انتخاب رشته کنکور sanjesh.org
کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
انتخابات 2020 آمریکا
قیمت سکه و طلا
خودرو
سهام عدالت samanese.ir
نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

تیک تاک امریکایی ها را حسابی به تقلا انداخته است !

امریکا به چین : تیک تاک را به ما بفروش وگرنه نمی گذاریم کار کند !

https://khabarpu.com/img/post/1596862831.jpg

این روز ها چین با اپلیکیشن تیک تاک امریکایی ها را حسابی به تقلا انداخته است . از طرفی اپل و مایکروسافت قصد خرید tiktok را دارند و از طرفی ترامپ فعالیت این اپلیکیشن در امریکا را تحریم میکند!

و از طرف دیگر فیسبوک بخش جدیدی با نام Reels را در اینستاگرام راه اندازی میکند که کاملا کپی تیک تاک است!

 

خرید تیک تاک

به نظر می‌رسد که مایکروسافت می‌خواهد تمامی کسب‌وکار اپلیکیشن TikTok در سراسر دنیا را خریداری کند.

مایکروسافت چندی پیش تمایل خود را به خرید کسب‌وکار بخش مرتبط با ایالات متحده‌ی اپلیکیشن تیک تاک را نشان داد. پس از آن، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده  تایید کرد که اگر خرید اپلیکیشن تیک تاک تا ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) صورت نگیرد، دستور مسدودسازی این اپلیکیشن در آمریکا را صادر خواهد کرد. سپس گفته شد که یکی از مشتریان خرید تیک تاک، شرکت اپل است که بعد از مدتی توسط کوپرتینویی‌ها رد شد.

 

حال گفته می‌شود که مایکروسافت نه‌تنها بخش مرتبط با ایالات متحده‌ی اپلیکیشن تیک تاک، بلکه تمامی کسب‌وکار مرتبط با تیک تاک در سراسر جهان را در نظر دارد که خریداری کند. در گزارش‌ها گفته شده بود که ردموندی‌ها تنها کسب‌وکار مرتبط با اپلیکیشن تیک تاک در کشورهای ایالات متحده، نیوزلند، کانادا و استرالیا را برای خرید در نظر گرفته است. پس از مدتی نیز دونالد ترامپ گفت از اقدام مایکروسافت یا هر شرکت آمریکایی دیگر برای خرید بخش ایالات متحده‌ی اپلیکیشن تیک تاک استقبال می‌کند؛ اما خرید تمامی کسب‌وکار مرتبط با تیک تاک اقدامی منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

 

پس از اظهار نظر دونالد ترامپ، شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که اپل تمایل بسیاری به خرید اپلیکیشن تیک تاک دارد؛ اما کوپرتینویی‌ها چنین موضوعی را رد کردند و درنتیجه تنها مشتری بزرگ برای خرید تیک تاک، مایکروسافت شد. رسانه‌ Financial Times اعلام کرده است که از پنج منبع نزدیک به مایکروسافت متوجه شده که ردموندی‌ها برای خرید کسب‌وکار جهانی تیک تاک آماده می‌شوند.

خرید کسب‌وکار جهانی تیک تاک موضوع ساده‌ای نیست؛ زیرا تیک تاک اپلیکیشنی چینی است که چندی پیش به سرقت اطلاعات شهروندان ایالات متحده متهم شده بود. خرید تیک تاک توسط مایکروسافت درواقع تبعات مختلفی خواهد داشت. با این حال، بسیاری از کاربران آمریکایی تیک تاک امیدوار هستند که ردموندی‌ها موفق به خرید تیک تاک شوند. در غیر این صورت، اپلیکیشن محبوب آن‌ها به دستور دونالد ترامپ مسدود خواهد شد و باید با اپلیکیشن تیک تاک خداحافظی کنند.

 

ترامپ دستور مسدودسازی هرگونه تراکنش مالی با شرکت مالک تیک تاک را صادر کرد

طبق دستور ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شهروندان آمریکایی حق هرگونه پرداخت درون‌برنامه‌ای در تیک تاک و سایر اپلیکیشن‌های متعلق به بایت‌دانس و تنسنت را ندارند.

