#ثبت نام یارانه جدید my.gov.ir #سامانه یکپارچه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir #هواشناسی #آلودگی هوا #دلار #یارانه #اخبار کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

۵ تا از جاذبه های گردشگری ایران

در این مطلب بهترین جاذبه های گردشگری ایران را معرفی کردیم.

کشور عزیزمان ایران آنقدر جاهای دیدنی و جاذبه‌های گردشگری دارد که اگر بخواهیم از تمامی آنها به خوبی دیدن کنیم باید چند سال وقت بگذاریم. جای تعجب نیست که وقتی خارجی‌ها به ایران سفر می‌کنند، از دیدن مناظر طبیعی و شهرهای زیبا و هم‌چنین جاذبههای تاریخی آن سیر نمی‌شوند و تصور آنها از میهن عزیزمان، قبل و بعد از سفر به ایران، زمین تا آسمان فرق می‌کند. جاذبه‌های گردشگری ایران تمام نشدنی است و از شرق تا غرب و شمال و جنوب آن، چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد.

یکی از دلایل این امر، تاریخی بودن ایران است که در جای جای آن، مکان‌های مختلفی وجود دارد. داشتن بار فرهنگی را به وجه تاریخی ایران بیفزایید تا بدانید که چطور بخشی از مکان‌های تاریخی مانند مقبره‌ی شعرا و مدارس و مساجد، اهمیت ویژه‌ای می‌یابند. طبیعت متفاوت از شمال تا جنوب و امکانات تفریحی نیز از دلایل دیگر برای دیدنی بودن این سرزمین پهناور به شمار می‌آیند. برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران باید ساعتها وقت گذاشت اما ما در اینجا 5 تا از برجسته‌ترینِ این جاذبه‌ها را به شما معرفی میکنیم.

چرا کیش یکی از جاذبه‌های برتر ایران است؟

جزیره‌ی تفریحی کیش دارای تاریخی غنی است و از زمان هخامنشیان به ایران تعلق داشته است و در دوران سلجوقیان، بزرگ‌ترین مرکز تجاری خلیج‌ فارس بوده است. این جزیره مدتی تحت اشغال پرتغالی‌ها بود تا دوباره توسط ایرانی‌ها فتح شد و پس از این که پتانسیل‌های گردشگری آن کشف شد، به  مرکز توریستی بین‌المللی تبدیل شد. کیش اولین منطقه‌ی آزاد اقتصادی ایران و دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. بعد از تهیه بلیط هواپیما کیش ارزان از فلایتیو، با جاذبه‌های تاریخی زیبای کیش آشنا شوید:

جاهای دیدنی شهر تاریخی اصفهان

شهر تاریخی اصفهان که پایتخت مهمی در دوران صفویه بوده است، آنقدر جای دیدنی دارد که شما برای بازدید از تمام آنها باید چندین و چند روز وقت بگذارید. این شهر به اندازهای زیباست که شما از دیدن طبیعت و حال‌وهوای آن نیز سیر نخواهید شد و هر چند بار که به آن سفر کرده باشید، باز دلتنگش می‌شوید و دوست دارید که یک بلیط هواپیما بخرید و راهی سفر به اصفهان بشوید. بعضی از اماکن دیدنی شهر اصفهان عبارتند از:

 

 

از دیدنی‌های تبریز غافل نشوید

تبریز نیز یکی از پایتخت‌های صفویان بوده که زمانی پنجمین شهر پرجمعیت‌ دنیا به شمار می‌رفت. این شهر زیبا و پر از آثار تاریخی، مقری برای محافظت کشور عزیزمان در مقابل عثمانی‌ها بوده است. از دیدنی‌های تبریز میتوان چندین کتاب نوشت اما چه بهتر که بلیط هواپیما تبریز را بخرید و این اماکن دیدنی را از نزدیک با چشم خود ببینید: 

چرا باید به شیراز سفر کرد؟

اگر اصفهان و تبریز پایتخت صفویه بوده‌اند، تخت جمشید در نزدیکی شیراز پایتخت هخامنشیان بوده و از این جهت اهمیت زیادی دارد. علاوه بر آن خود شیراز پایتخت یکی از شریف‌ترین سلسله‌های پادشاهی ایران یعنی زندیه بوده است و به همین دلیل اماکن تاریخی زیادی را که در آن دوران و بعد از آن ساخته شده‌اند در خود جای داده است. بعضی از این اماکن دیدنی عبارتند از: 

 

 

جاذبه‌های دیدنی مشهد

شهر مذهبی مشهد دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است، از اماکن تاریخی و مذهبی، مساجد، زیارتگاه‌ها و غیره گرفته تا پارک‌های آبی، مراکز خرید و جاهایی با طبیعت زیبا برای تفریح و غذا خوردن. برخی از جاذبه‌های دیدنی شهر مشهد عبارتند از:


۱۰:۰۱:۰۹ | سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Tuesday 26 / 04 April / 2022