#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

جراحی هایی که می تواند کیفیت زندگی بانوان را افزایش دهد

امروزه و با پیشرفت علم، شاهد آمار بالای جراحی های زیبایی هستیم. علاوه بر جراحی هایی که روی چهره انجام می شود، عمل های زیبایی دیگری نیز وجود دارد که به زیبایی بخش های دیگر بدن می پردازد.

یکی از این جراحی های رایج در بین بانوان، جراحی زیبایی واژن می باشد. پس از بالا رفتن سن و عواملی مانند زایمان، برخی تغییرات هورمونی و... شکل واژن خانم ها می تواند تغییر کند و در مواردی این تغییرات باعث بروز مشکلات زیادی خواهند شد. جراحی زیبایی واژن یکی از رایج ترین شیوه های برطرف کردن مشکلاتی مانند شل شدگی، پارگی و یا افتادگی شکل واژن خواهد بود. این جراحی انواع مختلفی دارد که هر کدام نام و کاربرد متفاوتی خواهند داشت که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

جراحی لابیاپلاستی

این عمل، به حالتی گفته می شود که لایه های درونی واژن از لایه های بیرونی آن بزرگتر است. در مواردی نیز این لایه ها تقارن طبیعی نخواهند داشت و همین موضوع می تواند باعث ایجاد حس ناخوشایندی در طول رابطه جنسی باشد. در این نوع از جراحی زیبایی، لبه های مینور را کوچک می کنند و پس از ترمیم، واژن به حالت طبیعی برمی گردد. در هنگام بروز عدم تقارن و بزرگی لابیا ها، نه تنها زیبایی واژن کم می شود بلکه در مواردی باعث بروز برخی مشکلات برای شخص خواهد شد. این مشکل را می توان به وسیله جراحی زیبایی واژن برطرف کرد. در صورت برطرف نکردن این عارضه، می توان در انتظار بروز برخی از مشکلات هنگام ورزش، فعالیت های روزمره، پوشیدن برخی لباس ها و... بود. علت بروز عدم تقارن در لابیاها، می تواند به دلیل برخی عوامل ژنتیکی باشد اما در بیشتر موارد به خاطر زایمان و یائسگی و به دنبال اضافه وزن بیش از حد خواهد بود.

به طور معمول می توان جراحی زیبایی واژن را به دو صورت انجام داد. در شیوه اول شخص در اتاق عمل و در بیهوشی کامل به سر خواهد برد اما در شیوه دوم با استفاده از لیزر و به صورت سرپایی می توان این عمل را انجام داد.

https://khabarpu.com/img/post/1622626641.jpg                                                 

 عمل واژینوپلاستی  

واژینوپلاستی به جراحی اطلاق می شود که منجر به تنگ شدن واژن خواهد شد. این جراحی در بیشتر موارد برای بهبود شکل داخلی دهانه واژن می باشد. طی برخی عملکرد های طبیعی بدن و عواملی مانند زایمان طبیعی، این دهانه شل خواهد شد که به وسیله جراحی زیبایی واژن به حالت قبلی برمی گردد. این عمل می تواند لذت رابطه جنسی را افزایش دهد چرا که با تغییر شکل داخل واژن کیفیت رابطه نیز افزایش خواهد یافت.

این نوع از جراحی زیبایی واژن با بیهوشی کامل اتفاق می افتد. شل شدگی واژن با توجه به معیارهایی مشخص خواهد شد که بهترین متخصص زنان و زایمان در طی معاینه تشخیص خواهد داد. چنانچه میزان شل شدگی و گشادی بازه ای بین صفر تا یک باشد، می توان از لیزر برای تنگ کردن دهانه واژن استفاده کرد. اما در مرحله آخر که بالاترین میزان گشادی واژن می باشد، علاوه بر ترمیم دیواره های واژن باید فیکس کردن را به لیگامان های لگن نیز انجام داد تا تنگی واژن به حد طبیعی برسد.

 

پرینورافی

به عبارتی ساده تر می توان گفت که در پرینورافی دیواره های موجود در قسمت پشتی واژن را به یکدیگر متصل خواهند کرد و همین موضوع باعث تنگ شدن واژن می شود. جراحی زیبایی واژن در این نوع از عمل می تواند مشکل عدم رسیدن به اوج لذت جنسی یا به اصطلاح ارگاسم را حل کند. طول مدت این نوع از جراحی کمتر از یک ساعت خواهد بود و می تواند به صورت سرپایی انجام پذیرد. سه سانت از ورودی واژن در این عمل تنگ می شود و این موضوع در زیبایی و ظاهر واژن نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. انجام هر دو عمل پرینورافی و لابیاپلاستی به صورت همزمان امکان پذیر است. پس از انجام این عمل به طور متوسط شش الی هشت هفته باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کرد.

جراحی زیبایی واژن و دوران نقاهت آن

پس از جراحی زیبایی واژن برای کاهش درد و سوزش، مصرف برخی از آنتی بیوتیک ها تجویز خواهد شد که برای جلوگیری از بروز برخی عفونت ها نیز مفید خواهد بود. تا زمان بهبودی بیمار و جهت جلوگیری از پارگی احتمالی، باید از برقراری رابطه جنسی خودداری کرد.

به طور معمول پس از گذشت هفت روز بخیه های واژن برداشته می شود و تا زمان بهبودی کامل باید از انجام برخی فعالیت ها و ورزش های سنگین جلوگیری کرد. مدت بستری بودن بیمار در بیمارستان یک روز خواهد بود و پس از آن امکان ترخیص وجود دارد.

هزینه انواع جراحی های زیبایی واژن

با توجه به نوع عمل و پزشک معالج بیمار متفاوت خواهد بود و نرخ مشخصی نخواهد داشت. ذکر این نکته نیز الزامی است که با توجه به تبلیغات گسترده فضای مجازی در خصوص استفاده از قرص ها، پماد ها و... جهت تنگ کردن واژن، استفاده از تمام این محصولات بدون مشورت با پزشک خطرناک خواهد بود و می تواند باعث بروز برخی تغییرات هورمونی در بدن شود لذا از خرید و استفاده از این گونه محصولات جلوگیری کنید. 

عوارض جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن می تواند عوارضی مانند خونریزی، بی حسی، عفونت، خشکی و... را به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که برای انجام جراحی زیبایی واژن نظر پزشک را در اولویت قرار دهید و قبل از انجام عمل تمام آگاهی های لازم را کسب کنید.

 


۱۴:۰۹:۵۸ | چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ | Wednesday 02 / 06 June / 2021