#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

اجرای بهترین متد بازسازی

با گذشت زمان و به خاطر عوامل مختلف ساختمان ها از لحاظ ظاهری و به لحاظ زیربنا و استحکام فرسوده می شوند. در این مواقع بازسازی ساختمان بهترین راه حل است.

https://khabarpu.com/img/post/1621075304.png

برای ساختمان هایی با قدمت کمتر ممکن است تعمیرات ساختمان و رسیدگی به بعضی از قسمت های خانه کافی باشد و نیازی به بازسازی وجود نداشته باشد، اما برای ساختمان هایی که پس از گذشت سالیان طولانی استحکام اولیه خود را از دست داده اند بازسازی بهترین راه است.

همان طور که می دانید برخی از بناهای قدیمی به خاطر معماری و قدمت زیادی که دارند تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی هستند. مرمت و بازسازی این بناها اهمیت بسیار زیادی دارد و باید توسط  معماران حرفه ای و مرمت کاران متخصص بازسازی خانه صورت گیرد، چرا که تخریب کامل این خانه ها به مثابه از دست دادن میراث تاریخی است.

بازسازی و تعمیرات ساختمان

اما در مورد بازسازی ساختمان های قدیمی معمولی و تخریب خانه می توانید با یک پیمانکار ساختمان مشورت کنید و از شرایط کامل بازسازی ساختمان مطلع شوید. افرادی وجود دارند که با قبول کردن پیمانکاری ساختمان از صفر تا صد تخریب و بازسازی را انجام می دهند.

 بازسازی منزل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد:

 1. از بین رفتن استحکام بخش های مختلف
 2. قدیمی و فرسوده شدن برخی از قسمت ها
 3. مدرن سازی برخی قسمت های خانه

همان طور که می دانید بازسازی خانه کاری بسیار حساس و چالش برانگیز است، چرا که اگر بدون داشتن اطلاعات دقیق و بدون برنامه ریزی صورت گیرد عواقب چندان خوبی ندارد.

قبل از اقدام به بازسازی منزل باید در نظر داشته باشید که زمان، مصالح، هزینه مصالح و دستمزد کارگر به چه صورت است تا بتوانید برنامه ی دقیقی برای بازسازی هر یک از بخش ها داشته باشید. مانند تخریب دیوار ممکن است تصمیم به بازسازی خانه به طور کلی و یا فقط بخش هایی از آن داشته باشید. ممکن است فقط بخواهید با بروز کردن کف و نصب کاشی و سرامیک جدید دستی به سروشکل خانه بکشید. باید قبل از شروع به طور دقیق و کامل مشخص کنید که خواهان تغییر در کدام قسمت ها هستید. گاهی اوقات تصمیم دارید که فقط تغییر کوچکی ایجاد کنید به طوری که ممکن است با تخریب و بازسازی دیوار به هدف خود برسید. گاهی اوقات به منظور ادغام کردن دو بخش از خانه و تبدیل آن به یک بخش بزرگ، تخریب دیوار صورت می گیرد یا حتی ممکن است پس از مدتی به این نتیجه برسید با ساخت دیوار در قسمتی از آپارتمان می توانید فضای بهتری ایجاد کنید.

برای رسیدن به بهترین ایده برای بازسازی خانه بهتر است از یک معمار داخلی ماهر یا یک پیمانکار ساختمان کمک بخواهید. معمار با توجه به متراژ خانه و موقعیت جغرافیایی و فاکتورهای دیگر، می تواند نقشه مناسب برای بازسازی منزل شما ارائه دهد. حتی اگر متراژ کم باشد و نیاز به بازسازی آپارتمان کوچک داشته باشید.

بازسازی داخلی خانه

خانه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که برای بازسازی هر قسمت آن تغییرات متفاوتی نیاز است تا ایجاد کرد. بازسازی‌هایی که برای محیط خارجی خانه انجام می‌شود با بازسازی داخلی منزل کاملا از یکدیگر متفاوت است.

لازم به ذکر است بازسازی خانه و اینکه چه بخش‌هایی نیازمند بهسازی هستند به نظر مشتری و نظر کارشناسان بستگی خواهد داشت.

بی شک آشپزخانه هر خانه ای به عنوان قلب خانه در نظر گرفته می شود. اعضای خانواده ساعات مشخصی را در آشپزخانه مشغول پخت غذا و صرف وعده های غذایی هستند، به همین دلیل اهمیت خوش ساخت بودن آشپزخانه بسیار بالاست. آشپزخانه های قدیمی ممکن است به خاطر بافت قدیمی شان مشکلاتی نظیر نم دیوارها، ترک خوردگی و یا فرسودگی کابینت ها و کف آشپزخانه را داشته باشند. در چنین شرایطی بازسازی آشپزخانه یا طراحی و نصب کابینت آشپزخانه جدید و بروز به بهتر شدن ظاهر خانه و ایجاد رفاه برای اعضای خانواده کمک زیادی می کند.

بازسازی سرویس بهداشتی یک اصل انکار ناپذیر در مدرن‌سازی و بازسازی خانه‌های قدیمی به شمار می‌رود. امروزه طراحی داخلی سرویس‌های بهداشتی کاملا متفاوت‌تر از گذشته شده است. بازسازی سرویس‌های بهداشتی بیشتر در زمینه‌های زیر انجام می گیرد:

 1. تعویض توالت فرنگی
 2. تعویض توالت ایرانی
 3. اعمال سیفون توکار
 4. افزودن قسمت‌هایی از جمله روشویی‌های مدرن مانند انواع کابینت‌دار
 5. کابین دوش
 6. اعمال وان
 7. جکوزی
 8. بازسازی سنگ و کاشی برای قسمت کف و دیوارها 
 9. افزودن بعضی از امکانات  مثل سقف کاذب و نورپردازی‌های حرفه‌ای

https://khabarpu.com/img/post/1621075314.jpg

بازسازی سقف از فرایندهای نوسازی ارزان و بی‌دردسر محسوب می‌شود. این نوع بازسازی علاوه بر ارزان بودن جلوه جدیدی به فضا خواهد داد که بسیار چشمگیر است. بازسازی سقف شامل اعمال موارد زیر است:

 1. اجرای سقف کاذب
 2. گچبری
 3. اعمال پی وی سی
 4. اعمال سقف کشسان
 5. نورپردازی مناسب

بازسازی نورپردازی در سقف شامل نصب نور مخفی و تعویض لوسترها است که علاوه بر زیبایی که خلق می‌شود، سبب بهینه‌سازی مصرف انرژی و برق نیز خواهد شد.

کف برای زیبایی و کاربردی بودن از نظر راحتی در منزل، اهمیت بسیار بالایی دارد. بازسازی کف خانه‌های قدیمی باعث ایجاد تغییرات ظاهری چشمگیری خواهد شد. بهسازی و نوسازی کف شامل مواردی از جمله تغییر در موارد زیر است:

 1. کفپوش
 2. پارکت
 3. لمینت
 4. اپوکسی
 5. سنگ 
 6. سرامیک 

این آیتم برای بازسازی خانه مثل بازسازی سقف ساختمان‌های قدیمی در زمینه دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی دیگر جزء موارد ضروری به شمار می‌رود که به چشم خواهد آمد. گاهی نوسازی کف مربوط به ظاهر نیست و این فرایند مربوط به لوله‌های کار گذاشته شده در کف است که به منظور تامین سیستم گرمایش، تعبیه می‌شود. به همین دلیل نیاز به تعویض یا نوسازی کفپوش نیز اجتناب ناپذیر خواهد شد.

https://khabarpu.com/img/post/1621075326.png

از جمله موثرترین آیتم‌ها که در شکل ظاهری خانه بسیار موثر است، درب‌ها و پنجره‌ها به شمار می‌روند. در بازسازی آپارتمان علاوه بر تغییرات ظاهری، هدف مهمی که امروزه بیشتر از گذشته به آن توجه می‌شود، بهینه سازی مصرف انرژی است.

برای بهینه سازی مصرف انرژی لازم است استانداردهای امروزی روی درب و پنجره‌ها اعمال شود. برای این منظور تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های یو پی وی سی و پنجره های آلومینیومی بسیار در صرفه جویی انرژی موثر خواهد بود.


۱۵:۱۳:۵۷ | شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Saturday 15 / 05 May / 2021