کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

استفساریه‌ نمایندگان برای الزام دولت جهت استخدام معلمان حق‌التدریسی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استفساریه‌ای برای الزام دولت جهت استخدام معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده‌ها و ... تهیه شده که به زودی جهت بررسی در نوبت صحن قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استفساریه‌ای برای الزام دولت جهت استخدام معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده‌ها، خرید خدمات و مربیان نهضت سواد آموزی تهیه شده که به زودی جهت بررسی در نوبت صحن قرار می‌گیرد.

اختصاصی| استفساریه‌ نمایندگان مجلس برای الزام دولت جهت استخدام معلمان حق‌التدریسی


بیشتر بخوانید:
ثبت‌نام مجدد وام‌های دانشجویی برای دانشجومعلمان
جزئیات دقیق میزان افزایش حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی
خبر بسیار خوش درباره نظام رتبه بندی معلمان
کدام گروه از فرهنگیان, مشمول طرح رتبه بندی نمی‌شوند؟
ارائه وام‌های ثانویه حمایتی خرید مسکن به فرهنگیان

جبار کوچکی‌نژاد از شیوه دولت برای نادیده گرفتن قوانین مصوب مجلس و اجرای برعکس و یا ناقص طرح‌ها انتقاد کرد و اظهار داشت: نمایندگان برای احقاق حقوق معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده‌ها، خرید خدمات و مربیان نهضت سواد آموزی از هیچ کوشش و تلاشی مضایقه نمی‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شرایط استخدام نیروهای حق‌التدریسی، آموزش‌ دهنده‌ها، خریدهای خدمات و نهضت‌سواد آموزی مربوط به قبل از سال 91 به تصویب نمایندگان رسیده عنوان کرد: طرح مجلس کاملاً شفاف بود اما دولت با تدوین یک آئین‌نامه جدید و متناقض بار دیگر نشان داد که قصد اجرای قانون را ندارد.

کوچکی‌نژاد بررسی استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی پس از برگزاری یک آزمون داخلی بین آنان را از جمله موارد مندرج در قانون تصویب شده مجلس خواند و تصریح کرد: انگار دولت و برخی از اعضا کابینه مأموریت مستقیم دارند که ضمن نادیده گرفتن قوانین لازم‌الاجرای مجلس، مردم را نیز ناراضی و نگران کنند.

وی با تأکید بر اینکه شیوه‌‌نامه جدید تدوین شده وزارت آموزش و پرورش جهت استخدام این نیروها بر روی قانون مصوب مجلس خط قرمز کشیده است ابراز داشت: در پی همین اقدامات و عملکردهای غیرقانونی دولت بوده که نمایندگان در روزهای اخیر نامه‌ای به رئیس مجلس نوشته‌اند تا از جایگاه و حیثیت مجلس دفاع شود.

نماینده مردم رشت در مجلس تکلیف دولت برای اجرای درست و بی‌کم و کاست قوانین تصویب شده مجلس را مورد تأکید قرار داد و گفت: استفساریه‌ای برای الزام دولت جهت استخدام معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده‌ها، خرید خدمات و مربیان نهضت سواد آموزی تهیه شده که به زودی جهت بررسی در نوبت صحن قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شرایط سخت اقتصادی و فشارهای سنگینی که از این جهت به جامعه فرهنگیان کشور وارد شده است نیز اشاره کرد و بیان داشت: حمایت از قشر تأثیرگذار معلمان و  فرهنگیان همیشه در دستور کار مجلس بوده و هست بنابراین از دولت انتظار داریم در این راه سنگ‌اندازی نکند. 


 

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۲:۲۹:۳۱ | یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | Sunday 08 / 12 December / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon