#اخبار کرونا #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #ثبت نام در سامانه تردد taradodtehran.com #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

صعود استقلال و شهر خودرو به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال استقلال با برتری پرگل مقابل الکویت کویت در مرحله دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، حریف تیم الریان قطر در مرحله سوم پلی‌آف شد. تیم فوتبال شهر خودرو ایران هم با برتری برابر نماینده بحرین به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد..

در چارچوب مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های فوتبال استقلال ایران و الکویت کویت امروز (شنبه) ساعت ۱۷:۵۰ به مصاف هم رفتند.

استقلال 3- الکویت 0

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، شیخ دیاباته، مهدی قائدی، وریا غفوری، شاهین طاهرخانی، مسعود ریگی، محمد دانشگر، آرش رضاوند

ترکیب الکویت:

حمید القلاف، خالد القحطانی، حسین حاکم، فهد حمود، فهد الهاجری، سیسیکو، الخبیز، البریکی، بیسمارک، یوسف ناصر، علاء عباس


راس ساعت ۱۷:۵۰ با سوت محمد بن نصرالدین این دیدار آغاز شد.

استقلال بهتر از حریف بازی را شروع کرده است.

دقیقه ۸ ارسال کرنر مهدی قائدی برای استقلال ثمری نداشت.

حرکت قائدی یک موقعیت گلزنی برای استقلال ایجاد کرد، اما این توپ تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۱۷ مسعود ریگی با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۲۴ ارسال وریا غفوری روی دروازه استقلال نتیجه‌ای نداشت و با خطای هند کریمی در محوطه جریمه الکویت، این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۲۶: شیخ دیاباته دروازه الکویت را باز کرد و به شیوه خاص خودش خوشحالی کرد.

دقیقه ۳۰ بازیکنان استقلال با پاسکار‌های متوالی در زمین خودی قصد داشتند بازی را آرام کنند.

دقیقه ۳۳ بازیکنان الکویت قصد داشتند با پاسکاری به دروازه استقلال نزدیک شوند، اما پرسینگ شدید استقلال در زمین خودی، به حریف اجازه نفوذ نمی‌داد.

دقیقه ۳۵ علی کریمی با دروازه بان حریف در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما با اعلام آفساید از سوی کمک داور بازی متوقف شد.

دقیقه ۳۶ شوت بازیکن الکویت با واکنش خوب حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۷ پس از این صحنه بازیکنان استقلال شانس ضد حمله داشتند، اما این فرصت با بی دقتی از دست رفت.

دقیقه ۳۹ سانتر وریا غفوری از روی سر تمامی بازیکنان استقلال رد شد و در آن سمت زکی پور با لایی از سد بازیکن حریف گذشت و بار دیگر توپ را روی دروازه حریف فرستاد که ضربه سر دیاباته و در ادامه شوت بازیکنان این تیم حاصلی نداشت.

دقیقه ۴۱ سانتر بازیکنان الکویت روی دروازه استقلال با شوت خالد شفیع همراه شد که با اختلافی اندک از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۴: خطای علا عباس روی غفوری باعث شد این بازیکن با کارت زرد جریمه شود.

وریا غفوری برای لحظاتی نتوانست به بازی ادامه دهد، اما مشکل او جدی نبود و به بازی برگشت.

دقیقه ۴۵: پاس قطری بازیکنان الکویت نزدیک بود که مهاجم این تیم را در موقعیت تک به تک با دروازه بان استقلال قرار دهد، اما با خروج حسینی این موقعیت برای الکویت از دست رفت.

نیمه اول با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم بافقری به جای رضاوند در ترکیب قرار گرفت.

دقیقه ۴۹: بازیکنان الکویت برای جبران گل خورده جلو کشیدند.

دقیقه ۵۱: ارسال بازیکن استقلال از روی سر تمام بازیکنان این تیم عبور کرد و در ادامه ارسال از جناح دیگر به دیاباته رسید و این بازیکن در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفت، اما نتوانست از آن استفاده کند.

دقیقه ۵۲: پس از اعلام اوت به سود استقلال، بیسمارک با عصبانیت به تصمیم داور اعتراض کرد و با دریافت یک کارت زرد جریمه شد تا دومین اخطاری الکویت در این دیدار باشد.

دقیقه ۵۳: سانتر دقیق غفوری با استپ دیاباته و در ادامه شوت او وارد دروازه الکویت شد تا نتیجه ۰-۲ به سود استقلال شود.

دقیقه ۵۵ : وریا غفوری پس از پاس گلی که داد، به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

دقیقه ۵۷ : هواداران استقلال از بازیکنان تیمشان می‌خواهند با حمله به دروازه حریف گل سوم را هم به ثمر برسانند.

دقیقه ۵۸ : بازیکنان الکویت روی زکی پور خطا کردند، اما داور خطا اعلام نکرد و در ادامه دیاباته صاحب توپ شد که به دلیل خطای بازیکن حریف تعادلش را از دست داد و یک ضربه ایستگاهی به نفع آبی پوشان اعلام شد.

دقیقه ۵۹ : وریا غفوری که پشت توپ ایستاده بود، با شوتی دیدنی، برای سومین بار دروازه حریف کویتی را باز کرد.

پس از به ثمر رسیدن این گل بازیکنان استقلال به سمت نیمکت تیمشان رفتند و با نیمکت نشینان و کادرفنی به خوشحالی پرداختند.

دقیقه ۶۰: روزبه چشمی دچار آسیب دیدگی جزئی شد و از زمین بازی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱: بازیکنان الکویت به رسم بازی جوانمردانه توپ را به استقلالی‌ها بازگرداندند.

دقیقه ۶۲: دفاع چند لایه و مستحکم آبی پوشان مانع از پیشروی بازیکنان حریف شد و با لو رفتن توپ، قائدی به سمت محوطه جریمه الکویت فرار کرد که با خطای بازیکنان حریف متوقف شد.

دقیقه ۶۲: ضربه ایستگاهی بازیکنان استقلال به سمت دروازه حریف ارسال شد و مهاجمان این تیم توپ را به گل تبدیل کردند که با اعلام آفساید این گل محروم اعلام شد.

دقیقه ۶۳: فیصل ضیا به جای بیسمارک وارد زمین شد.

دقیقه ۶۴: دیاباته می‌توانست چهارمین گل تیمش را به ثمر برساند، اما با خروج دروازه بان زوایه تنگ‌تر شد و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۶۵: شوت کم جان مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه، به راحتی توسط دروازه بان الکویت مهار شد.

دقیقه ۶۶: امیر ارسلان مطهری به جای شیخ دیاباته وارد زمین شد تا برای نخستین بار با پیراهن استقلال در یک بازی رسمی به میدان برود.

دقیقه ۶۶: دومین تعویض الکویت هم انجام شد.

دقیقه ۶۹: پاس در عمق بازیکن الکویت، می‌رفت که مهاجم این تیم را در موقعیت تک به تک قرار دهد، اما با خروج به موقع حسینی، خطری روی دروازه آبی پوشان ایجاد نشد.

دقیقه ۷۱: سومین تعویض الکویت در این دیدار هم انجام شد.

دقیقه ۷۳: الکویت تا به اینجای کار، موقعیت جدی برای جبران گل خورده نداشته است.

دقیقه ۷۵: میلاد زکی پور از بازی بیرون رفت و میلیچ وارد زمین شد.

دقیقه ۷۷: تعلل کرمی در میانه‌های میدان باعث شد توپ لو برود و در ادامه هافبک استقلال برای جبران اشتباهش بازیکن حریف را با خطا متوقف کرد تا با کارت زرد جریمه شود و سومین اخطاری آبی پوشان در این دیدار باشد.

