#کرونا #سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir #مذاکرات وین #ثبت‌نام اربعین در سامانه سماح samah.haj.ir #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه برای کنترل تورم

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تدوین طرحی برای کنترل تورم خبر داد و گفت: هشت ماه کشور بدون ریالی استقراض اداره شد.

وعده میرکاظمی برای کنترل تروم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی در ادامه دیدارهایش با مراجع عظام تقلید امروز با آیت الله جوادی آملی دیدار کرد.
آیت الله جوادی آملی در این دیدار با بیان اینکه از تلاش‌های دولت برای حل مشکلات مردم حمایت می‌کند، گفت:تورم و گرانی یکی از مشکلاتی است که دولت باید برای آن برنامه علمی منطقی داشته باشد.
ایشان با اشاره به ظرفیت‌ها خدادادی کشور و وجود مردمی نجیب، افزود: با وجود ظرفیت‌های و امکانات کشور سزاوار نیست مردم برای تامین معیشت خود در مضیقه باشند.
آیت الله جوادی آملی بر بکارگیری انسان‌ها درستکار و متخصص در مناسب دولتی تاکید و تصریح کرد: وجود مفاسد اقتصادی به اعتماد مردم و نظام آسیب وارد می‌کند. ایشان در پایان با بیام اینکه به بهبود شرایطی حل مشکلات مردم توسط دولت امیدوار است، گفت:دولت باید در حل مشکلات مردم مصمم و قوی باشد.
سید مسعود میرکاظمی هم در این دیدار از برنامه دولت برای مهار تورم خبر داد و گفت: سه عامل بدهی‌های تلنبار شده گذشته، رشد قیمت‌های جهانی و برخی تصمیمات اقتصادی که بر اساس تکلیف قانونی انجام شده از علل رشد تورم است.
وی افزود: دولت سیزدهم زمانی روی کار آمده که نه خزانه خالی بلکه خزانی مقروض و منفی را تحویل گرفت.
معاون رییس جمهور ادامه داد: ۶۰ هزار میلیارد تومان در خزانه بدون تخصیص مانده بود،۵۳۵ هزار میلیارد تومان تعهد خرید اوراق ایجاد شده و ۵۴ هزار میلیارد تومان هم تنها در چهار ماه پایانی دولت قبل از بانک مرکزی استقراض شده بود.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به رشد هشت برابری نقدینگی در هشت سال گذشته، گفت: یکی از ریشه‌های تورم چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی است در حالیکه این موضوع خط قرمز ما است و دولت سیزدهم کشور را هشت ماه بدون ریالی استقراض از بانک مرکزی اداره کرد.
میرکاظمی اضافه کرد: بر اساس قانون دولت مکلف به عادلانه کردن یارانه کالا‌های اساسی بود، چون در عمل چیزی در قانون به نام ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود نداشت.
وی با اشاره به ادامه حمایت‌های ریالی یا کالایی از مردم برای جبران هزینه ها، گفت:کشور‌هایی که سال‌ها با تورم حدود صفر مواجه بودند با رشد شدید قیمت‌های جهانی با تورم تا ۲۰ درصد دست و پنجه نرم می‌کنند، چون قیمت مواد غذایی و انرژی رشد چند برابری داشته است.
معاون رییس جمهور ادامه داد:در زمان تحویل دولت ذخایر کالا‌های اساسی از حد مجاز بسیار پایین‌تر آمده بود، ولی در حال حاضر وضعیت ذخایر راهبردی کشور مناسب است.
وی با بیان اینکه سال گذشته با تمام محدودیت‌های مالی و بدهی‌های گذشته بودجه عمرانی به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسید، تاکید کرد: برنامه دولت تقویت تولید و افزایش صادرات است کما اینکه در سه ماه ابتدایی سال تراز تجاری کشور مثبت و صادرات افزایش خوبی داشته است.
رییس سازمان برنامه با بیان اینکه دولت برای کنترل تورم برنامه ریزی کرده است، گفت: انضباط بودجه، کاهش هزینه‌های غیر ضرور و کنترل اضافه برداشت‌ها بانک‌ها با جدیت دنبال خواهد شد.
میرکاظمی ادامه داد: امروز دیگر شاهد مرگ روزانه تا ۷۰۰ نفر از مردم در اثر کرونا نیستیم، حتی منابع برای تزریق دوز چهارم واکسن هک تامین شده است.
وی در پایان از بهبود وضعیت اقتصاد و کنترل تورم خبرداد و افزود: با کنترل تورم، راه افتادن طرح‌های عمرانی، فعال شدن بخش خصوصی در تولید با اهرم کردن منابع دولتی، شاهد رشد بهتر اقتصادی خواهیم بود کما اینکه سال گذشته هم رشد اقتصادی از میانگین در حد صفر هشت ساله به بیش از ۴ درصد رسید.


 • سالروز آغاز بازگشت آزادگان دوران دفاع مقدس به میهن اسلامی / فیلم دیده نشده از رهبر انقلاب در استقبال از آزادگان
 • سخنگوی دولت: برای رتبه بندی معلمان، مبالغی به صورت علی الحساب پرداخت خواهد شد
 • اصلاح قیمت بیت کوین و اتریوم پس از رشد اخیر!
 • هزینه ساخت واحدهای مسکن روستایی مشخص شد
 • ۱۱ میلیون تومان به حساب معلمان واریز می‌شود/ این مبلغ علی‌الحساب است
 • از برجام سر در نمی‌آورم اما باید آن را بپذیریم!
 • اطلاعیه مهم آموزش و پرورش درباره قبول‌شدگان آزمون استخدامی
 • کدام گوشی های سامسونگ به روزرسانی اندروید 13 و آپدیت OneUI 5.0 را دریافت می‌کنند؟
 • کریم باقری قید تیم ملی را زد / فوق ستاره به پرسپولیس بازگشت / یحیی استقبال کرد
 • مدارک مورد نیاز برای رتبه بندی معلمان
 • آغاز تولید هایما ۸S بزودی
 • اخبار مربوط به بازنشستگان در سال 1401
 • ورود به سامانه رتبه‌بندی فرهنگیان آموزش و پرورش ۱۴۰۱ + لینک سامانه

 • پویشگر: خبرپو     منبع: صدا و سیما

  ۱۰:۰۵:۰۷ | شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱ | Saturday 25 / 06 June / 2022
  آخرین اخبار روز