#اخبار و نتایج انتخابات 1400 ریاست جمهوری, مجلس و شوراها #سامانه مردم ناظر mardomnazer.shora-gc.ir, گزارش تخلف انتخاباتی #نظرسنجی انتخابات 1400 #اخبار کرونا #یورو2020 #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

چرا باید از سامانه های نوبت دهی پزشکی استفاده کنیم؟

عدم حضور بیمارانی که وقت ملاقات با پزشک گرفته اند، سالانه صدها میلیارد دلار به سیستم بهداشت و درمان ضرر وارد می کند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در انگلیس مشخص شده است که در طی 6 ماه اول سال 2020، 7 میلیون بیمار در وقت تعیین شده برای ملاقات با پزشک حاضر نشده اند. در حال حاضر راه حل این مشکل استفاده از سامانه های نوبت دهی پزشکی است.

این سامانه ها با امکاناتی که دارند می توانند قرار ملاقات ها را با پیامک یا ایمیل به بیماران یادآوری نموده و مشکل عدم حضور آنها را تا 36% کاهش دهند. این سامانه ها می توانند قرار ملاقات ها را به خوبی مدیریت نمایند. بیماران نیز استفاده از آنها را بسیار راحت تر از تماس تلفنی یا تعیین وقت حضوری می دانند. بنابراین اگر شما پزشک هستید و از مشکلات تعیین وقت برای بیماران رنج می برید، وقت آن فرا رسیده است که برای راحتی کار پرسنل خود و بیمارانتان از این سامانه های نوبت دهی استفاده نمایید.

https://khabarpu.com/img/post/1622440781.jpg

چرا مطب ها و کلینیک ها به سامانه های نوبت دهی پزشکی نیاز دارند؟

سامانه های نوبت دهی پزشکی به شما کمک خواهند کرد تا همه موارد مربوط به مراجعه بیماران به کلینیک یا مطب تان را پیگیری نمایید. در عصر حاضر هیچ حوزه ای بدون استفاده از تکنولوژی نمی تواند خود را کارآمد بنامد. استفاده از این سامانه ها به شما کمک خواهد کرد تا زمان را به خوبی مدیریت کرده، رزرو مجدد زمان برای بیماران به راحتی صورت گرفته و از اشتباهاتی که در تعیین وقت به صورت دستی ممکن است به وجود آید، جلوگیری نمایید. در صورت استفاده از این سامانه ها می توانید قرار ملاقات ها جدید و آنهایی که لغو شده اند را مشاهده کرده و از زمان خود به صورت موثرتری استفاده نمایید.

https://khabarpu.com/img/post/1622440792.jpg

این سامانه ها از سردرگم شدن شما  جلوگیری می کنند؛ زیرا با استفاده از آنها شما می توانید تمام قرار ملاقات های گذشته، حال و آینده را ببینید و زمان لازم برای ویزیت هر بیمار را تعیین نمایید. تنها با یک کلیک ماوس می توانید تنظیمات لازم را انجام دهید. علاوه بر اینها می توانید بیماران خود را به صورت آنلاین ویزیت کرده و بدین ترتیب بیماران به صورت تمام وقت می توانند از خدمات شما بهره مند گردند.

بیماران در صورت استفاده از سامانه های نوبت دهی پزشکی می توانند حتی در روزهای تعطیل نیز قرار ملاقاتی در روز و ساعت مورد نظرشان رزرو نمایند یا حتی قرار ملاقات خود را لغو کنند. همچنین امکان تعیین وقت مجدد برای آنها وجود خواهد داشت.  طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که بیش از 80% مراجعه کنندگان مایلند قرار ملاقات های خود را با استفاده از این سامانه های نوبت دهی پزشکی تعیین کنند. با این حال هنوز هم بسیاری از پزشکان از ارائه چنین خدماتی به بیماران خود امتناع می ورزند.    

بنابراین مزایای عمده استفاده از سامانه های نوبت دهی پزشکی را می توان به صورت زیر شرح داد:

https://khabarpu.com/img/post/1622440798.jpg

بررسی مزایای استفاده از اپلیکیشن مشاوره و نوبت دهی آنلاین

استفاده از خدمات غیرحضوری همواره جذابیت های خاص خود را به همراه دارد چراکه شما در هر مکان و هر زمانی می توانید بدون کمترین زحمتی نیاز های خود را به صورت غیرحضوری برطرف کنید و این خود موضوع بسیار مهمی در جوامع مختلف است. چه بهتر که بتوانیم در این روزهای کرونایی با استفاده از اپلیکیشن ها اقدام به دریافت مشاوره و نوبت دهی پزشکی به صورت آنلاین کنیم و از حاشیه ها و شلوغی های خدمات حضوری و مطب ها دوری کنیم.

جوانب مثبت و منفی استفاده از سامانه های نوبت دهی پزشکی

با وجود اینکه در حال حاضر تقاضا برای استفاده از سامانه های نوبت دهی پزشکی توسط پزشکان و بیماران افزایش یافته است،  ما در اینجا قصد نداریم که تنها از مزایای استفاده از این سامانه ها سخن بگوییم بلکه نکات منفی آنها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزایا

معایب

سامانه های نوبت دهی آنلاین باعث صرفه جویی در وقت هر دو طرف می شوند. مشتریان فارغ از اینکه در کجای این کره خاکی هستند، تنها با داشتن یک کامپیوتر و اینترنت می توانند قرار ملاقات خود را رزرو نمایند. پزشکان نیز بدون نیاز به پر کردن دستی تقویم برای تعیین وقت، تنها با بازدید از این سیستم ها از قرارهای اضافه شده یا لغو شده اطلاع پیدا خواهند کرد. اما از طرف دیگر تعیین وقت به صورت آنلاین باعث از بین رفتن تعامل  اولیه میان پزشک و بیمار می شود و ممکن است به برخی جزئیات مهم توجه نشود.

یکی از این سامانه ها paziresh24.com است که خدمات بسیار ارزنده ای را به کاربران خود ارائه می دهد. از این رو اگر به دنبال استفاده از این خدمات هستید، حتما به این سایت مراجعه کنید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این سایت، تهیه بروزترین مطالب آموزشی پزشکی است که کاربران این سایت می توانند با مراجعه به این بخش، اطلاعات کاملی در خصوص انواع بیماری ها، روش های درمانی و... به دست آورند.

 

سخن آخر

امروزه استفاده از سامانه های نوبت دهی پزشکی عملی سودآور و مشتری پسند است که راه اندازی آن را برای هر مطب و کلینیک پزشکی بسیار پر اهمیت و حیاتی کرده است. استفاده از این سامانه ها مزایای واضح و بزرگی به همراه دارد: پزشکان و کارمندان شان می توانند روی کارهای مهم تر تمرکز نمایند و بیماران نیز می توانند از خدمات پزشکی در شرایط بسیار بهتری استفاده کنند.


۱۰:۴۷:۵۱ | دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ | Monday 31 / 05 May / 2021