نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

چگونه به عنوان یک برنامه نویس مبتدی در چراغ کار پیدا کنیم

اگر می‌خواهید به عنوان یک برنامه نویس مبتدی و بی‌تجربه وارد بازار کار شوید، پیش از آنکه اقدام به ایجاد رزومه و ارسال آن به کارفرمایان در فرصت‌های شغلی موجود در اینترنت نمایید، این مقاله را مطالعه کنید تا با نکاتی که برای برنامه‌نویسان تازه‌کار گردآوری شده است آشنا شوید.

پیدا کردن یک شغل مناسب برای کسانی که برنامه نویس مبتدی هستند می‌تواند کمی دشوار باشد. استخدام در شرکت‌های برنامه‌نویسی به چیزی فراتر از دانش برنامه‌نویسی محض نیاز دارد که شاید برنامه‌نویسان تازه‌کار این موضوع را ندانند. در حال حاضر چه در ایران چه در سایر کشورها هر کدام از شرکت‌ها فرآیند استخدامی خاص خود را برای استخدام برنامه‌نویسان دارند. فرآیندی که روز به روز سخت‌تر و چالش‌ برانگیزتر از قبل می‌شود. اما وجود یک پلتفرم مناسب در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند تا برای استخدام در شرکت‌های برنامه‌نویسی شانس خودتان را تا چندین برابر افزایش دهید.

چگونه به عنوان یک برنامه نویس مبتدی در چراغ کار پیدا کنیم

چراغ نام یک سامانه‌ی استخدام، آموزش و کاریابی هوشمند است که به تمام کسانی که می‌خواهند به عنوان برنامه نویس مبتدی مشغول فعالیت شوند، با ارائه‌ی امکانات و سرویس‌های ویژه، این امکان را می‌دهد تا بتوانند شغل و جایگاه دلخواهشان را در بازار کار به دست آورند. در گام اول، چراغ به شما کمک می‌کند تا پیش از پیدا کردن موقعیت شغلی بتوانید تجربه‌ی کاری مورد نظر را به دست آورید. شاید با خودتان بگویید که کسب تجربه فقط و فقط با کار کردن در شرکت‌ها امکان‌پذیر است و تا استخدام نشویم، نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. اما این یک تصور نادرست است و بدون کار هم می‌توان تجربه کسب کرد. خوشبختانه کسب چنین تجربه‌هایی در چراغ برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان چندان دشوار نیست و شما می‌توانید با استفاده از چندین دوره آموزش آنلاین، مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار برنامه نویسی را به دست آورید.

پس از یادگیری می‌توانید به فعالیت داوطلبانه در پروژه‌ها بپردازید. انجمن‌ها و وب‌سایت‌های ایرانی و خارجی بسیاری وجود دارد که اعضای آن به صورت داوطلبانه در پروژه‌ها مشارکت می‌کنند. شرکت در پروژه‌های داوطلبانه می‌تواند یک برنامه نویس مبتدی که به دنبال کسب تجربه و محک زدن مهارت‌های خودش است را به اهدافش نزدیک‌تر کند.

دست از کدنویسی برندارید و ادامه دهید!

دقت داشته باشید که کدهای پروژه‌های متن باز همیشه در دسترس برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان قرار دارند که هر شخصی می‌تواند آن‌ها را تغییر دهد و یا بهبود بخشد. مشارکت در چنین پروژه‌هایی نه تنها به یک برنامه نویس مبتدی این امکان را می‌دهد که مهارت‌های خود را در دنیای واقعی به کار برد، بلکه این فرصت را هم برای او فراهم می‌کند تا با سایر برنامه‌نویسان از نزدیک کار کند. زمانی که موعد متقاعد کردن کارفرما فرا می‌رسد، آنچه که اهمیت دارد این است که بتوانید دانش خود را کاربردی نمایید. بنابراین بسیار مهم است که برنامه‌نویسان تازه‌کار همیشه در حال یادگیری و ساختن باشند. هر چقدر که بتوانید روی پروژه‌های بیش‌تری کار کنید و تجربه کسب نمایید، دست شما برای متقاعد کردن کارفرما بازتر خواهد بود. علاوه بر پروژه‌های متن باز و داوطلبانه می‌توانید به صورت فریلنسر و یا کارآموز به ارتقای مهارت‌های خود بپردازید.

وجود پروژه‌های موفق فریلنسری در رزومه‌تان به شما کمک می‌کند تا اعتبارتان را افزایش دهید و خود را به عنوان یک برنامه‌نویس حرفه‌ای به کارفرمایان معرفی نمایید. یک برنامه نویس مبتدی می‌تواند پروژه‌های آزادکاری و یا دورکاری دریافت نماید و به شرکت‌های کوچک پیشنهاد ارائه‌ی خدمات دهد. با این کار تجارب بیش‌تری کسب خواهید کرد و می‌توانید به کارفرمایان نشان دهید که مهارت‌های لازم برای انجام کار را دارید. همچنین شرکت در دوره‌های کارآموزی در چراغ راه مناسبی برای به چالش کشیدن مهارت‌های فنی و ارتباطی برنامه‌نویسان می‌باشد که وضعیت عملکرد آن‌ها را در بلندمدت مشخص خواهد کرد. در واقع، این روش یکی از بهترین شیوه‌هایی است که می‌تواند برنامه‌نویسان تازه‌کار را از همه نظر در بوته‌ی آزمایش قرار داده و عیار آن‌ها را مشخص نماید. برنامه‌نویسانی که بتوانند در طول دوره‌ی کارآموزی شایستگی‌های خود را به عنوان فردی تاثیرگذار و مثبت به اثبات برسانند، شانس استخدام بیش‌تری خواهند داشت.

یک برنامه نویس مبتدی باید جستجوی شغلی خود را جهت‌دهی نماید

به‌عنوان یک برنامه‌نویس مبتدی باید بدانید که بر اساس مهارت‌ها و اهدافتان دنبال شغل باشید. مثلا اگر قصد دارید که برنامه‌نویس php شوید، تنها برای آگهی استخدام برنامه نویس php رزومه بنویسید. یا این‌که اگر هدف‌تان این است که در آینده به یک برنامه‌نویس اندروید تبدیل شوید، عاقلانه است که به دنبال آن دسته از موقعیت‌های شغلی باشید که شما را به این هدف می‌رسانند. چراغ یک بانک اطلاعاتی گسترده از آگهی‌های استخدام برنامه‌نویس در اختیار کاربران خود گذاشته است که می‌توانند در میان آن‌ها به جستجوی شغل مورد نظرشان بپردازند. پیشنهاد می‌شود که پیش از آن‌که جستجوی شغلی‌تان را آغاز کنید، به مشخصات مکانی و تیمی که علاقه‌مند هستید با آن‌ها همکاری نمایید، فکر کنید.

از خودتان بپرسید که علاقه‌مند هستید در چه زمینه‌هایی از برنامه‌نویسی مشغول فعالیت شوید. می‌خواهید به استخدام دیجی کالا و یا دیگر شرکت‌های بزرگ درآیید یا در یک تیم کوچک شروع به کار کنید؟ آیا پتانسیل کار کردن طولانی مدت را دارید یا خیر؟ پاسخ به سوالات این چنینی به شما کمک می‌کند تا در جایگاه یک برنامه نویس مبتدی علایق خود را بشناسید و جستجوی شغلی موثرتر و بهتری را برای خود رقم بزنید.

 


۱۳:۱۶:۱۶ | یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sunday 20 / 09 September / 2020