#مشاهده سود سهام عدالت sahamedalat.ir #ثبت نام خودرو داخلی esalecar.ir #اخبار بیت کوین و ارز دیجیتال #سکه و طلا #دلار #وضعیت راه ها #بودجه 1402 #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

3 نکته مهم خرید بهترین مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری یکی از مهم ترین چالش های پیش روی شما در هنگام تجهیز دفتر کار است. احتمالاً نمی دانید کدام سبک مبلمان برای دفتر کار شما مناسب است؟

یا چه میزان بودجه ای برای خرید مبلمان اداری باید اختصاص داد؟ جای نگرانی نیست. چرا که در این بخش به توضیح راجع به تمام این نکات می پردازیم.

بهترین روش برای خرید مبلمان اداری

مبلمان اداری مهم ترین تجهیزات شما در دفتر کار هستند. مشخصاً بدون در اختیار داشتن یک ست اداری مناسب، دیگر نمی توانید به فعالیت های اداری بپردازید. از آنجایی که مبلمان های اداری به طور مستقیم مورد استفاده کارمندان و مشتریان قرار می گیرند، بر سلامت جسم و حتی سلامت روان آن ها نیز اثر می گذارند. از سوی دیگر مبلمان ها بخش اعظمی از فضای اداری را اشغال می کنند و بدین شکل بر دکوراسیون اداری نیز تأثیر می گذارند. تمام این ها نشان دهنده این است که خرید مبلمان  استاندارد و با کیفیت تا چه حد مهم و حیاتی است. برای اینکه در خرید خود موفق و هوشمندانه عمل کنید، سه آیتم مهم را مورد توجه قرار دهید.

  1. بودجه مورد نیاز خرید مبلمان اداری

بودجه خرید مبلمان اداری مهم ترین آیتمی ست که بر خرید نهایی اثر می گذارد. بهتر است پیش از استارت خرید، بودجه خود را تعیین کنید تا بتوانید خیلی سریع در میان گزینه های موجود، بهترین آن را انتخاب کنید. هر قدر بودجه بیشتری در اختیار داشته باشید، مبلمان اداری با کیفیت تری گیرتان می آید. اما با بودجه کم هم می توان یک ست اداری با کیفیت خریداری کرد. به شرط آنکه قید خرید مبلمان های سلطنتی و لوکس را بزنید و تنها به فاکتور کیفیت و ماندگاری توجه کنید.

به خاطر داشته باشید . اگر کسب و کار شما کاملاً رسمی و لاکچری است، از میان مبلمان های اداری لوکس و سلطنتی یک گزینه را در تناسب با بودجه خود خریداری کنید. اما باید برای خرید مبلمان های کلاسیک بودجه بیشتری اختصاص دهید. به طور عکس در خرید از مبلمان های مدرن به بودجه کمتری احتیاج خواهید داشت. اگر جزو کسب و کارهای نوپا و یا خلاقانه هستید، خرید این دست از مبلمان ها را در اولویت قرار دهید.

 

  1. میزان نیاز به کیفیت و زیبایی مبلمان اداری

مسلماً عموم کسب و کارها نیاز به خرید مبلمان های لوکس و لاکچری ندارند. به خصوص شرکت هایی که از ارباب رجوع و یا مشتری پذیرایی نمی کنند. در عوض شرکت هایی که در محیط اداری خود پاسخگوی مشتری هستند، به خرید مبلمان های زیبا و شیک احتیاج بیشتری دارند.

توصیه می کنیم پیش از خرید، میزان نیاز خود را به فاکتورهایی همچون زیبایی و شکل ظاهری مشخص کنید. اگر نیاز چندانی به زیبایی ظاهری ندارید، به جای خرید مبلمان های زیبا و جذاب، سراغ نمونه های ساده تر و البته با کیفیت تر بروید. همچنین لازم است تا نیاز خود به ماندگاری و کیفیت را نیز بسنجید.

در دفاتر کاری پر تردد، خرید مبلمان اداری های مقاوم و ماندگار اولویت بیشتری دارد. چرا که میزان استهلاک در این مراکز بیشتر بوده و خطر خرابی نیز بیشتر است. به طور عکس در دفاتر خلوت که تنها تعداد محدودی کارمند مشغول به کار هستند، فاکتور کیفیت از اهمیت کمتری برخوردار است.

می توان در این دفاتر کاری به جای خرید مبلمان هایی که از چوب درختان طبیعی ساخته می شود، سراغ مبلمان هایی رفت که از فرآورده های چوبی همچون ام دی اف ساخته شده اند. البته به خاطر داشته باشید در هر حال لازم است مبلمان اداری منتخب شما حداقل استانداردهای کیفی را در بر داشته باشد. یعنی مقاوم و مستحکم بوده و دوام خود را در طول سال ها کارکرد مفید، حفظ کند.

 

  1. کاربرد مبلمان اداری

یکی دیگر از آیتم های موثر در خرید مبلمان اداری، کاربرد آن هاست. ضروری ست در خرید مبلمان هایی که به طور مستمر مورد استفاده کارمندان و یا مشتریان قرار می گیرند، وسواس بیشتری به خرج دهید. این دسته از مبلمان های اداری می بایست دارای استانداردهای ارگونومیک بوده و شرایط مناسبی برای نشستن و فعالیت فراهم کنند.

برای مثال میز و صندلی کارمندی از جمله مهم ترین مبلمان های اداری است که به طور مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد. پیداست که کم بودن کیفیت این دسته از مبلمان ها بر سلامت جسم و روان کارمندان اثر مخرب می گذارد. همچنین خطر ابتلا به انواع بیماری های جسمی همچون آرتروز و یا دیسک کمر و گردن را تشدید می کند.

پس بهتر است در خرید مبلمان دفتر اداری به بالا بودن سطح استانداردهای ارگونومیک همچون، دارا بودن ابعاد استاندارد، دارا بودن قابلیت تنظیم ارتفاع و بالا بودن پشتیبانی میز و صندلی از نقاط حساس بدن توجه کامل کنید. شما می توانید برای کاهش قیمت خرید مبلمان اداری، مبلمان هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را از نمونه های معمولی و متوسط خریداری کنید.

مبلمان هایی همچون میز و صندلی کنفرانس که در طول سال تنها چند دفعه مورد استفاده قرار می گیرند. با اینحال توصیه می کنیم اگر بودجه کافی در اختیار دارید، عموم مبلمان های اداری را از نمونه های ارگونومیک تهیه کنید تا بتوانید سالیان سال از آن ها در محیط دفتر کار استفاده کنید.

نتیجه گیری

برای اینکه در خرید مبلمان شرکت خود موفق عمل کنید، لازم است تا پیش از خرید اقدام به تعیین بودجه کنید. همچنین با در نظر گرفتن نیازهای اصلی شرکت، به رفع آن ها بپردازید. بهتر است در حین خرید نیز کاربرد هر یک از مبلمان ها را در نظر گرفته و در تناسب با آن از میان مبلمان های ارگونومیک و با کیفیت، بهترین گزینه را انتخاب کنید. رعایت این دستورالعمل ساده کمک می کند تا بهترین مبلمان اداری را برای دفتر کار خود تهیه کنید.


۱۴:۵۰:۰۵ | شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ | Saturday 25 / 02 February / 2023