#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

اهمیت و تاثیر بسته بندی محصولات در بازاریابی و فروش

زمانی که شما یک بسته از محصول خود برای مشتریان ارسال می‌کنید، اولین تصویری که در ذهن آن‌ها شکل می‌گیرد، شکل ظاهری جذاب بسته بندی است.

گاهی ما نقش و اهمیت بسته‌ بندی و جعبه‌ها را دست کم ‌می‌گیریم اما باید بدانید که ظاهر آن در ناخوداگاه افراد بسیار موثر است. اگر تجربه فروش محصول را داشته باشید، بهتر از هر کسی می‌دانید یک بسته بندی مناسب چه نقشی در دید مشتری دارد. بنابراین ظاهر و گرافیک جعبه‌ها نقش بسیار مهمی در ترغیب افراد برای خرید دارد. اگر یکی از مدیران با تجربه باشید یا حتی از مدیران درباره اهمیت پک و بسته بندی سوال کنید، به شما می‌گویند که چه مقدار زمان و هزینه را صرف خلق یک بسته بندی جذاب و گیرا می‌کنند. مجتمع چاپ و بسته بندی های پک فضایی را برای شما ایجاد کرده تا جعبه‌های خلاقانه در کنار کیفیت‌ بالا به شما عرضه کند.

اهمیت چاپ و بسته بندی در بازاریابی و فروش محصول

همانطور که گفته شد بسته بندی یک کالا نقش بزرگی در دید مشتری و فروش آن دارد اما اکثر افراد تازه کار آن را نادیده می‌گیرند. اما مدیران یا صاحبان برند بهتر از هر کسی می‌دانند که شکست و موفقیت یک کالا به چاپ و بسته بندی آن وابسته است. در ادامه با ما همراه‌ باشید تا ویژگی‌های پک‌های بسته بندی را برای شما بازگو کنیم.

حفاظت

اولین دلیلی که برای بسته بندی به ذهن همه ما می‌رسد، حفاظت از آن کالا است. زمانی که می‌خواهیم کالایی را بدون هیچ آسیبی به مقصدی خاص برسانیم یا بسته‌ای را بدون اینکه صدمه دیده باشد، دریافت کنیم، از یک جعبه خاص به عنوان محافظ استفاده کنیم. البته ضخامت و نوع پکی که به کار برده می‌شود، بستگی به کالایی دارد که قرار است بسته بندی شود. برای نمونه برای حمل شانه‌های تخم مرغ باید از بسته بندی‌های محکم و ضخیم‌تر استفاده شود. اما برای ارسال وسایلی مانند لباس یا کفش پک‌های ساده‌تر هم می‌توان به کار برد؛ زیرا که کمتر آسیب پذیر هستند.

تبلیغ و اطلاع رسانی

تقریبا همه ما می‌دانیم زمانی که یک محصول خریداری می‌کنیم روی بسته بندی آن اطلاعات ضروری نوشته شده است. برای مثال اگر محصولاتی از مواد غذایی خریده باشید، مواد اولیه تشکیل شده و تاریخ تولید و انقضا بر روی آن نوشته شده است. اگر لوازم الکترونیکی خریداری کنید نحوه استفاده و امکانات خاصی که دارد بر روی آن نوشته شده است. در این شرایط فروشندگان به نوعی با ارائه امکانات و ویژگی‌های خاصی که محصولشان دارد، محصول خود را تبلیغ می‌کنند.

کیفیت بسته بندی، علامت کیفیت محصول

هر یک از ما به عنوان خریدار یک محصول زمانی که بسته بندی آن را می‌بینیم، اگر ظاهر شیک و خوبی داشته باشید انگیزه بیشتری برای استفاده از آن پیدا می‌کنیم. بنابراین در نظر هر مشتری هر بسته بندی باید در عین سادگی زیبایی خود را حفظ کند. به عبارتی مشتری پسند باشد. اگر شرکت تولیدی به این موضوع توجه کند، کیفیت بالای محصول خود و اهمیت به خریداران را نشان می‌دهد.

تاثیر بسته بندی خلاقانه در فروش

در این قسمت بررسی  می‌کنیم که یک بسته بندی با  استانداردها ویژگی‌های خوب چگونه در فروش یک محصول اثر می‌گذارد.

متمایز کزدن برند

اگر هنگام انتخاب و تولید پک‌های بسته بندی کمی هوشمندانه عمل کنید، انتخاب اول خریداران می‌شوید. حالا برای هوشمندانه بودن لازم است به نوع بسته بندی و اطلاعاتی که بر روی آن ذکر می‌کنید توجه کنید. حتی رنگ آمیزی و فونتی که در بسته بندی خود به کار می‌برید، مهم است؛ در اصل باید طوری باشد که همه چیز خوانا و واضح باشد. اینگونه در بین صاحبان برند متمایز می‌شوید و خریداران شما را انتخاب می‌کنند.

تاثیر در روتین و رفتار افراد

همانطور که گفته شد بسته بندی یک محصول در واکنش خریداران به آن بسیار تاثیر گذار است. در اصل اطلاعاتی که روی بسته بندی محصولات نوشته می‌شود نحوه تاثیر بر زندگی مشتریان و اهمیت به مشتری را نشان می‌دهد.

آشنایی با انواع بسته بندی و تاثیر آن در بازاریابی محصول 

در دنیای امروز اکثر محصولات تولیدی به طور مستقیم به دست مشتری نمی‌رسد. بنابراین نیاز به حمل و نقل دارد تا به دست واسطه برسد. برای مثال مواد غذایی تولید شده در کارخانه مانند کنسرو و تن در مرحله اول در سوپر مارکت‌ها پخش می‌شوند. به همین دلیل اکثر محصولات نیاز به بسته بندی مناسب دارند تا بدون هیچ آسیبی به دست مشتری برسند. در ادامه با جعبه و کارتن‌های مختلف مانند کارتن دارو و لوازم خانگی، جعبه فست فود و… و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌شویم.

کارتن بدون چاپ آماده

از کارتن بدون چاپ به جهت بسته بندی مواد غذایی، اسباب کشی و حمل اثاثیه استفاده می شود. این کارتن ها در ابعاد مختلف با توجه به نیاز مشتری تهیه و تولید می شوند. جهت خرید کارتن آماده بدون چاپ با شرکت بسته بندی و چاپ " های پک "  تماس بگیرید. 

کارتن بسته بندی و اسباب کشی

همه ما در زندگی حداقل یک بار تجربه اسباب کشی داشتیم و با مشکلات آن آشنا هستیم. بیشترین چیزی که در زمان اسباب کشی آسیب می‌بیند وسایل خانه است. برای ایجاد امنیت بیشتر و حفظ سالم بودن وسایل هنگام بسته بندی و جمع کردن وسایل از کارتن‌ها برای آن استفاده می‌کنیم و وسایل را در داخل آن قرار می‌دهیم. بنابراین اگر امکانات و تجهیزات  مناسب مانند کارتن اسباب کشی  های پک داشته باشید، حمل و نقل راحت‌تری در انتظار شما است. همچنین زمانی که باید برای انتقال صرف کنیم، به حداقل مقدار می‌رسد. کارتنی که انتخاب می‌کنید باید مقاومت لازم را داشته باشد تا از وسایل شما در برابر ضرب دیدگی و حتی رطوبت و باران محافظت کند.

کارتن میوه و خشکبار

اگر به قصد صادرات یا حتی جا به جایی میوه یا خشکبار به دنبال کارتن مناسب هستید، فقط کافی است به ویژگی‌های کارتن مورد نظر خود توجه کنید. طراح زیبا، مقاومت کافی، هزینه معقول، ابعاد مناسب و … از ویژگی‌هایی هستند که حتما باید بررسی شوند. اگر قصد صادر کردن محصول خود را دارید باید کمی ریزبین‌ باشید و علاوه بر نکات گفته شده،  به مسافت جا به جایی، مقاومت در برابر ضربه‌های شدیدتر و قرار گرفتن در محیط‌هایی با آب و هوای مختلف هم توجه داشته باشید. همچنین برای زیباتر شدن کارتن‌ها می‌توانید طرح‌های گرافیکی را متناسب با آب و هوای آن منطقه انتخاب کنید.

کارتن لوازم خانگی

لوازم خانگی از بزرگ‌ترین تا کوچک‌ترین آن‌ها هنگام جا به جایی نیاز به حفاظت زیاد دارند.  اکثر لوازم‌های خانگی ارزش مادی زیادی دارند و لازم است که حسابی از آن‌ها محافظت شود تا به مقصد برسند؛ بنابراین انتخاب کارتن مناسب آن‌ها بسیار مهم است. از طرفی بخاطر وزن بالایی که وسایل دارند، باید به کیفیت کارتن‌ها توجه زیادی شود تا احتمال آسیب به حداقل برسد. در جعبه‌های بزرگ‌تر مانند کارتن یخچال برای حمل راحت‌تر دستیگره در نظر می‌گیرند. برای وسایل کوچک‌تر مانند اتو و چرخ گوشت از کارتن‌های لمینتی استفاده می‌شود که طراحی و زیبایی آن در جذب مشتری بسیار اهمیت دارد.

جعبه دارویی

یکی از مهم‌ترین جعبه‌هایی که باید در انتخاب آن دقت داشته باشیم جعبه دارو است. واضح است که به دلیل اینکه نگهداری درست از داروها رابطه مستقیم با سلامت افراد جامعه دارند، باید از آن‌ها به درستی محافظت شود. در اصل داروها باید ویژگی‌های خود را در زمان جا به جایی و انبار کردن حفظ کنند و در صحت کامل در دسترس مشتریان قرار بگیرند. دارو تنها چیزی است که در نگهداری آن نباید حتی یک خطای کوچک اتفاق بیفتد؛ زیرا که اثرات جبران ناپذیری به دنبال دارد.

جعبه فست فود

امروزه به دلیل اینکه بسیاری از افراد سرکار هستند و وقت کافی برای پختن غذا ندارند، غذای خود را به صورت آماده از بیرون تهیه می‌کنند. در میان غذاهای مختلف فست فود بسیار پرطرفدار شده و به همین دلیل استفاده از جعبه‌ فست فود از گذشته افزایش چشم گیری دارد. انتخاب جعبه فست فود به یک رقابت بین تولیدکنندگان مواد غذایی تبدیل شده و به واسطه آن تبلیغات می‌کنند. حفظ سلامت و امنیت غذا مهم‌ترین ویژگی است که یک جعبه باید داشته باشد. بسیاری از افراد برای تبلیغات از جعبه های مخصوص استفاده میکنند، در این شرایط باید یک همخوانی بین محصول و ظاهر جعبه برقرار باشد.

کارتن پستی

یکی از انواع کارتن های تولید شده در شرکت های تولیدی ، کارتن پستی می باشد . به دلیل مقاومت بالا همراه با کیفیت بیشتر ، قیمت مناسب  و بسته بندی راحت یکی از پرطرفدار ترین کارتن ها در سیستم پستی است . از کاربرد مهم این نوع کارتن برای انتقال و جا به جایی توسط اداره پست  صورت میگردد ،   دیگر کاربرد این کارتن ،  برای بسته بندی انواع کالا ها و وسایل مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت بسته بندی

با مطالعه این مقاله به خوبی متوجه شدید که بسته بندی نقش تاثیرگذاری در نظر مشتری، تبلیغ، بازاریابی، فروش و … محصولات شما دارد. صنعت چاپ و بسته بندی هم در سال‌های اخیر مورد توجه بوده و با پیشرفت چشم گیری مواجه شده است. مجتمع چاپ و بسته بندی " های پک " با استفاده از آخرین تکنولوژی و همچنین به کار بردن بهترین اجناس در تولید جعبه و بسته بندی سعی کرده تا خدمات بسیار خوبی در اختیار مشتریان خود قرار دهد.


۸:۴۱:۰۴ | پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ | Thursday 17 / 03 March / 2022