دقیقه ۷۹: روزبه چشمی پشت محوطه جریمه استقلال روی بازیکن حریف خطا کرد تا ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه، برای الکویت اعلام شود.

دقیقه ۸۰: ضربه ایستگاهی زیبای بازیکن الکویت با واکنش زیباتر حسینی همراه شد تا دروازه آبی پوشان در این دیدار بسته بماند.

دقیقه ۸۱: در این دایق فشار بازیکنان الکویت بیشتر شده و فرشید باقری پشت محوطه خطا کرد تا یک ضربه ایستگاهی دیگر به نفع تیم کویتی اعلام شود.

این موقعیت هم با مهار حسینی و شوت بلند بازیکن الکویت از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳: شوت بازیکن الکویت در مقابل دروازه استقلال با واکنش خوب حسینی همراه شد و در ادامه روی ریباند، بار دیگر حسینی توپ را دفع کرد.

دقیقه ۸۵: میلیچ در شرایطی که می‌توانست به سمت دروازه حریف شوت بزند و دروازه این تیم را باز کند، ترجیح داد به قائدی پاس بدهد و شوت مهاجم جوان استقلال با شیرجه دروازه بان الکویت مهار شد.

دقیقه ۸۸: الکویت بار دیگر پشت موطه جریمه استقلال صاحب ضربه ایستگاهی شد که شوت بازیکن این تیم از بالای دروازه آبی پوشان به بیرون رفت.

دقیقه ۸۹: قائدی ۱ بازیکن حریف را در محوطه جریمه از پیش رو برداشت، اما در ادامه مدافعان پرتعداد الکویت به او اجازه کار ندادند.

۳ دقیقه وقت اضافه برای این دیدار اعلام شد.

دقیقه ۹۰+۱: وریا غفوری با دریبلی ۲ طرفه در میانه میدان، بازیکن حریف را از پیش رو برداشت و با یک پاس دقیق قائدی را در مقابل دروازه حریف صاحب توپ کرد، اما شوت قائدی راهی به دروازه الکویت پیدا نکرد.

دقیقه ۹۰+ ۳: یک موقعیت دیگر در وقت‌های اضافه توسط قائدی از دست رفت.

استقلال با دبل شیخ دیاباته و تک گل غفوری، حریف کویتی خود را با نتیجه ۰-۳ از پیش رو برداشت تا در مرحله نهایی پلی آف، حریف الریان قطر شود.


شهرخودرو ایران 2 - الرفاع بحرین 1

تیم فوتبال شهر خودرو ایران در چارچوب دیدار‌های مرحله دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، از ساعت ۱۷:۵۰ امروز (شنبه) در ورزشگاه شارجه امارات به مصاف تیم الرفاع بحرین رفت که بازی با پیروزی ۲ بر یک نماینده کشورمان پایان رسید.

محمدرضا خلعتبری (۱۹) و امین قاسمی‌نژاد (۸۳) برای تیم شهر خودرو گلزنی کرد و صالح طاهر سعید (۳۵) موفق شد تک گل الرفاع را به ثمر برساند. الرفاع در این بازی با اخراج یکی از بازیکنانش در دقیقه ۸۷ بازی ۱۰ نفره شد.

شهر خودرو در این دیدار با ترکیب سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، حسین مرادمند، علی فرامرزی، حسن جعفری، اکبر صادقی، سعید صادقی، میلاد سرلک، امین قاسمی‌نژاد، محمدرضا خلعتبری (۸۴ - روح‌الله سیف‌اللهی) و حسین مهربان (۷۱ - مرتضی خراسانی) به میدان رفت.

شهر خودرو در دومین دیدار خود در مرحله پلی‌آف روز سه‌شنبه هفته جاری به مصاف السلیه قطر می‌رود. این بازی در کشور قطر برگزار خواهد شد.


پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۹:۵۴:۴۲ | شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ | Saturday 25 / 01 January / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز