#نظرسنجی انتخابات 1400 #اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 #سایت انتخاب ایران entekhabiran.moi.ir, سامانه شعبه یاب #لیگ ملت های والیبال #اخبار کرونا #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

معرفی سامانه های دانش آموزی مدارس

ثبت نام دانش آموزان پایه های مختلف آموزشی در سال تحصیلی از طریق سامانه های ثبت نام مدارس انجام می پذیرد. شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از ایجاد اجتماعات و ازدحام والدین در مدارس باعث شده است که وزارت آموزش و پرورش کشور جهت حفظ سلامتی والدین، دانش آموزان و مسئولین مدارس سامانه ای برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس و مقاطع تحصیلی مختلف ایجاد نمایند.

https://khabarpu.com/img/post/1622542326.jpg

سامانه ثبت نام مدارس با عنوان سامانه پادا، که زیر مجموعه سامانه سیدا بوده و یک سایت الکترونیکی است که از دانش آموزان از دوره پیش دبستانی تا پایه دوازدهم متوسطه دوم از طریق آن اقدام به ثبت نام در مدرسه مودنظر خود می نمایند.

عدم آشنایی با سامانه تازه تاسیس ثبت نام دانش آموزی پادا ممکن است باعث بروز مشکلات بسیاری در ثبت نام و تحصیل دانش آموزان نماید لذا در ادامه به شرح و معرفی این سامانه می پردازیم.

https://khabarpu.com/img/post/1622542348.png

انواع سامانه های دانش آموزی مدارس :

سایت ثبت نام مدارس دانش آموزان با توجه به اعلام وزارت آموزش و پروش در سال تحصیلی 1400 – 1401 سامانه دانش آموزی پادا می باشد که این سامانه یکی از درگاه های الکترونیکی سامانه سیدا است.

سامانه سیدا سامانه ای است که اطلاعات مربوط به آموزش، ارزشیابی و سوابق تحصیلی دانش آموزان در آن ذخیره می گردد. این سامانه هر آنچه در رابطه با هدایت تحصیلی و یا آموزش ها و نمرات دانش آموزان لازم می باشد را در اختیار معلمان و مدیران مدارس قرار می دهد.

دسترسی به سامانه سیدا از طریق دانش آموزان و والدین آن ها امکان پذیر نیست اما درگاه دانش آموزی این سامانه یعنی سایت پادا اطلاعات ثبت شده معلمان و مدارس دانش آموزان درمور روند تحصیلشان را در اختیار آن ها قرار می دهد.

همچنین سامانه دانش آموزی سناد نیز از جمله سامانه های ثبت نام دانش آموزان در تمام پایه های تحصیلی می باشد که کاربردی مشابه سامانه سیدا دارد. به عبارت دیگر سایت سناد نیز همچون سامانه سیدا تنها قابل دسترسی برای معلمان و مدیران مدارس بوده و به منظور ثبت و ذخیره اطلاعات تحصیلی دانش آموزان طراحی و اجرا شده است.

 

معرفی بخش های مختلف سایت پادا:

به گزارش سایت مشاوره تحصیلی هیوا سامانه ثبت نام مدارس پادا به نشانی pada.medu.ir از بخش های مختلفی برای آموزش و تحصیل دانش آموزان تشکیل شده است. این بخش ها شامل بخش پیش ثبت نام، دریافت کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحان نهایی و ثبت دانش آموزان جدیدالورود می باشند.

بخش مربوط به پیش ثبت نام شامل مراحل مربوط به ثبت نام در مدارس ابتدایی و دبیرستانی است که در حال حاضر کارنامه خود را دریافت نکرده اند اما به منظور جلوگیری از تکمیل ظرفیت مدرسه مورد نظر پیش ثبت نام اولیه خود را در این سامانه به انجام می رسانند.

گزینه دریافت کارنامه همان گونه که از عنوان آن نیز مشخص است مربوط به مراحل دریافت کارنامه دانش آموزان تمام پایه های تحصیلی به صورت کارنامه انلاین مدارس و غیرحضوری است. لازم به ذکر است که در صورتی که دانش آموزی مایل به دریافت نسخه چاپی کارنامه خود باشد می توانند با انتخاب گزینه چاپ این نسخه را پرینت کرده و دریافت نماید.

بخش دریافت کارت ورود به جلسه امتحان نهایی تنها مربوط به دانش آموزان پایه دوازدهم متوسطه دوم می باشد. نحوه برگزاری امتحانات مدارس 99 - 1400 در پایه دوازدهم به صورت حضوری و هماهنگ انجام گرفت، لذا ارائه کارت ورود به جلسه امتحان برای ورود دانش آموزان دوازدهمی لازم و ضروری می باشد به همین دلیل به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و سهولت در دسترسی آن ها به کارت ورود به جلسه آزمون نهایی پایه دوازدهم امکان دریافت این کارت از طریق سامانه پادا برای دانش آموزان فراهم گردید.

ثبت نام دانش آموزان جدید الورود مربوط به ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی است که اطلاعات به تازگی وارد سیستم آموزشی می گردد، می شود. توجه داشته باشید که ثبت نام کلاس اول دبستان به صورت نیمه حضوری انجام می پذیرد، به این صورت که والدین دانش آموزان بدو ورود به اول ابتدایی مدارک لازم جهت پیش ثبت نام اولیه فرزند خود را در این سامانه بارگذاری می نمایند.

پس از اتمام مراحل مربوط به طرح سنجش سلامت نوآموزان و دریافت کارت سلامت آن ها، والدین باید به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام فرزند خود را تکمیل و نهایی سازند. در صورت نیاز به آموزش تصویری ثبت نام مدارس در پادا مطالعه مقاله سایت تحصیلی مدارس هیوا در این زمینه توصیه می شود .

https://khabarpu.com/img/post/1622542355.png سامانه پادا pada.medu.ir

 

آدرس اینترنتی سامانه های دانش آموزی مدارس:

ورود به سامانه های ثبت نام دانش آموزان در ابتدا از طریق درج درست ادرس اینترنتی آن ها امکان پذیر می گردد. درواقع با توجه به این که ممکن است بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها آشنایی چندانی با محیط این سامانه های دانش آموزی نداشته باشند و در ورود به این سامانه ها و انجام مراحل اولیه ثبت نام دچار مشکل شوند.

آدرس دقیق اینترنتی سامانه های ثبت نام دانش آموزان برا اساس اطلاعات ارائه شده توسط وزارت آموزش و پرورش کشور به شرح ذیل می باشد.

سامانه ثبت نام دانش آموزان سیدا (مخصوص مدیران مدارس): sida.medu.ir

سامانه ثبت نام دانش آموزان پادا (مخصوص مدیران مدارس): snd.medu.ir

سامانه ثبت نام دانش آموزان پادا (مخصوص دانش آموزان): pada.medu.ir

 

نحوه ورود به سامانه های دانش آموزی مدارس:

 به استناد سایت هیوا ورود به سامانه ثبت نام دانش آموزان پادا برای تمامی کاربرانی که قصد ثبت نام از طریق این سامانه را دارند بسیار آسان و قابل درک می باشد. دسترسی راحت به بخش های مختلف این سامانه از جمله ویزگی هایی است که باعث می شود بسیاری از والدین و دانش اموزان به آسانی تکمیل مراحل ثبت نام مدارس بپردازند.

نحوه ورود به سامانه ثبت نام دانش آموزان پادا به این صورت است که :

ابتدا آدرس ورود به این سامانه که pada.medu.ir  می باشد را در مرورگر خود وارد نمایید.

سپس در صفحه ابتدایی گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. این گزینه می تواند پیش ثبت نام یا ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود باشد. در نهایت اطلاعات خواسته شده در صفحه ورودی سامانه که شامل نام کاربری و رمزعبور می باشد را وارد کرده و با ورود به بخش مورد نظر به تکمیل مراحل آن پردازید. برای آشنایی بیشتر با سامانه سیدا ، مقاله سایت هیوا در ادامه ارائه شده است .شنایی آ


۱۴:۴۴:۵۶ | سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | Tuesday 01 / 06 June / 2021