اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
وضعیت راه‌ها
انتخابات آمریکا
قره باغ
قیمت سکه و طلا
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

زلزله شدید ازمیر ترکیه 12 کشته و 419 زخمی برجای گذاشت

دولت ترکیه اعلام کرد که در زلزله قدرتمند شهر ازمیر 12 نفر جان خود را از دست داده و صدها نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که زلزله شدید شهر ازمیر (غرب ترکیه) ۱۲ کشته و ۴۱۹ زخمی برجای گذاشته است.

زلزله ازمیر ترکیه 12 کشته و 419 زخمی برجای گذاشت

«فخرالدین کوجا» در حساب توییتری خود با اعلام این خبر گفت که با توجه به شدت زلزله احتمال افزایش تلفات جانی زیاد است. استاندار ازمیر نیز گفته است تاکنون ۷۰ نفر از زنده از زیر آوار بیرون کشیده‌اند.

رسانه های ترکیه بعد از ظهر امروز جمعه از وقوع زلزله قدرتمند به بزرگی ۶.۶ در مقیاس ریشتر در اطراف شهر ازمیر خبر دادند. شدت زلزله به حدی بوده است که شمار زیادی از خانه‌ها آسیب دیده و سونامی در برخی از مناطق این شهر رخ داده است. بر اساس آخرین آمارهای رسمی در زلزله ازمیر ترکیه ۱۲ نفر کشته و ۴۱۹ نفر زخمی شده‌اند.شبکه «سی‌.‌ان‌.ان» آمریکا از منابع یونانی خبر داد که این زلزله در جزایر یونان نیز به شدت حس شده و بر آثر آن، دو نفر کشته شده‌اند.

مرکز لرزه‌نگاری ترکیه گفته است بیش از ۹۷ پس‌لرزه بعد از زمین لرزه بزرگ رخ داده است. تاکنون ۷۰ نفر از زیر آوار زنده بیرون کشیده شده‌اند و تلاش‌ها برای آواربرداری در ۱۷ ساختمان فروریخته در ازمیر ادامه دارد.

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» برای جبران خسارت‌های ناشی از این زمین لرزه تاکنون سه میلیون لیره ترکیه اختصاص داده است.

وزارت دفاع ترکیه می‌گوید به دنبال وقوع این زلزله ستاد بحران در این وزارت‌خانه تشکیل داده و دو بالگرد را برای انجام عملیات گشت‌زنی و نجات اختصاص داده است.

رسانه‌های ترکیه همچنین اعلام کردند به دنبال وقوع زلزله نخست‌وزیر یونان با اردوغان و وزیر خارجه این کشور با همتای ترکیه‌ای خود تلفنی گفت‌وگو کرده و بر همکاری در کمک به آسیب‌دیدگان زلزله تأکید کرده‌اند.


پویشگر: خبرپو     منبع: فارس

۸:۲۹:۵۱ | شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ | Saturday 31 / 10 October / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon