#اخبار کرونا #نمایشگاه مجازی کتاب تهران tehranbookfair.ir #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

پوتین دستور واکسیناسیون کرونا در روسیه را صادر کرد

رئیس جمهور روسیه دستور واکسیناسیون سراسری ضد کرونا در این کشور را صادر کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «ولادیمیر پوتین» دستور واکسیناسیون گسترده ضد کرونا در روسیه از هفته آینده را صادر کرد.

رئیس جمهور روسیه به مقامات بهداشتی این کشور دستور داده تا واکسیناسیون گسترده ضد کرونا را از هفته آینده آغاز کنند.

پوتین خطاب به «تاتیانا گولیکووا»، معاون نخست وزیر روسیه گفته است «شما از هفته آینده به من گزارش نخواهید داد، اما واکسیناسیون گسترده را آغاز می‌کنید.»

لحظاتی بعد از این دستور پوتین، «میخائیل موراشکو»، وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که پیش از این ۱۰۰ هزار نفر در این کشور در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند و روسیه واکسن اسپوتنیک ۵ را به سازمان ملل ارائه داده است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه، نیز روز جمعه گذشته اعلام کرد که روند واکسیناسیون بیش از ۴۰۰ هزار سرباز این کشور برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا آغاز شده است.

او در نشست شورای اداره نظامی روسیه گفت: واکسیناسیون نیرو‌های مسلح روسیه علیه ویروس کرونا آغاز شده و قرار است بیش از ۴۰۰ هزار سرباز واکسن دریافت کنند و این تصمیم به دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، اجرایی شده است.

شویگو افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز تاکنون واکسن دریافت کرده اند و تا پایان سال تعداد سربازان واکسینه شده به ۸۰ هزار نفر می‌رسد.

پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۸:۳۴:۴۸ | پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ | Thursday 03 / 12 December / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز