#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

راهنمای شکم‌گردی در محله دربند

یکی از بهترین مسیر‌های کوه‌پیمایی تهران، دربند است. مسیری که به لطف رودخانه‌ای زیبا در کنار کوه‌‌های سنگی و بلند، از گذشته تا به امروز مورد توجه ساکنان پایتخت و گردشگران بوده است.

https://khabarpu.com/img/post/1623565658.jpg

مسیر زیبای دربند با راه‌های پر و پیچ و خم‌اش، برای افرادی که قصد کو‌ه‌پیمایی در این منطقه را ندارند، نیز جذاب و خاطره‌انگیز است. دلیل این جذابیت وجود رستوران‌‌هایی با فضایی متفاوت از دیگر رستوران‌های شهر تهران است. رستوران‌هایی که لذت میل غذا را در کنار آب‌وهوای خوب و صدای زیبای رودخانه چند برابر می‌کنند. آب‌وهوایی که بیشتر ایام سال چندین درجه‌ از مرکز تهران خنک‌تر است و باعث شده تا این منطقه تبدیل به یکی از پاتوق‌‌های شکم‌گردی پایتخت شود. پاتوقی که نه تنها برای ساکنان تهران جذاب و دوست‌داشتنی است؛ بلکه برای دیگر گردشگران داخلی و خارجی نیز خاطره‌انگیز است.

رستوران باغ ایرانی

یکی از لوکس‌ترین رستوران‌های دربند، ‌رستوران باغ ایرانی است. رستورانی با نمای سنگ کرم رنگ و ورودی زیبا، که برای پذیرایی از مهمانان خارجی یا جمع‌های خانوادگی بسیار مناسب است. هر چند این رستوران در ابتدای مسیر کوه‌پیمایی دربند قرار گرفته، اما امکان استفاده از ماشین برای رسیدن به ورودی این رستوران فراهم شده است. همچنین این رستوران پارکینگ با ظرفیت مناسب برای وسایل نقلیه را دارد و افراد نگرانی از بابت جای پارک ماشین در خیابان‌های باریک دربند ندارند. رستوران باغ ایرانی دارای فضای روباز و سرپوشیده برای صرف غذا است. این رستوران غذاهای با کیفیت و خوش طعمی به مشتریان تحویل می‌دهد و یکی از ویژگی‌های ممتاز آن، پخت نان تازه در تنور است. این رستوران همچنین لوکیشن‌های خوبی برای عکاسی دارد. از جذاب‌ترین لوکیشن‌های عکاسی آن چرخ چوبی زیبایی است که در گوشهٔ حیاط این رستوران قرار گرفته است. چرخی با هندوانه‌های رسیده در فصل تابستان و کدو تنبل‌های نارنجی در فصل زمستان که معمولاً در کنار آن یک سماور ذغالی قرار گرفته است. حیاط این رستوران برای بازی و تفریح کودکان مناسب بوده و از سربالایی و سراشیبی کوه دربند در امان مانده است. این حیاط معمولاً پر از کبوترهای خاکستری و سفید رنگی است که با پرواز دسته جمعی‌شان فضایی متفاوت، پیش روی مهمانان رستوران قرار می‌دهند. این رستوران سالادبار باکیفیتی نیز دارد . به تازگی در حیاط یک شومینهٔ سنگی و زیبا تعبیه شده که ایستادن در کنار آن در هوای سرد دربند، بسیار لذت‌بخش است.

رستوران کوهپایه

یکی از شاخص‌ترین رستوران‌های دربند که از دور به خوبی خودنمایی می‌کند، رستوران کوهپایه است. رستورانی با دیوارهای نارنجی رنگ که به صورت پلکانی معماری شده و درست روبروی رستوران باغ ایرانی قرار دارد. فضای این رستوران با رنگ خاص دیوارهایش، محلهٔ نواب را تداعی می‌کند. محله‌ای با ساختمان‌های قرمز رنگ و بلند قامت که خرید آپارتمان در نواب را درست مانند رستوران کوهپایه با ظاهر متفاوتش، منحصر به فرد کرده است. این رستوران فضای بسیار دلنشینی دارد و خدمهٔ آن محترمانه و با آداب از مهمانان پذیرایی می‌کنند. رستوران کوهپایه، انواع غذاهای سنتی و مدرن ایرانی را طبخ می‌کند و نوشیدنی‌های بی‌نظیری دارد. خوشبختانه امکان سفارش غذا از طریق اپلیکیشن اسنپ فود برای افراد میسر است. این رستوران قدمتی صد ساله دارد و از سال ۱۳۰۲ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. بنابراین کمتر کسی است که به دربند پا گذاشته باشد و این رستوران زیبا را ندیده باشد. رستورانی که فضای آن برای دورهمی‌‌های خانوادگی بسیار مناسب است.

رستوران رُست

از رستوران‌های سنتی دربند که بگذریم نوبت به رستوران مدرن و پرطرفدار این منطقه، یعنی رستوران رُست می‌رسد. رستورانی با پنجره‌های بلند که مشرف به کوه‌های زیبای دربند و شهر تهران است. بیشتر افراد، این رستوران و منظرهٔ زیبای آن را در شب، دلچسب‌تر دانسته‌اند. این رستوران در میدان دربند واقع شده و راه ورد به آن از طریق آسانسور است. رستوران رست دربند، فضای بسیار مدرنی دارد و کمتر بوی کباب و جوجه‌کباب در آن به مشام می‌رسد. این رستوران صبحانه‌های پرطرفداری دارد و غذای مدرن و سنتی آن باب سلیقهٔ بیشتر افراد است. افراد زیادی برای برگزاری جشن تولد و سایر مراسم‌های خانوادگی مهمان این رستوران می‌شوند و از فضای زیبای آن لذت می‌برند. رستوران رست فضای سرباز نیز دارد که در بام آن قرار گرفته و برای روزهای نیمه‌ ابری یا شب‌های خنک بهاری بسیار مناسب است.

https://khabarpu.com/img/post/1623565675.jpg

رستوران بابی‌ساندز

یکی از رستوران‌های قدیمی و معروف محلهٔ دربند، رستوران بابی‌ساندز است. رستورانی که در نزدیکی کوه‌های دربند قرار گرفته و در سه راه جعفر آباد واقع است. این رستوران همبرگر‌های معروفی دارد که بوی آن تمامی فضای خیابان را پر می‌کند. همبرگرهایی با تکه‌های گردوی تازه و گوشت مرغوب که بسیار باکیفیت طبخ شده است. این رستوران فضای کافی برای نشستن ندارد و در پیاده‌رو باریک دو سمت آن، میز و صندلی‌های کوچک چوبی برای نشستن افراد فراهم شده است. اگر سری به خیابان غلام جعفری، جایی که این رستوران در آن واقع شده بزنید،‌ خواهید دید که به دلیل وجود این رستوران، بیشتر ایام سال در این خیابان باریک ترافیک است. این خیابان به دلیل وجود رستوران بابی‌ساندز از رونق خوبی برخوردار بوده و رستوران‌های دیگری نیز در اطراف آن راه‌اندازی شده است. وجود گلدان‌های بلند و ریسه‌های چراغ رنگارنگ در اطراف این خیابان، به صفای این محله افزوده و در عین حال لذت خوردن همبرگر در خیابان را چندین برابر کرده است. وجود چنین رستوران‌هایی در محلهٔ دربند در کنار آب‌وهوای خوب باعث شده تا  خرید آپارتمان در محله دربند تهران  خرید آپارتمان در محله دربند تهران رونق خوبی بگیرد.


۱۰:۵۸:۴۰ | یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | Sunday 13 / 06 June / 2021