نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

وام جانبازی چیست و چه کسانی مشمول آن می شوند ؟

طی 8 سال دفاع مقدس مردان بسیاری در راه دفاع از کشور جنگیدند ، بسیاری به شهادت رسیده ، ایثارگری کرده و یا جانباز شدند. برای این افراد و خانواده های محترمشان از سوی بانک ها تسهیلات و وام هایی در نظر گرفته شده تا از شرایط زندگی درخور این بزرگان بهره مند شوند.

وام جانبازی شامل وام خرید و ساخت مسکن ، وام خرید خودرو ، وام اشتغال زایی و ... می شود. این تسهیلات به جانبازان بالای 25 در صد تعلق میگیرد. همچنین تسهیلاتی مشمول فرزندان آن ها، اثارگران و خانواده شهدا می شود. جانبازان زیر 25 درصد نیز مشمول وام مسکن جانبازی می باشند. بهره ی این وام ها 4 درصد بود و در دسته قرض الحسنه قرار دارند.

شرایط دریافت وام جانبازی چیست؟

افرادی که شرایط دریافت این وام را دارند به سه دسته جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا تقسیم می شوند. در میان جانبازان25 درصد و بیشتر اولویت درصد جانبازی می باشد و همچنین این شرایط برای فرزندان جانبازان بالای 50 درصد نیز صدق می کند. وراث تحت کفالت جانبازان 25 درصد و بالاتر هم از شرایط مشایهی برخوردارند. برای ایثارگران سابقه حضور در جبهه ی آن ها در نظر گرفته می شود که حداقل این زمان دو سال و نیم می باشد. آزادگان و خانواده شهدا شامل همسر، فرزندان و والدین نیز مشمول دریافت این وام می باشند.

انواع وام برای جانبازان

با توجه به اینکه تامیین مسکن از مهمترین موارد برای جانبازان می باشد وامی با عنوان وام مسکن جانبازی قابل دریافت برای جانبازان می باشد. و همچنین با در نظر گرفتن این مورد که جانبازان نمی توانند از خودروهای معمولی استفاده کنند و نیاز به خودرو خاص خودشان دارند مشمول وام خودرو جانبازی می شوند. شخص جانباز با شرایط ذکر شده باید ابتدا مدارک جانبازی و قولنامه منزل خود را به بنیاد شهید ارایه کنند و پس از تایید مدارک شخص می تواند به بانک مورد نظر خود مراجعه کرده و در جهت دریافت وام اقدام کند.

خلاصه ای از وام بدون سپرده

وام بدون سپرده یکی از انوام وام است که میتوان از بانک ها دریافت کرد. برای دریافت این نوع وام نیازی به سپرده گذاری نمی باشد. برای درک بهتر این اصطلاح لازم است اطلاعات بیشتری راجع به وام داشته باشیم. وام در واقع مبلغی است که از سوی وام دهنده به وام گیرنده به صورت قرض یا امانت داده می شود. هر پول یا دارایی که به طور امانت در مدت زمان مشخص و بهره ی تایین شده از سمت وام دهنده به شخص دیگری داده شود ، وام یا تسهیلات گفته می شود. در بانکداری اسلامی درصدی جهت کارمز در بازپرداخت از فرد وام گیرنده گرفته می شود. تسهیلات و وام یکسان نیستند و تسهیلات مفهومی فراتر از وام دارد. مصرف نقدینگی جامعه به صورت هدفمند از سوی بانک تسهیلات گفته می شود که در تسهیلات برخلاف وام، بانک در سود نیز شراکت دارد.

شرایط خاص وام بدون سپرده

در این نوع وام شخص متقاضی مبلغی برای سپرده گذاری در بانک ندارد و اقدام به دریافت وام بدون سپرده می کند. فرد حسابی در بانک ایجاد کرده و بخشی از مبلغ وام داخل حساب وام گیرنده مسدود می شود. این مبلغ در واقع نقش سپرده ی نداشته در بانک را ایفا می کند. شرایط این وام در هر بانک متفاوت می باشد و هر بانک ضمانت مورد نظر خود را از متقاضی دریافت میکند. از جمله ضمانت از سوی ضامن با واجد شرایط ، ارایه سند و برخی بر اساس خوش قولی مشتری می باشند. این وام در دسته تسهیلات قرار می گیرد.

وام و تسهیلات بانک انصار

وام بانک انصار با شرایط متفاوتی در قالب و چهارچوب مشخص در اختیار متقاضیان قرار داده می شود. بانک انصار در سال 1388 تاسیس شد و از همان سال در سازمان بورس و اوراق بها دار برای عضویت اقدام کرد. در حال حاضر این بانک دارای 600 شعبه به کاملا فعال در سرارسر کشور می باشد. وام بانک انصار در طرح های متنوع تسهیلاتی به مشتریان ارایه می شود.

انواع تسهیلات و وام های بانک انصار

بانک انصار در تمامی شعب خود یک طرح وام رضوان و دو طرح با عنوان طرح تسهیلاتی عقیق و امید دارد. بر اساس تعریفه تسهیلات و وام، طرح تسهیلاتی امید در بانک انصار بر پایه نرخ 12 درصد بهره به مشتریان ارایه می شود. در طرح امید مشتری به میزان مبلغی که در حساب خود دارد میتواند وام دریافت کند و اگر تا 90 درصد از موجودی خود را وام بگیرد به ضامن احتیاجی ندارد و مبلغ داخل حساب به عنوان ضمانت نزد بانک به امانت مانده و پس از تسویه وام میتواند از سپرده خود برداشت کند.

اقساط این طرح میتواند به خواسط مشتری به سه صورت 12 ماهه، 24 ماه و 36 ماهه پرداخت شود. در طرح رضوان مشتریان به وسیله سپرده گذاری در بانک انصار می توانند با توجه به میانگین مانده حساب ، مدت سپرده گذاری و فرایند های اعتبار سنجی از تسهیلات با بهره پایین استفاده کنند و نیازهای زندگی خود را از تولید داخلی فراهم کنند. از جمله مزایای این طرح میتوان به بهره 2 درصدی، امکان انتقال امتیازات به بستگان درجه یک و دریافت تسهیلات تا سقف 20 میلیون تومان اشاره نمود. در طرح عقیق بانک انصار تفاوتی ندارد شما شخص حقیقی هستید یا شخص حقوقی، با ارایه مدارک مورد نیاز میتوانید تا سقف ده میلیارد تومان وام دریافت کنید. میتوان گفت بزرگترین مزیت این طرح این است که نرخ بهره و زمان بازپرداخت وام براساس درخواست و شرایط متقاضی تعیین می شود.


۱۰:۵۵:۳۴ | دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ | Monday 05 / 10 October / 2020