#اخبار کرونا #اربعین #اخبار دولت #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بورس #افغانستان #اخبار فرهنگیان

چه پرسش‌ها و مباحثی باید در طی یک جلسه مشاوره حقوقی مطرح شود؟

در گذشته نه چندان دور، روابط بین مردم بسیار ساده و ابتدایی بوده است و تعاملات افراد با اشخاص محدودی انجام می‌شد. اما در دنیای مدرن امروز اولا شکل روابط افراد بسیار پیچیده تر از گذشته است و همچنین دایره تعاملات آن‌ها گسترش زیادی داشته است.

بنابراین دلایل احساس نیازی به حضور افراد کارشناس در زمینه مسائل حقوقی و قانونی به وجود آمد که این احساس نیاز عامل ایجاد نهادی به نام مشاوره حقوقی شد. اما با این وجود، تعداد افراد کمی می‌دانند که فارغ التحصیلان رشته حقوق، به جای سردفتری، وکالت و قضاوت، حرفه مشاور حقوقی را انتخاب می‌کنند. این افراد می‌توانند در سازمان‌ها و شرکت‌ها به عنوان مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شوند و یا در حوزه‌هایی نظیر امور قراردادها، امور دعاوی و امور پژوهشی به دیگران کمک کنند.

https://khabarpu.com/img/post/1629618111.jpg

 

مشاور حقوقی کیست؟ 

مشاور حقوقی کسی است که با داشتن اطلاعات و مهارت کافی و به موجب اصول حقوقی حقوق بشر می‌تواند به افراد و ادارات و شرکت‌های خصوصی در زمینه‌های حقوقی یاری برساند. تحلیل کردن مسائل، مقررات و تصمیماتی را که بر سازمان و قانون تأثیر می‌گذارد، یکی از وظایف مشاوران حقوقی می‌باشد. همچنین افرادی که در شرکت‌ها و موسسات نقش مهمی دارند از طریق مشاوران حقوقی می‌توانند تصمیمات خود را به نحو بهتری اتخاذ نمایند. 

ویژگی‌های یک مشاور حقوقی تخصصی 

 

https://khabarpu.com/img/post/1629618120.jpg

وظایف مشاور حقوقی متخصص 

همانطور که می‌دانید مشاور حقوقی وظایف مختلفی دارد، اما وظیفه‌ اصلی او ارائه مشاوره و راهنمایی‌های حقوقی است. او باید اطلاعات حقوقی مورد نیاز را در اختیار اشخاص قرار دهد، متن قراردادها را تنظیم کند و بر روند عقد آن‌ها نظارت داشته باشد. همچنین در هر مساله‌ای مشاوره حقوقی موظف به جمع آوری اطلاعات دقیق درباره ی موضوع و استفاده صحیح از قوانین است. مشاوره حقوقی در امور کیفری و در امور حقوقی مربوط به روابط خصوصی اشخاص نقش مهمی ایفا می‌کند. یک مشاور حقوقی خوب می‌تواند در امور کاری و اداری، امور مربوط به مهاجرت، امور تجاری و مسائل بین المللی و سایر امور حقوقی به اشخاص کمک کند.

چه مباحثی می‌تواند در جلسات مشاوره مطرح شود؟ 

مشاوران حقوقی با توجه به تجارب و مهارت‌هایی که دارند می‌توانند در مباحث مختلفی که در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد به ارائه خدمات حقوقی بپردازند: 

تفاوت‌های یک مشاور حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری 

برخی از تفاوت‌های یک مشاور حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری به شرح زیر هستند: 

 

https://khabarpu.com/img/post/1629618128.jpg

شرایط اخذ مشاوره حقوقی یا وکیل در سامانه های حقوقی

سامانه هایی در حوزه حقوقی شروع به فعالیت کرده اند که به ارائه خدمات مشاوره حقوقی و در نهایت انتخاب وکیل می پردازند. در این سامانه ها شما می توانید بهترین وکیل یا مشاور حقوقی خود را با بررسی رزومه کاری و تحصیلی در حوزه های مختلف حقوقی انتخاب کرده و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید. یکی از این سامانه ها دادیاب است. دریافت مشاوره حقوقی تخصصی دادیاب یکی از مزایای این وبسایت می باشد که در هر حوزه حقوقی وکلای متخصص در آن حوزه فعالیت می کنند و می توانید از مشاوره خود استفاده کامل را ببرید.


۱۲:۱۴:۴۱ | یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ | Sunday 22 / 08 August / 2021