هفته گذشته خبری منتشر شد که دونالد ترامپ به دنبال مسدودسازی برخی از اپلیکیشن‌های چینی در ایالات متحده مانند وی‌چت و تیک تاک است. حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که امروز رئیس جمهور آمریکا دستور داده که مسدودسازی هرگونه تراکنش مالی شهروندان آمریکایی با محصولات دو شرکت بایت‌دانس و تنسنت به مرحله اجرایی برسد.

 

هدف اصلی ترامپ، مسدود شدن اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های چینی در ایالات متحده است که مهم‌ترین آن‌ها دو اپلیکیشن وی‌چت شرکت تنسنت و تیک تاک شرکت بایت‌دانس هستند. در دستور ترامپ، نه‌تنها هرگونه تراکنش مالی درون‌برنامه‌ای با دو اپلیکیشن ذکرشده توسط شهروندان آمریکایی غیرممکن می‌شود؛ بلکه دیگر محصولات دو شرکت تنسنت و بایت‌دانس نیز شامل تحریم می‌شوند.

 

از دیدگاه مقامات ایالات متحده، اپلیکیشن‌های چینی اقدام به سرقت اطلاعات شهروندان آمریکایی و ارائه‌ی آن‌ها به دولت چین کرده‌اند و درنتیجه تهدید ملی محسوب می‌شوند. دستور دونالد ترامپ نیز طی ۴۵ روز آینده اجرایی خواهد شد.

 

تحریم دو شرکت تنسنت و بایت‌دانس ضربه سنگینی به اقتصاد دو شرکت خواهد زد؛ اما برخی از شرکت‌های آمریکایی نیز دچار خسارت شدیدی خواهند شد؛ برای مثال می‌توان به دو شرکت اپیک گیمز و رایت گیمز اشاره کرد که تنسنت یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران آن‌ها محسوب می‌شود. دو شرکت نامبرده عرضه‌کننده‌ی بازی‌های محبوبی ازجمله بازی League of Legends و فورتنایت هستند.

 

کپی تیک تاک با راه‌اندازی اپلیکیشن "ریلز" در اینستاگرام Instagram Reels

سایت "اشپیگل‌آنلاین" روز پنجشنبه ششم اوت (۱۶ مرداد) با انتشار گزارشی از راه‌اندازی اپلیکیشن "ریلز" توسط اینستاگرام خبر داده است.

https://khabarpu.com/img/post/1596862846.png

اما تیک تاک بهتر است یا ریلز Instagram Reels vs TikTok

اپلیکیشن "ریلز" نیز نظیر تیک‌تاک برای پست ویدیوهای کوتاه پیش‌بینی شده است. این اپلیکیشن به کاربران امکان می‌دهد که همچون تیک‌تاک، اقدام به تهیه ویدیوهای کوتاه توسط تلفن‌های هوشمند خود نموده و ویدیوهای خود را با افزوده‌ها و جلوه‌های ویژه صوتی و تصویری بیامیزند و بر روی اینستاگرام پست کنند.

 

کوین مایر، رئیس تیک‌تاک از این اپلیکیشن به عنوان "کلون" اپلیکیشن چینی تیک‌تاک نام برده است. این اپلیکیشن قرار است ابتدا در آمریکا و ۵۰ کشور دیگر در دسترس کاربران قرار گیرد.

لازم به یادآوری است که اپلیکیشن تیک‌تاک متعلق به شرکت "بایت‌دنس" چین است. شرکت مایکروسافت اعلام کرده که گفت‌وگو با مقامات این شرکت برای خرید امتیاز این اپلیکیشن در بازار آمریکا را تا روز ۱۵ سپتامبر به فرجام خواهد رساند.

 

منبع : vedb.me 


۹:۳۳:۵۱ | شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | Saturday 08 / 08 August / 2020