#اخبار کرونا #المپیک 2020 توکیو #اخبار دولت سیزدهم, کابینه دولت #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بورس #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

دستگاه اکسس کنترل و اسکنر اثر انگشتی چه نقشی در افزایش بهره‌وری سازمان دارد؟

قیمت دستگاه ورود و خروج و خرید اسکن اثر انگشت نقش بسیار مهمی در افزایش بهره وری سازمان شما دارد!

شما به عنوان مدیر یک مجموعه، همیشه انتظار دارید تا بیشترین بهره‌وری را از سازمان و کارکنان خود داشته باشید!
خب، طبیعی است که برای نظارت بر کار کارکنان، نمی‌توانید در تمام طول زمان کاری بالای سر آن‌ها بایستید و عملکرد آن‌ها را زیر نظر بگیرید!
یکی دیگر از عوامل موثر در  افزایش بهره‌وری سازمان، نظم و حضور به موقع کارکنان در محل کار است!
شما به کمک دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، اثر انگشتی و انواع اکسس کنترل‌های موجود در بازار، عملکرد کارکنان خود را زیر نظر بگیرید و با نظم بخشیدن به سازمانتان، انتظار حداکثر کارآیی را از کارکنان خود داشته باشید!

دستگاه حضور غیاب و نقش آن در پیشرفت شرکت

شما هر شغلی که داشته باشید و در هر زمینه‌ای که مشغول به کار باشید؛ قطعا مطلع هستید که شرکت شما برای رشد و پیشرفت نیاز به نیروی انسانی کارآمد دارد.
نیروهای انسانی و کارمندان شما، با ارزش‌ترین و مهم‌ترین دارایی شما به شمار می‌روند.
اما اگر نتوانید به درستی این سرمایه‌ی باارزش را مدیریت کنید و بر ساعات ورود و خروج آن‌ها نظارت نداشته باشید بسیار به ضرر شرکت تمام می‌شود.
زیرا تحقیقات نشان داده‌اند که 80% از کارمندان تمایل به پیچاندن ساعت کاری (!) یعنی دیر به سر کار آمدن و زود رفتن را دارند!
پس شما با خرید یک سیستم حضور و غیاب کارآمد، باید بر عملکرد کارکنان خود نظارت داشته باشید .

دستگاه ورود و خروج

چرا سیستم حضور و غیاب برای یک شرکت اهمیت دارد؟

فرآیند حضور و غیاب کارمندان، بر بسیاری از پارامترهای دیگر شرکت، مانند محاسبه‌ی حقوق و دستمزد، پرداخت حق بیمه، مرخصی و اضافه حقوق تاثیر گذار است و اگر این فرآیند حضور و غیاب به درستی انجام نشود؛ از نظر مالی بسیار به ضرر شرکت تمام خواهد شد زیرا همان طور که در بالا هم گفتیم بسیاری از کارمندان تمایلی مخفی به سرقت زمانی از شرکت دارند و تا زمانی که این فرآیند حضور و غیاب برای آن‌ها به درستی انجام نپذیرد، شرکت همواره مجبور است تا هزینه‌ای اضافی را به عنوان حقوق به این کارمندان پرداخت کند.
پس شما به عنوان یک مدیر و مسئول وظیفه دارید تا برای مدیریت هرچه بهتر و کارآمدتر کارمندانتان، یک سیستم حضور و غیاب مفید و مناسب برای سازمانتان تهیه کنید!
اما انتخاب یک سیستم حضور و غیاب خوب، به همین سادگی‌های حرف ما هم نیست و زمانی که شما تصمیم به خرید یک سیستم حضور و غیاب می‌گیرید؛ با هزاران مدل از هزاران شرکت حضور و غیاب مختلف مواجه می‌شوید که دقیقا نمی‌دانید که کدام یک از انواع آ را باید انتخاب کنید تا هم به درد سازمانتان بخورد و هم زیادی برایتان خرج نتراشد!
از طرف دیگر باید شرکتی را انتخاب کنید که پشتیبانی و ضمانت مناسبی داشته باشد و دستگاه‌هایش شناخته شده و مفید برای کارکنانتان باشند!
حالا ما در ادامه‌ی مقاله تصمیم داریم تا چند مورد از پرکاربردترین دستگاه‌های حضور و غیابی که این روزها در بیشتر این شرکت‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود را به شما معرفی کنیم!

دستگاه حضور غیاب اثرانگشتی

یکی از پرظرفدارترین انواع دستگاه‌های حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی است که این روزها در شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ضعف دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی و سایر دستگاه‌های سنتی در ثبت وضعیت حضور و غیاب کارکنان و بیش از اندازه صورت گرفتن تقلب، مدیران را به این فکر انداخت تا از دستگاه‌های حضور و غیابی استفاده کنند که کمی کارآمدتر و پیچیده‌تر باشند که کارمندان نتوانند به راحتی سر آن‌ها کلاه گذاشته و آن‌ها را فریب بدهند!
از همین رو شرکت‌های تولید کننده، به فکر تولید دستگاه‌های حضور و غیابی افتادند که با ویژگی‌های بیومتریک هر شخص کار کند و امکان تقلب در آن به حداقل میزان ممکن برسد!
اثر انگشت هم یکی از ویژگی‌های بیومتریک اشخاص است که هر فرد فقط مجاز است اثر انگشت خود را در دستگاه ثبت کند و امکان تقلب و ثبت اثر انگشت دیگران برای فرد وجود نخواهد داشت!
البته نمی‌گوییم ه در دستگاه‌های اسکنر اثر انگشتی، تقلبی صورت نمی‌گیرد!
نه؛ بلکه کارمندان وظیفه شناس و عزیز ما همواره راهی برای تقلب خواهند یافت اما با توجه به بیومتریک بودن این ویژگی اسکنر اثرانگشتی ، تقلب کردن دردسرهای زیادی دارد و در حقیقت به زحمتش نمی‌ارزد!
شما می‌توانید برای خرید اسکنر همین حالا به سایت جهان گستر پارس مراجعه کنید!
همچنین می‌توانید با ثبت نام در سایت قیمت انواع اسکنر را هم مشاهده کنید و به راحتی برای خرید آن تصمیم بگیرید!

دستگاه اکسس کنترل

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

یکی دیگر از انواع پرطرفدار دستگاه‌های حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است؛ این نوع از دستگاه حضور و غیاب از یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های حضور و غیاب استفاده می‌کند و فرآیند حضور و غیاب را به کمک شناسایی چهره‌ی افراد انجام می‌دهد.
طبیعی است که احتمال خطا و تقلب، در این دستگاه، بسیار کمتر از دستگاه اثر انگشتی است و دیگر کارمندان حتی اگر بتوانند اثر انگشت را نیز جعل کنند اما دیگر دوربین تشخیص چهره را نمی‌توانند بفریبند و همواره عملکرد حضور و غیاب به درستی انجام می‌پذیرد!
فقط یکی از معایب عمده‌ای که به این دستگاه گرفته می‌شود این است که سرعت حضور و غیاب افراد به کمک تشخیص چهره بسیار کمتر از دسنگاه‌های کارتی و اثر انگشتی است و اگر شما سازمانی را اداره می‌کنید که تعداد کارکنان زیادی دارد، احتمالا سرعت این دستگاه کارکنان شما را در صف‌های طولانی منتظر می‌گذارد و کلی کارهای شرکت شما را به عقب می‌اندازد!
پس شاید بهتر باشد برای انجام فرآیند حضور و غیاب در سازمان‌های بزرگ، از دستگاه تشخیص چهره استفاده نکنید!

دستگاه‌های اکسس کنترل

همه‌ی ما در طول روز بسیاری از دستگاه‌های اکسس کنترل را دیده‌ایم!
گیت‌های کنترل تردد متروها، درب پارکینگ‌های مراکز تجاری و عمومی و راهبند بسیاری از مراکز خرید؛ از نمونه دستگاه‌های اکسس کنترلی هستند که ما در طول روز با آن‌ها مواجه می‌شویم و در طول شبانه روز، گذارمان به آن‌ها می‌افتد!
اگر در سازمانتان نیر، درب یا قسمتی وجود داشته باشد که با استفاده از کارت، اثر انگشت یا تشخیص چهره دسترسی آن به افراد محدودی داه می‌شود و برای آن‌ها باز می‌شود؛ جالب است بدانید که در شرکتتان نیز چنین دستگاه‌هایی وجود دارد!

انواع مختلف دستگاه اکسس کنترل

دستگاه کنترل دسترسي انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید با توجه به نیاز و وضعیت سازمانتان، یکی از انواع آن را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید!
انواع مختلف دستگاه کنترل دسترسی عبارت‌اند از:

اسکنر اثر انگشتی

موارد کاربرد دستگاه کنترل دسترسي

خرید دستگاه کنترل دسترسي، علاوه بر صدور اجازه‌ی تردد برای کارمندان شما موارد کاربرد دیگری هم دارد که در این بخش آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. تعدادی از این موارد کاربرد عبارت‌اند از:

 


۱۸:۰۹:۰۶ | شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ | Saturday 12 / 09 September / 2020