#اخبار کرونا #نمایشگاه مجازی کتاب تهران tehranbookfair.ir #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

نتانیاهو با بن‌سلمان در خاک عربستان دیدار کرد

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که نخست‌وزیر این رژیم طی سفر به عربستان سعودی، با ولی‌عهد رژیم آل سعود دیدار کرده است.

افشای دیدار نتانیاهو با بن‌سلمان؛ جزئیات سفر اسرارآمیز به «نئوم» عربستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، رسانه‌های صهیونیستی از پرواز یک فروند هواپیمای این رژیم از فرودگاه بن‌گورین به عربستان خبر دادند.

بر اساس این گزارش بنیامین نتانیاهو که رئیس موساد وی را همراهی می‌کرد در این پرواز بودند‎.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی پس از این پرواز پنج ساعته نتانیاهو و رئیس موساد با بن‌سلمان ولیعهد عربستان دیدار کردند. ‎

رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد این دیدار که روز یکشنبه صورت گرفته و در آن علاوه بر نتانیاهو و ولیعهد عربستان، وزیر خارجه آمریکا نیز حضور داشته است. ‎

بر اساس این گزارش نتانیاهو در حضور «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار کرده است.

افشاگری یدیعوت احارانوت درباره جزئیات دیدار نتانیاهو و بن سلمان
 
روزنامه یدیعوت احارانوت درگزارشی  از حضور حدود 4 ساعته بنیامین نتانیاهو و یوسی کوهن  نخست وزیر و رئیس موساد رژیم صهیونیستی در خاک عربستان و دیدار با محمد بن سلمان در حضور مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا پرده برداشت.

ایتای بلومنتال و ایتمار ایشنر در گزارشی خبر دادند ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به شهر ساحلی نیوم عربستان رفته و به همراه یوسی کوهن رئیس موساد با محمد بن سلمان دیدار و گفتگو کرده است.

در مشروح این خبر آمده است این سفر دیروز یک شنبه انجام و نتانیاهو در حضور مایک پامپئو با محمد بن سلمان دیدار کرده است اما دفتر نخست وزیری حاضر به اظهار نظر در این رابطه نیست.

در این سفر نتانیاهو حدود 4 ساعت در خاک عربستان حضور داشت همین امر می تواند دلیل تعویق جلسه کابینه کورونا شد که اعلام شد از روز یک شنبه به دوشنبه موکول شده است.

پیش از این اعلام شده بود جلسه کابینه بنا به درخواست یتزاهار شای و زائیف الکین دو وزیر کابینه به تعویق افتاده است اما اکنون مشخص می شود که این ادعا دروغ بوده و خود آنها نیز از صدور چنین بیانیه ای غافلگیر شدند.

اطلاعات رسیده نشان می دهد که نتانیاهو و کوهن ساعت 19 و 50 دقیقه سوار این هواپیمای (T7-CPX) شدند که به نام یک شرکت خارجی در سان مارینو به ثبت رسیده است ، پرواز به طور مستقیم و از طریق جنوب خلیج ایلات به نئوم  انجام شد  و در حین پرواز از فراز منطقه مصری تیران هم عبور کرد تا آن که در خاک عربستان فرود آمد.بعد از آن در سال 23 و 50 دقیقه از فرودگاه نیوم پرواز و در ساعت 50 دقیقه بامداد در فرودگاه بن گوریون به زمین نشست.

این سفر اسرار آمیز با شماری از مسائل داغ در خاورمیانه همزمان شده اند. از طرفی توافقنامه های سازش بین اسرائیل و امارات متحده عربی ، بحرین و سودان شکل گرفته و از سوی دیگر گزارش هایی در رابطه با تهدیدهای ترامپ علیه ایران پیش از پایان دوره ریاست جمهوری اش به گوش می رسد.

به هر شکل جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا بارها درباره عزم خود جهت بازگشت به توافق هسته ای سخن گفته است امری که پیش بینی می شود با مخالفت قاطع اسرائیل ، عربستان سعودی و دیگر کشورهای شورای همکاری روبرو شود.‎اخبار رسیده حکایت از آن دارند که ولیعهد عربستان مایل به برقراری روابط با اسرائیل  است اما پدرش ملک سلمان مخالف انجام چنین کاری است.

وال استرتت ژورنال هم  قبلا گزارش داده بود بن سلمان از برقراری روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی پیش از اعلام آن اطلاع داشته اما از ترس آن که پدرش وارد عمل شده و آن را برهم بزند به او اطلاع نداد.

گفتنی است بعد از امضای توافقنامه سازش امارات ، بحرین و سودان ، ترامپ اعلام کرد معتقد است عربستان سعودی دست آخر به روند سازش با اسرائیل خواهد پیوست.فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان هم روز سه شنبه گذشته اعلام کرده بود کشورش مدت های مدیدی است که از عادی سازی روابط با اسرایئل حمایت می کند اما این توافق باید در بر گیرنده برپایی دولت فلسطینی هم باشد.

سفر نتانیاهو به نئوم تایید شد 

یک منبع آگاه اسرائیلی خبر سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نئوم عربستان تایید کرد.‎

 پایگاه خبری 0404 به نقل از یک منبع آگاه اسرائیلی خبر داد نتانیاهو دیروز به شکل سری  وبا همراهی یوسی کوهن رئیس موساد عازم عربستان شد.‎

دولت ترامپ به شدت در تلاش است تا توافقنامه های صلح بیشتری بین اسرائیل و کشورهای عربی به ویژه با عربستان پیش از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ محقق کند.‎

این پایگاه  عبری زبان نام منبع خود را اعلام نکرد.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۲:۱۱:۳۰ | دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ | Monday 23 / 11 November / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز