#ثبت نام واکسن کرونا vaccine.salamat.gov.ir #اخبار کرونا #اخبار برجام #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ماه رمضان #سامانه ثبت املاک amlak.mrud.ir + راهنما #سهام عدالت samanese.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

اعمال مدرک دوم در حقوق فرهنگیان شاغل در مدارس/ تخصیص ۱۵هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای رتبه بندی معلمان ۱۵ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده است، درباره موضوع قانون اعمال مدرک دوم فرهنگیان نیز توضیح داد.

قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چند و چون اعمال و اجرای قانون اعمال مدرک دوم فرهنگیان اظهار کرد: براساس قانون تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش صرفاً اعمال مدرک دوم مورد توجه قرار گرفته و به واژه دوم تاکید شده است.

او ادامه داد: همچنین طبق آنچه در این قانون آمده است همه افراد فرهنگی مشمول آن نخواهند بود و صرفاً برای آن دسته از فرهنگیانی که در مدرسه هستند این موضوع اعمال می‌شود.

به گفته معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در بودجه ۱۴۰۰ موضوع اعمال مدرک فرهنگیان مورد توجه قرار گرفته است و در ردیف بودجه مبلغی به آن اختصاص داده شد.

احمدی لاشکی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده برای رتبه بندی معلمان ۱۵ هزار میلیارد تومان، برای تسویه بدهی معلمان خارج از کشور که معوقات  آن‌ها پرداخت نشده است و رای ۱۵۵۳ دیوان عدالت اداری را دریافت کردند یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و برای اعمال مدرک فرهنگیان ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد دادیم.

احمدی لاشکی درباره زمان اجرای رتبه بندی فرهنگیان هم تصریح کرد: این موضوع در دولت به تصویب رسید و اکنون در مجلس اعلام وصول شده است منتظر هستیم تا در کمیسیون‌های مربوط به این موضوع بررسی‌های لازم انجام شود و هر زمان که در مجلس قانون رتبه بندی معلمان به تصویب برسد از همان روز امکان اجرای طرح را داریم.

پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۵:۱۸:۵۱ | سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ | Tuesday 13 / 04 April / 2021
آخرین اخبار روز