نتایج کنکور 99 در سایت سنجش sanjesh.org
کرونا
انتخابات آمریکا
آلودگی هوا
نرخ ارز
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

کمک ۱۰ هزارمیلیاردی صندوق توسعه ملی در راه بورس

روز گذشته در حالی که مدیرعامل بورس تهران از ابلاغ مصوبه لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس به بانک‌ها خبر داد، باز هم فشار فروش در بازار بسیار زیاد بود و شاخص کل 43 هزار واحد افت کرد.

به گزارش خراسان، علاوه بر اجرایی شدنِ امکان سرمایه گذاری بانک ها در بورس، عصر دیروز اخباری مبنی بر انجام مقدمات برای تزریق منابع صندوق توسعه به صندوق تثبیت بازار سرمایه هم منتشر شد.

https://cdn.isna.ir/d/2020/03/10/3/61591615.jpg

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به ابلاغ مصوبه لغو سرمایه گذاری بانک ها در بورس تصریح کرد : موضوع سرمایه گذاری بانک ها از امروز قابلیت اجرایی دارد و حتی روز گذشته به صورت شفاهی از سوی وزارت اقتصاد به مدیران عامل بانک‌ها ابلاغ شد.همزمان شب گذشته، رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از تنظیم پیش نویس قرارداد این صندوق با صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش سنا (پایگاه خبری بازار سرمایه)، محمد ابراهیم آقابابایی با بیان این مطلب به «سنا» گفت: در این پیش نویس درباره تعیین شماره حساب و نحوه اجرایی شدن این فرایند تفاهم های لازم صورت گرفته است.رئیس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار با اشاره به این که «بانک مرکزی خزانه دار صندوق توسعه ملی است» افزود: پس از نهایی شدن قرارداد اقدامات لازم برای این انتقال اجرایی خواهد شد. وی اظهار امیدواری کرد به زودی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار صندوق تثبیت قرار گیرد.

گفتنی است همچنان روند بازار سرمایه به این صورت است که نمادهای بزرگ و شاخص ساز نوسانی هستند و نمادهای کوچک همچنان نزولی. بعد از بهبود شرایط در معاملات چهارشنبه گذشته و اوایل معاملات شنبه این هفته، بازار درگیر فشار فروش شد.

به نظر می‌رسد در ادامه روند نوسانی پیشین، به مرور از فشار فروش ها کاسته و بازار متعادل شود. اگرچه با هر بار رفت و برگشت بازار، دامنه نوسانات کمتر می شود.

یکی از حواشی مهم بازار بازگشایی نماد بانک صادرات بود. جایی که این نماد ابتدا با رشد حدود 10 درصدی کشف قیمت شد اما بعد به صف فروش سقوط کرد! در نهایت ناظر بازار معاملات این نماد را باطل کرد.

به گزارش سنا، علی صحرائی، مدیر عامل بورس در خصوص دلیل ابطال معاملات نماد بانک صادرات گفت: تایید نشدن معاملات این نماد به دلیل قیمت های نامتعارف و مداخله بازارگردان است و این که سهم روند طبیعی خود را طی نکرده است.

ثبت نام در کارگزاری ها جهت انجام معاملات بورسی:

 

پویشگر: خبرپو     منبع: روزنامه خراسان

۹:۰۷:۰۰ | دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ | Monday 28 / 09 September / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon