اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
وضعیت راه‌ها
انتخابات آمریکا
قره باغ
قیمت سکه و طلا
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

جراحی محبوب بین خانم ها، لابیاپلاستی چیست؟

این روزها، بیش از هر دوره دیگری جراحی های زیبایی بین عموم افراد جامعه طرفدار پیدا کرده اند. جراحی زیبایی واژن نیز این روزها تبدیل به یکی از عمل های پرطرفدار بین زنان شده است.

https://khabarpu.com/img/post/1605418910.jpg

اما جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی چیست و چرا تا این حد محبوبیت یافته است؟

برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید به تعریف جراحی زیبایی واژن بپردازیم.

جراحی زیبایی واژن چیست؟

یکی از جراحی های پلاستیک رایج زنان، جراحی زیبایی واژن است که معمولا برای زیباترساختن عضو جنسی و یا رفع نقایص ظاهری که بر اثر مشکلات ژنتیکی و هورمونی اتفاق می افتد، انجام می پذیرد.

چرا زنان عمل زیباسازی واژن انجام می دهند؟

افزایش سن، انجام زایمان های طبیعی، دخول های متعدد و ... سبب می شود که تغییراتی در فرم ظاهری واژن به وجود بیاید. مثلا اندازه، رنگ و فرم کلی آن تغییر کند. که البته این اتفاقی طبیعی است. اما در صورتی که این تغییرات بسیار زیاد شوند، می توانند باعث شوند که پوشیدن هر لباسی عملا ممکن نباشد و حتی موقع دوچرخه سواری، اسب سواری، و حتی نشستن، نیز ناحیه تناسلی دچار حالت دردناک شود.

گاهی نیز بیماری های مادرزادی مانند رشد ناقص رحم، دو جنسه بودن فرد و یا انسداد مهبل باعث ایجاد دفرمگی در واژن می شود که تمامی این موارد با انجام عمل لابیاپلاستی یا زیباسازی واژن قابل رفع هستند.

ناگفته نماند که برخی از زنان یا به خاطر سلیقه همسر و شریک جنسی شان این عمل را انجام می دهند و یا خودشان از فرم ناحیه تناسلی شان ناراضی هستند و با ایجاد فرم ایده آل اعتماد به نفس شان افزایش خواهد یافت. گاهی نیز دختران جوانی که هنوز عمل جنسی انجام نداده و باکره هستند نسبت به انجام این عمل علاقه نشان می دهند.

لابیاپلاستی چیست؟

در عمل لابیاپلاستی، از سایز لابیاها کاسته می شود و خانم هایی که دچار افتادگی، دارای چین و چروک و لابیاهای آویزان هستند می توانند با این جراحی مشکلاتشان را برطرف کنند. برش هایی که بر روی لابیا ها ایجاد می شود ممکن است با تیغ جراحی و یا لیزر باشد.

 

لابیاپلاستی چه مزایایی دارد؟

ناگفته نماند که هیچ گونه استاندارد دقیق، مشخص و تعریف شده ای برای اندازه لبه های واژن وجود ندارد، اما سلیقه عمومی به این نحو است که طول لبه داخلی بزرگتر از لبه خارجی نباشد.

البته در عمل زیباسازی واژن می شود اندازه کلاهک ناحیه کلیتوریس را نیز تغییر داد. معمولا این کار برای کوچک کردن کلیتوریس انجام می شود.این عمل باید به نحوی انجام شود که به اعصاب حسی این ناحیه صدمه نزند چرا که کلیتوریس در تحریک جنسی زنان، نقشی به سزا دارد.

به طور کلی انگیزه زنان از انجام عمل لابیاپلاستی را می توان به دلایل زیر دسته بندی کرد:

دلایل تغییر شکل لبه های واژن چیست؟

در برخی از مواقع نقایص مادرزادی باعث ایجاد تغییر در فرم واژن می شود. اما تغییر در فرم واژن، همیشه به علت مشکلات مادرزادی رخ نمی دهد؛ بلکه در بسیاری از اوقات مسائل دیگری بر این موضع می تواند اثر گذار باشد.

مثلا تغییرات هورمونی دوران بلوغ، در بسیاری از دختران موجب تغییر یافتن اندازه های لبه واژن و رشد لبه های بیرونی آن می شود. دوران بارداری نیز با تغییرات هورمونی شدیدی همراه است که تاثیر خود را بر شکل ظاهری واژن خواهد گذارد. روابط جنسی متعدد که در طول زندگی زناشویی رخ می دهد نیز، لبه های واژن را دچار دگرگونی می کند.

زایمان طبیعی و تکرار این عمل بیش از هر چیزی دیگری می تواند فرم ظاهری واژن را دچار دگرگونی کند.

روش های انجام لابیاپلاستی

عمل جراحی زیبایی واژن و یا لابیاپلاستی، با توجه به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک می تواند به روش های مختلفی انجام پذیرد. به طور کلی عمل لابیاپلاستی، یک جراحی پلاستیک زمان بر نیست و بیمار ساعات متعدد در اتاق عمل نخواهد ماند.

به طور کلی لابیاپلاستی یا از طریق لیزر انجام می پذیرد و یا با تیغ جراحی؛ البته برش هایی که ایجاد می شود نیز مدل های متفاوتی دارد.

به غیر از تغییر فرم ظاهری بر اثر عمل لابیاپلاستی، ناحیه تناسلی برای تحریک کلاژن سازی بافت های زیرین و هم بند آماده می شود و از این طریق، فرم واژن استحکام طولانی مدت تری خواهد داشت.

همچنین امکان انجام عمل تنگ کردن واژن، تزریق ژل و چربی به واژن جهت جوانسازی ناحیه تناسلی به صورت همزمان با عمل لابیاپلاستی وجود دارد.

دوران نقاهت بعد از انجام لابیاپلاستی

معمولا عمل لابیاپلاستی یا با بی حسی موضعی انجام می پذیرد و یا با بیهوشی

پس از مرخص شدن از مرکز، بیمار باید به مدت چهل روز از انجام  ورزش، فعالیت های شدید جسمانی، پیاده روی، برداشتن اجسام سنگین، استخر رفتن و شنا کردن و برقراری رابطه جنسی پرهیز کند.

تا زمانی که بهبودی کامل  بعد از جراحی زیبایی واژن رخ ندهد نباید به حمام های طولانی رفت و لباس های تنگ پوشید و ناحیه جراحی شده را نباید ماساژ داد. برای کاهش درد و تورم بهتر است از کمپرس یخ استفاده شود.


۹:۱۴:۲۲ | یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ | Sunday 15 / 11 November / 2020