخاباتی تا هشدار به طرفهای برجام

سخنان امروز روحانی در جلسه هیئت دولت حاومی نکاتی بود، از جمله پاسخ وی به طرفداران داخلی غرب و هشدار به طرف‌های برجام در مذاکران وین.

5 نکته از سخنان امروز روحانی| از نیم‌نگاه انتخاباتی آقای رئیس تا هشدار به طرف‌های برجام در وین

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سخنرانی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه هیئت دولت به صورت زنده از شبکه خبر پخش شد که به برخی از این نکات در سخنرانی وی اشاره می‌شود.

  ** واکنش به طرفداران داخلی غرب  

روحانی در سخنرانی امروز خطاب به طرفداران غرب در کشور گفت:‌ ذهنیتی در برخی وجود دارد تا کاری با شرق می‌کنیم شروع می‌کنند آقا چرا با شرق؟ چرا با فلان کشور؟ چرا با غرب نبستی؟ قراداد هم که می‌بندی همین فضا درست می‌شود! شما الان با غرب قرارداد ببندی هیچکس حرفی نمی‌زند؟ ذهنیتی در بخشی از مردم ما وجود دراد که کیفیت جنس شرقی به کیفیت جنس غربی نیست.

* قرار بود میلیون‌ها نفر در اسفندماه واکسینه شوند

روحانی در بخش دیگری از سخرانی‌اش به موضوع تهیه واکسن از کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت‌: در قسط اول می‌خواستیم 53 میلیون دلار پرداخت کنیم که با تحریم مواجه شدیم و حالا که پول را پرداخت کردیم، کواکس تبدیل به قاضیِ عادل شد و نوبت ما را عقب انداخت. برنامه‌ریزی‌های خوبی برای واکسیناسیون انجام شده و تا الان تقریبا کادر درمانی را پوشش داده و سراغ افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای می‌رویم که آن‌ها هم حدود 7 میلیون نفر هستند و بعد از این نیز، امنیت روحی و روانی ویژه‌ای در کشور ایجاد می‌شود. سند ملی واکسیناسیون تهیه شده و طبق آن پیش می‌رویم و شرایط ما در اردیبهشت‌ماه بهتر خواهد بود و واکسن بیشتری وارد کشور خواهد شد.

* برجام پلاس نمی‌خواهیم

روحانی در بخش دیگری از سخنانش به مذاکرات وین اشاره کرده و خطاب به آمریکا و طرف‌های برجامی گفت:‌در مذاکرات احیای برجام ما عین اجرای برجام را می‌خواهیم نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و برجام پلاس نمی‌خواهیم،  امروز همه می‌دانند که تنها راه حل این معضل، اجرای کامل توافق هسته ای برجام است.

* سخنان انتخاباتی در جلسه دولت

رئیس‌جمهور در سخنرانی امروز خود به موضوع انتخابات نیز اشاره کرد و در سخنانی که می‌توان از آن تعبیر تبلیغات انتخاباتی حساب کرد گفت:  اگر کسی می‌خواهد در انتخابات شرکت کند و می‌خواهد سنگ بیندازد و مانع رفع تحریم شود بداند که مردم به او رای نخواهند داد.

* واکسن رایگان به همه مردم

رئیس‌جمهور همچنین از واکسنه همه کردم به صورت رایگان بخر داد و گفت‌:  واکسیناسیون باید طبق طرح سند ملی و بصورت رایگان انجام شود.با متخلفان استفاده از واکسن کرونا به شدت برخورد می کنیم و پرونده آنها تشکیل و به قوه قضائیه ارسال می شود.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۴:۳۴:۱۴ | چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Wednesday 21 / 04 April / 2021
آخرین اخبار روز