کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

تخصیص حق ویژه‌ برای معلمان استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: کار تدریس دانش آموزان استثنایی مشقت‌ها و سختی‌های زیادی دارد لذا به دنبال این هستیم که حق ویژه‌ای برای معلمین استثنایی در نظر بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد حسینی بعدازظهر پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: آموزش و پرورش استثنایی مولد انقلاب اسلامی است.

حق ویژه‌ برای معلمان استثنایی قائل می شویم

وی گفت: کار تدریس دانش آموزان استثنایی مشقت‌ها و سختی‌های زیادی دارد لذا به دنبال این هستیم که حق ویژه‌ای برای معلمین استثنایی در نظر بگیریم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور وی تصریح کرد: می‌خواهیم پوشش نوآموزان بدو ورود به مدرسه را از ۹۷.۶ درصد به ۹۹ درصد در سال جاری برسانیم ضمن اینکه در حال حاضر در استان کرمان ۲۲ مرکز اختلال یادگیری وجود دارد که بر طبق استاندارد باید ۲۰ مرکز دیگر در این استان احداث شود برای همین ما امسال بنا داریم امکانات و تجهیزات لازم برای راه اندازی آنها را در اختیار استان قرار دهیم.

حسینی ضمن انتقاد شدید از طبقاتی شدن مدارس ابراز داشت: یکی از مشکلات ما طبقاتی و نا برابر شدن مدارس است؛ باید تنوع مدارس را از بین برد و مدارس به سمت ترکیب شدن پیش بروند همچنین در این مدارس روش‌های مبتنی بر نیاز دانش‌آموزان به کار گرفته شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد یکی از اقدامات جدید برای سال جاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی بسته مدرسه انطباقی است که مدارس را منطبق می‌کنند تا دانش آموزان در کنار هم زیست مشترک داشته باشند.

حسینی گفت: ۷۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی شرق و جنوب استان کرمان را شوراها و سازمان آموزش و پرورش استثنایی متقبل می‌شود همچنین بودجه مدارس استثنایی امسال ۵۰ درصد اضافه شده که علاوه بر سهم معمول که به استان کرمان تعلق می‌گیرد ۶۰ میلیارد ریال نیز به منظور خدمات توانبخشی به این استان اعتبار خواهیم داد.

حسینی ابراز داشت: دانش آموزان در مدارس استثنایی به بازی و ورزش نیاز دارند بنابراین باید سالن‌های ۲۰۰ متری که فضا دارند برای این دانش‌آموزان ساخته شود.

وی ادامه داد: روز گذشته با احداث سه سالن در شرق استان کرمان موافقت شد ضمن اینکه امروز هم پنج سالن دیگر برای سایر نقاط استان تصویب شده و اعتبار لازم به آنها اختصاص خواهیم داد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور یادآور شد: قرار شد در این سفر علاوه بر بودجه‌های معمول یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس استثنایی اختصاص دهیم.

 


پویشگر: خبرپو     منبع: مهر

۲۲:۲۳:۴۵ | پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ | Thursday 02 / 07 July / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon