#اخبار کرونا #مذاکرات وین #اخبار دربی #خرید اقلام تنظیم بازاری در سامانه بازرگام bazargam.com #آلودگی هوا #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

یادگیری سریع دروس، موفقیت در امتحان و دیگر هیچ!

یادگیری آسان دروس و برآمدن از پس امتحان، هدف و گاهی آرزوی هر دانش‌آموزی است! معلم خصوصی، منابع آموزشی، روش صحیح مطالعه، نظم و استراحت کافی از مهم‌ترین عواملی هستند که روی عملکرد دانش‌آموز تاثیر می‌گذارند.

خانوادهها و فرزندان، برای یادگیری آسان دروس شیوههای مختلفی را آزمایش میکنند اما با این وجود، گاهی اوقات با صرف زمان و تلاش زیاد باز هم دانشآموز به نمره دلخواه خود نمیرسد.

https://khabarpu.com/img/post/1634367489.jpg

یکی از قدیمیترین چالشها میان دانشآموزان که برای همه نسلها خاطرهانگیز است، درس خواندن در شب امتحان خواهد بود! استرس و هیجان یادگیری دروس در شب امتحان، باعث عدم تمرکز و پایین آمدن توانایی دانشآموز خواهد شد. احتمالا برای شما هم پیش آمده که از خود بپرسید " چگونه شب امتحان خوب درس بخوانیم" و بهدنبال یک راهکار با بالاترین بازده بودید. ما در این مقاله به سراغ بهترین روشها، برای یادگیری آسان دروس رفتیم تابتوانید به سادگی، یک امتحان خوب را پشتسر بگذارید.

بهترین روش یادگیری آسان دروس با معلم خصوصی؛ سریع و مطمئن درس بخوان!

برای این که هر مهارت یا مطلبی را خوب فرابگیریم به راهنما یا معلمی باتجربه نیاز داریم. این موضوع در اوایل یادگیری اهمیت بیشتر دارد و باید به آن، توجه بیشتری کرد. درس خواندن و مواجه با مفاهیم مختلف بدون شک برای هر کسی چالش ایجاد میکند و نمیتوان توقع داشت دانشآموز از ابتدای کار به همه مباحث تسلط داشته باشد. کمک گرفتن از منابع آموزشی و کتابهای کمکدرسی راهحل مناسبی است، اما مشکلی که وجود دارد این است که، دانشآموز برای درک مفاهیم درسی با کتاب کمک درسی، باید زمان بسیاری را صرف کند.

بنابراین باید به سراغ بهترین راهحل یادگیری آسان دروس رفت و به دنبال معلم خصوصی باکیفیت بود. معلم خصوصی به خوبی همه جوانب درس را برای دانشآموز توضیح میدهد، اشکالاتش را برطرف کرده و او را برای داشتن یک امتحان خوب آماده میکند. البته در کنار معلم خصوصی، محصلان از منابع آموزشی نیز کمک میگیرند تا روند یادگیری آنها سریعتر باشد. یکی از این منابع، گام به گام است و یکی از دلایلی که دانشآموز بهدنبال دانلود گام به گام دروس مختلف است، حل سریعتر و مطمئنتر تمرینات کتابهای درسی است. البته در اینجا نیز بهتر است از گام به گامها با مشورت معلم خصوصی خود استفاده شود تا به روند یادگیری دانشآموز آسیب وارد نشود. در مجموع باید گفت استفاده از تدریس خصوصی اساتید باتجربه در کنار منابع آموزشی مناسب، بهترین راه یادگیری آسان دروس است.

https://khabarpu.com/img/post/1634367495.jpg

روش صحیح مطالعه؛ گام‌های دقیق برای یادگیری آسان و امتحان خوب!

مگر میشود بدون داشتن شیوه مناسب در یادگیری و تمرین مداوم، در کاری موفق بود؟ درس خواندن یک فرآیند طولانی است، که باید با گامهای درست مسیر آن را طی کنید و برای زمان و انرژی خود احترام قائل باشید. در اینجا چند نکته ساده ولی بسیار تاثیرگذار را به شما معرفی میکنیم، تا با روش صحیح مطالعه بهتر آشنا شوید:

خلاصه‌نویسی و یادداشت

فرقی نمیکند سر کلاس بهترین معلم خصوصی کشور حضور دارید یا از طریق کتابهای آموزشی درس میخوانید. خلاصهنویسی و یادداشت کردن نکات مهم از نظر خودتان، معجزه خواهد کرد. خلاصهبرداری عمق یادگیری را بیشتر کرده و بازدهی شما را بهطور چشمگیری افزایش خواهد داد. از طرفی دیگر، داشتن یک مجموعه یادداشت منظم و کامل، بهترین منبع برای مرور هر درس است.

نظم؛ برنامه‌ریزی و راهنمای مطالعه

یک بار برای همیشه خودتان را خلاص کنید! اگر قصد موفقیت در امتحان یا آزمون کنکور را دارید، باید منظم باشید. احتمال موفقیت شما بدون داشتن نظم و پراکنده درس خواندن، بسیار کم خواهد بود. برای زمان خود ارزش قائل شوید و یک جدول برنامهریزی دقیق و البته منعطف طراحی کنید. در این مسیر میتوانید از دفاتر برنامهریزی مختلف کمک بگیرید . به خاطر داشته باشید که نظم و برنامهریزی مانند نقشهی راه شما خواهند بود تا مسیر یادگیری آسان را کشف کنید!

محیط مطالعه؛ زمین تمرین شما باید باکیفیت باشد!

یک ورزشکار را تصور کنید که خود را برای مسابقات المپیک آماده میکند. او بهترین امکانات و تجهیزات تمرین را دارد، ولی محل تمرین او نامناسب یا بیکیفیت است. نتیجه تلاشهای او چه خواهد بود؟ محیط مطالعه شما هم حکم زمین یا محل تمرین ورزشکار را خواهد داشت. بهترین معلم خصوصی، کلاسهای آموزشی و منابع کمک درسی بدون داشتن محل مناسب برای مطالعه بیفایده خواهد بود. شما باید اتاق مطالعه خود را منظم و در آرامش نگهدارید تا با حداکثر تمرکز به مطالعه بپردازید. بنابراین به محل تمرین خود اهمیت دهید!

مرور مطالب درسی؛ گام آخر یادگیری و تیر خلاص به درس!

مرور همه مطالب درسی خوانده شده، حکم آخرین گام در مسیر یادگیری را دارد. به هیچعنوان مرور را پشت گوش نیندازید یا مغرور نشوید که به آن نیازی ندارید! شاید بهنظر ساده بیاید، اما در هنگام مرور کردن و خواندن مجدد مهمترین مباحث درسی، بسیاری از نقاط ضعف خود را پیدا خواهید کرد و فرصت خواهید داشت آنها را برطرف کنید. از طرفی دیگر، فراموشی امری اجتناب ناپذیر بوده و حجم مطالب درسی هم زیاد است، پس چه بهتر که با کمک تکنیک مرور، بهطور مداوم دانستههای خود را تقویت کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1634367502.jpg

کتاب کمک درسی؛ منابع آموزشی متنوع برای یادگیری آسان دروس‌

کتابهای کمکدرسی یکی از بهترین و قابل اتکاترین شیوههای یادگیری برای دانش‌‌آموز است. تنوع این کتابها بسیار بالا بوده و برای هر بخشی از درس، کتابی مناسب وجود دارد. منابع آموزشی باکیفیت در روند یادگیری دانشآموز تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و او را برای داشتن یک امتحان خوب آماده خواهد کرد. معمولا دانشآموزان در ایام امتحان به دنبال نمونه سوالات امتحانی هستند که یک منبع عالی برای افزایش آمادگی و شرکت در امتحانات است. البته پیشنهاد ما به شما این است که از کتابهای کمک درسی و دیگر منابع آموزشی، در کنار معلم خصوصی بهره ببرید تا بهترین نتیجه را برای امتحان یا آزمون کنکور کسب کنید.

مطالعه گروهی؛ تبادل نظر و رفع اشکال یکدیگر

متاسفانه فرهنگ مطالعه گروهی در سالهای اخیر بسیار کم رنگ شده است. درس خواندن بهطور دسته جمعی و با حضور چند نفر دیگر از دوستانتان، شرایط خوبی را برای رفع اشکالات درسی فراهم میکند. با تبادل نظر و طرح پرسشهای مختلف، خیلی مفاهیم درسی را راحتتر درک خواهید کرد و نقاط ضعف و قوت خود را هم بهتر خواهید شناخت. اگر شرایط ایجاد یک دورهمی درسی را دارید، آن را از دست نداده و به عنوان یک شیوه مناسب برای یادگیری آسان دروس به آن نگاه کنید.

بودجه‌بندی کنکور و کتاب درسی؛ امتحان خوب با شناخت اهمیت هر مبحث

بودجهبندی دقیق کتاب درسی، یک راهکار عالی برای شناخت اهمیت هر مبحث از کتاب است. وقتی بدانید که کدام مطالب از نظر طراحان سوال اهمیت بیشتری دارد، بهتر میتوانید برنامهریزی کرده و مطالعه کنید. اهمیت دانستن بودجهبندی در موقعیتی که کمبود زمان دارید، بیشتر از قبل خود را نشان میدهد. با کمک این شیوه، مباحث مهمتر را در اولویت قرار خواهید داد تا حداکثر بازدهی را داشته باشید. البته اگر از یک معلم خصوصی کاربلد کمک میگیرید، او به بهترین نحو بودجهبندی را برای شما شرح خواهد داد و مشخص میکند کدام مباحث ارزش صرف زمان بیشتری دارد.

حفظ انگیزه و پاداش به خود؛ در مسیر یادگیری آسان دروس به استراحت نیز نیاز دارید

همه ما وقتی برای رسیدن به یک هدف سخت تلاش میکنیم، به انگیزه، پاداش و استراحت هم نیاز داریم. حتما به زمان استراحت، اندکی تفریح و پاداش بابت موفقیتهای کوچک خود اهمیت بدهید. خوب بخوابید، تغذیه مناسب داشته باشید و طبق یک روال مشخص برای خودتان تفریحات کوچک تعیین کنید. دیدن یک فیلم در هفته یا دورهمی کوچکی با دوستان نزدیکتان، میتوانید روی روحیه شما تاثیر مثبتی بگذارد. اگر در امتحان یا آزمونی موفق شدید، یا یک مبحث مشکل درسی را به خوبی فراگرفتید، به خودتا پاداش بدهید. یادتان باشد همه این تلاشها باید در جهت سلامت جسم و روحیه شما باشد. احتمالا پاداش دادن به خودتان، شیرینترین بخش مسیر یادگیری آسان دروس است!

چگونه شب امتحان درس بخوانیم؟ معلم خصوصی راه میان‌بر برای داشتن یک امتحان خوب!

زمان آن رسیده تا به سر وقت این چالش خاطرهانگیز برای همه نسلها، یعنی درس خواندن در شب امتحان برویم! احتمالا حتی دانشآموزان درسخوان هم، حداقل یکبار کارشان به شب امتحان و دقیقه نود رسیده است. درس نخواندن در طول ترم و انباشته شدن همه مطالب درسی، کار دانشآموز را برای شب امتحان سخت میکند. اما چگونه شب امتحان درس بخوانیم تا نمره خوبی در آن کسب کنیم؟

معلم خصوصی بهترین راهحل در چنین موقعیتی است. او ابتدا با توجه به زمان باقیمانده و توانایی دانشآموز، مهمترین مباحث را مشخص میکند و سپس به آموزش خواهد پرداخت. در واقع داشتن معلم خصوصی در شب امتحان، زدن چند نشان با یک تیر است. شناسایی توانایی دانشآموز، تعیین بودجهبندی، انتخاب بهترین کتاب کمک آموزشی، بررسی نمونه سوالات امتحانی و از همه مهمتر آموزش باکیفیت، یک مجموعه عالی را برای کسب حداکثر نتیجه، در زمانی اندک را تشکیل میدهد.

https://khabarpu.com/img/post/1634367510.jpg

چند نکته طلایی برای روز امتحان یا آزمون کنکور

آمادگی برای داشتن امتحان خوب یا آزمون کنکور، فقط به روزهای قبل از آن محدود نمیشود. رعایت چند نکته ساده و مهم در روز آزمون، کمک میکند تا به بهترین شکل از توانایی خود استفاده کنید:

چند دقیقه زودتر سر جلسه حاضر باشید

وقتشناس بودن یک ویژگی عالی است که در زمان امتحان اهمیت بیشتری نیز پیدا خواهد کرد. حتما چند دقیقه زودتر سر جسله آزمون حاضر باشید، تا هیچگونه استرسی از بابت دیر رسیدن نداشته باشید. رعایت ایننکته ساده، به حفظ تمرکز شما هم کمک خواهد. یادتان باشد که تمرکز، کلید موفقیت شما در انجام هرکاری است.

سوالاتی که بلد هستید را زودتر جواب دهید

ممکن است سر جسله امتحان جواب برخی سوالات را دیرتر به یاد بیاورید، اصلا استرس نداشته و با خیال راحت ابتدا سوالاتی را که بلدید جواب دهید. اینکار باعث بالا رفتن اعتمادبهنفس و حفظ روند پاسخگویی شما خواهد شد. کمی که از امتحان بگذرد، از هیجان اولیه شما کاسته خواهد شد و آرام آرام پاسخ سوالات دیگر نیز به ذهن شما خواهد آمد.

حواستان به زمان باشد؛ بهترین دوست و بدترین دشمن شما!

زمان در هنگام امتحان، بیشتر از هر وقت دیگری اهمیت پیدا خواهد کرد. بنابراین باید به فکر مدیریت زمان بود و به خوبی آن را میان سوالات تقسیم کرد. اگر از پس زمانبندی امتحان به خوبی بربیایید، یک گام بزرگ برای شما محسوب خواهد شد. اما اگر زمان از دستتان در برود و برخی سوالات را نتوانید تا انتهای امتحان جواب دهید، زمان نقش دشمن شما را خواهد داشت.

https://khabarpu.com/img/post/1634367517.jpg

دادن یک امتحان خوب و یادگیری آسان دروس با کمک معلم خصوصی استادبانک

هر دانشآموزش دوست دارد با یادگیری آسان دروس، خود را برای داشتن یک امتحان خوب آماده کند. در این مقاله بهترین شیوههای یادگیری دروس را برای شما توضیح دادیم. کتاب کمک درسی، نحوه مطالعه صحیح، محیط مناسب برای درس خواندن، مطالعه گروهی و آنالیز دقیق بودجهبندی کتابهای درسی، به شما برای داشتن امتحان خوب کمک خواهند کرد.

اما بهترین و موثرترین شیوه یادگیری آسان دروس، داشتن معلم خصوصی باکیفیت است. معلم، با آگاهی از توانایی و استعداد شما، بهترین شیوه تدریس خصوصی را انتخاب کرده و به آموزش میپردازد. کمک گرفتن از معلم خصوصی چه در طول ترم یا حتی شب امتحان، دانشآموز را به بیشترین بازدهی میرساند.

استادبانک، به عنوان برترین سامانه تدریس خصوصی در کشور، مجموعهای از بهترین معلمان و اساتید سراسر کشور را برای تدریس آنلاین و حضوری در اختیار دارد. دانشآموزان میتوانند با کمک تدریس خصوصی استادبانک خود را به بهترین نحو برای امتحانات یا آزمون کنکور آماده کنند. شیوههای تدریس خصوصی آنلاین و حضوری (درمنزل) استادبانک، شرایطی را فراهم آورده تا همه دانشآموزان سراسر کشور به بهترین معلمان خصوصی دسترسی داشته باشند.

اگر شما قصد یادگیری آسان دروس و داشتن یک امتحان خوب را دارید، میتوانید هم اکنون  از طریق سرچ معلم خصوصی استادبانک به سایت استاد آن مراجعه کرده و برترین معلم خصوصی استادبانک را انتخاب نمایید. برای کسب راهنمایی بیشتر و مشاوره، میتوانید با شماره ۰۰۰-۵۴۴۳۵-۰۲۱ تماس بگیرید.


۱۰:۳۲:۵۵ | شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ | Saturday 16 / 10 October / 2021