#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

صحبت با افراد مرده از طریق حق اختراع مایکروسافت!

همه ما شاید افرادی را داشته ایم که دیگر نیستند. مشخصا بهتر است که با نبود آن ها کنار بیاییم اما شاید پس از مدت ها بد نباشد که با آن ها صحبت کنیم، نه؟ خب به نظر می رسد که صحبت با افراد مرده از طریق حق اختراع مایکروسافت ممکن خواهد شد!

صحبت با افراد مرده از طریق حق اختراع مایکروسافت 🌌

اخیراً حق ثبت اختراع مایکروسافت برای فناوری است که می تواند برای ساخت چت بات از افراد مرده استفاده شود. این فناوری از محتوایی مانند “تصاویر، داده های صوتی، پست های شبکه های اجتماعی، [و] پیام های الکترونیکی” برای ایجاد یک ربات چت استفاده می کند که شخص خاصی را شبیه سازی می کند. پس متوجه می شویم که فعلا این حق اختراع عمدتا برای افرادی که در دهه اخیر فوت شده اند عملی است.

البته مفهوم استفاده از هوش مصنوعی برای تکثیر افراد مرده چیز جدیدی نیست. این موضوع در قسمت “Be Right Back” از سریال Black Mirror به نمایش در آمد.

حق ثبت اختراع مایکروسافت حتی توصیف فناوری ایجاد مدل های ۲ بعدی یا ۳ بعدی از یک شخص خاص بر اساس تصاویر، اطلاعات عمق و فیلم ها است.

اگر این حق ثبت اختراع به فناوری ملموسی منجر شود و این همیشه یک “اگر” بزرگ است، توجه به این نکته مهم است که فقط مربوط به ایجاد چت بات از بستگان مرده نیست. این فناوری همچنین می تواند به روشهای کمتر وحشتناکی (!) مانند ایجاد یک چت بات از یک شخصیت داستانی یا یک شخصیت تاریخی استفاده شود.

صحبت با یک شخصیت داستانی مورد علاقه می تواند تجربه جالبی باشد. گفتگو با chatbot یک شخصیت تاریخی می تواند روشی منحصر به فرد برای جذب افراد هنگام مطالعه تاریخ باشد، اگرچه باید برخی از واقعیت ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید مردم برای گفتن حرف های پوچ چت بات را فریب نمی دهند.

حق ثبت اختراع مایکروسافت توضیح می دهد:

شخص خاص ممکن است با موجودی در گذشته یا حال (یا نسخه ای از آن) مشابهت داشته باشد، مانند یک دوست، بستگان، آشنایان، افراد مشهور، یک شخصیت داستانی، یک شخصیت تاریخی، یک موجود تصادفی و غیره.

مایکروسافت در مورد چت بات ها سابقه جالبی دارد. در حالی که از بسیاری از چت ربات ها در سرویس های مایکروسافت می توان برای انجام کارهای خاص استفاده کرد، از ربات های دیگر به روش های مختلف استفاده شده است. مثلا مردم هوش مصنوعی مایکروسافت یعنی Tay را برای به اشتراک گذاشتن پیام های نژادپرستانه استفاده کنند که خوب نیست البته.

مایکروسافت Xiaoice

مایکروسافت Xiaoice

مایکروسافت یک چت بات به نام Xiaoice داشت که بر روی مشابه انسان بودن تمرکز دارد اما ژوئیه گذشته اعلام کرد که Xiaoice را به یک شرکت مستقل تبدیل خواهد کرد.

پویشگر: خبرپو     منبع: ترنجی

۱۱:۳۸:۴۶ | شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Saturday 23 / 01 January / 2021
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز