کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

چالش های روابط زناشویی در دوران کرونا

زندگی کردن در زمان پاندمی کرونا مشکلات بسیاری برای ما بوجود آورده است. سبک زندگی اغلب افراد به طور کامل تغییر کرده و موجی از افسردگی و اضطراب به جامعه تزریق شده است.

در این بین افراد در زندگی شخصی خود نیز دچار مسائلی شده اند. تغییر مدل ارتباطات بین افراد، مراقبت از خود در برابر بیماری و دنبال کردن اخبار بیماری تا حد زیادی باعث افزایش فشار و استرس روی افراد می‌شود. به علاوه اینکه برخی افراد در روابط جنسی خود نیز دچار مشکلاتی می‌شوند و زندگی جنسی آنها تحت الشعاع کرونا قرار می‌گیرد. در این مقاله سعی داریم به بررسی تاثیرات پاندمی بر زندگی جنسی افراد بپردازیم.

https://khabarpu.com/img/post/1594016139.jpg

 

کرونا از طریق رابطه جنسی منتقل می‌شود؟

بر اساس گزارشات اعلام شده تنها 24٪ مردم بر این باورند که قرنطینه تاثیر مثبتی بر زندگی جنسی شان داشته است. بسیاری از زوجین در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل شده اند. ترس از انتقال بیماری یا بیمار شدن شریک جنسی تنها مواردی از علل متعدد استرس رابطه جنسی محسوب می‌شوند. البته افراد مختلف به شرایط بحرانی واکنش های متفاوتی نشان می‌دهند و ممکن است لزوما تاثیرات منفی مورد نظر افراد قرار نگیرد.

همانطور که می‌دانید، ویروس کرونا از طریق ذرات ریز ترشح شده از بزاق یا آب بینی افراد بیمار هنگام عطسه یا سرفه کردن منتقل می‌شود. این قطرات تا مدتی نیز بر روی سطوح باقی می‌مانند و ممکن است در اثر تماس دست با بینی و دهان به فرد منتقل شود. در رابطه با پایداری ویروس کرونا در اندام های جنسی اطلاعات چندانی در دست نیست، هرچند مواردی از باقی ماندن ویروس در اندام تناسلی خانم‌ها گزارش شده است. اما از آنجایی که در زمان رابطه جنسی فاصله بدن دو فرد بسیار اندک است و تنفس افراد به راحتی به یکدیگر برخورد می‌کند، امکان انتقال ویروس بالاتر می‌رود. از سوی دیگر رابطه جنسی محافظت شده باعث افزایش ایمنی بدن می‌شود. بنابراین بهترین راه برای حفظ سلامتی در این دوران، اجتناب از روابط جنسی با افرادی که از سلامتشان مطمئن نیستیم، است. در صورتی که علائمی از ویروس در خود یا شریک جنسی تان مشاهده نمودید می‌توانید از طریق پزشک آنلاین در مورد احتمال ابتلا به بیماری سوال بپرسید.

https://khabarpu.com/img/post/1594016158.jpg

 

تاثیر کرونا بر رابطه جنسی افراد چیست؟

برای بسیاری از افراد زمانی که دچار استرس فراوان و اضطراب هستند، رابطه جنسی راهی برای رها شدن از این تنش ها محسوب می‌شود. حال در دوره ای هستیم که خود رابطه جنسی می‌تواند عامل ایجاد استرس می‌باشد. در این شرایط عملکرد افراد در رابطه‌شان دچار چالش می‌شود. همین مساله می‌تواند منجر به افسردگی و کاهش اعتماد به نفس در فرد شود. به گفته یک کارشناس روابط زناشویی برای ایجاد تمایل به رابطه جنسی در فرد حد متوسطی از استرس نیاز است اما در صورتی که این عامل افزایش یابد به طور کلی رابطه جنسی فرد را مختل می‌کند. در این زمان کمک گرفتن از سکستراپیست ها و مشاوره جنسی به فرد در بازیابی اعتماد به نفس خود در زمان رابطه جنسی کمک می‌کند.

https://khabarpu.com/img/post/1594016168.jpg

 

چگونه از عوارض کرونا بر زندگی جنسی خود جلوگیری کنیم؟

ویروس کرونا بر زندگی همه افراد تاثیرات متفاوتی گذاشته است و نمی‌توان کسی را یافت که از این پاندمی تاثیری نگرفته باشد. لذا در کنار تمام نکات ایمنی که تابحال شنیده اید، موارد زیر را نیز در رابطه با زندگی جنسی خود رعایت کنید:

 


۱۰:۵۳:۲۳ | دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | Monday 06 / 07 July / 2020