#اخبار کرونا #مذاکرات وین #اخبار دربی #خرید اقلام تنظیم بازاری در سامانه بازرگام bazargam.com #آلودگی هوا #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

چگونه می‌توانیم برروی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

تا امروز بیش از 2100 نوع ارز دیجیتال ایجاد شده است و با توجه به توانایی‌ها و قابلیت‌هایی که این نوع پول ارائه می‌دهد، سازمان‌ها و دولت‌ها کم کم به سوی ایجاد ارز دیجیتال مختص خود پیش می‌روند.

تاریخچه ایجاد اولین ارز دیجیتال به سال 2009 باز می‌گردد که با بیت‌کوین شروع شد.
خالق بیت‌کوین، ساتوشی ناکوماتو، قصد داشت ارز دیجیتالی تهیه کند که وابسته به تئوریها و محاسبات ریاضی باشد، نه به اقتصادها و بازارهای پر نوسان.

برای آموزش ارز دیجیتال هایی که به تازگی معرفی شده‌اند و منتظر سرمایه گذاری هستند می‌توانید از مطالب مفید آموزشی وب سایت تخصصی مدرسان پیشتاز استفاده کنید پس وارد این  لینک شوید.


امروزه با جرأت می‌توان گفت که ما هر روز شاهد ارائه یک ارز دیجیتال از سوی شرکت‌های بزرگ و حتی افراد مطرح هستیم.

 

آشنایی با ارزهای دیجیتال (رمزپایه)

ارزهای دیجیتال در اصل بر پایه بیت کوین و منابع باز برنامه نویسی شده‌اند اما در همین حال، خواص و قابلیت‌های متفاوتی ارائه می‌دهند. نمونه‌هایی از این ارزهای دیجیتال شامل لایت کوین، پیرکوین و... هستند.


همچنین ارزهای دیگری نیز وجود دارند که کاملاً مستقل از بیتکوین و به صورت منبع باز هستند. این آلت‌کوین‌ها بلاکچین و پروتکل مختص خود را دارند. از نمونه این ارزها می‌توان اتریوم و ریپل را نام برد.
توکن چیست؟

توکن‌ها معرف یک ابزار یا سرمایه خاص هستند که معمولاً بر روی یک بلاک‌چین قرار می‌گیرد. توکن‌ها عملاً می‌توانند هر نوع سرمایه که قابل معامله و تبدیل به پول هست را شامل شوند، از کالاهای متنوع گرفته تا کارت‌های اعتباری و حتی دیگر رمز ارز ها. ایجاد یک توکن به سختی و پیچیدگی ایجاد رمز ارز نیست چرا که برای شکل گرفتن آن می‌توان از یک قالب استاندارد مانند اتریوم برای ایجاد آن در فناوری بلاک‌چین استفاده کرد.

آموزش ارز دیجیتال

فرض را بر این می‌گیریم که یک ارز نو، مراحل اولیه را طی کرده و اکنون به صورت فعال در بازار خرید و فروش می‌شود. شرکتی که این ارز را معرفی کرده، در ابتدای معرفی ارز سهمی از حداکثر میزان این ارز را برای خود نگه می‌دارد که این مقدار در ابتدای معرفی ارز مشخص شده است. اگر این ارز موفق شود، ایجاد کننده ارز سود زیادی از این رویداد می‌برد.

 

ارزش یک ارز دیجیتال

برآورد ارزش یک ارز دیجیتال بدون در نظر گرفتن شرایط حال و آیندۀ مقدار قابل عرضه یا موجودی غیر ممکن است. موجودی یک ارز دیجیتال یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت آن و البته یکی از موارد گیج کننده نیز است.
 ما موجودی در حال گردش داریم، حداکثر موجودی داریم، توکن‌های از دست رفته، تورم و خیلی موارد دیگر نیز هستند که بر روی ارزش سهام  یک ارز تأثیر گذارند
.

خواص کلی ارزهای دیجیتالی

عدم داشتن ماهیت فیزیکی، به این معنی است که این نوع پول به صورت الکترونیکی ذخیره می‌شود، مانند اسکناس نبوده و در نتیجه قابل دست‌کاری توسط افراد نیست.
با توجه به غیر فیزیکی بودن این نوع سرمایه، بسیاری از مشکلات عمده که ممکن است برای سرمایه‌های فیزیکی به وجود بیاید منتفی می‌شود. با این وجود، متصل بودن به شبکه جهانی و دنیای الکترونیک نیز ناامنی‌های مختص خود را دارد.

برای یادگیری صفر تا صد ارز دیجیتال پیشنهاد می کنیم از ده ها دوره تخصصی ارائه شده در  بهترین سایت آموزش ارز دیجیتال با نام مدرسان پیشتاز، استفاده کنید و وارد این لینک شوید.


غیرمتمرکز بودن، به این معنی که هیچ سازمان مالی خاصی شبکه مالی بیت‌کوین را مدیریت نمی‌کند و این ارز به هیچ مرکزی وابستگی ندارد. در نتیجه، مشکلات اقتصادی و خواسته‌های شخصی تأثیری در کاهش یا افزایش نرخ بیت‌کوین ندارد. طبق شکل زیر، در سیستم متمرکز هر قسمت به صورت مستقل فعالیت می‌کند، در حالی که در سیستم غیرمتمرکز، بخش‌ها به یکدیگر متصل هستند و مرکزیت خاصی وجود ندارد. به این ترتیب، در صورتی که یک یا چند بخش از کار بیفتد، سیستم همچنان به کار خود ادامه خواهد داد.

 

روش‌های تهیه ارز دیجیتال

ساده‌ترین روش تهیه ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین مراجعه به صرافی‌ها یا خرید مستقیم از فروشنده‌های مختص این ارزها است. پرداخت‌ها جهت خرید بیت‌کوین عمدتاً از طریق کارت‌های اعتباری یا حساب‌های الکترونیکی همانند PayPal انجام می‌شود. مشکلی که اینجا وجود دارد، این است که در حین مبادله کالایی به صورت فیزیکی مبادله نمی‌شود، پس در صورت بروز اختلاف، اثبات وجود تراکنش مشکل خواهد بود. هرچند، این مشکل اکنون توسط سرویس‌های مختلف حل شده و برای تراکنش‌ها رسید دریافت می‌کنید.
هم اکنون در برخی کشورها همانند بریتانیا و آمریکا ATM های مخصوص ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین وجود دارد:
برخلاف قوانین بانک‌ها، تراکنش‌ها و تبادلات
بیت‌کوین مشتمل قوانین مالی نیست. هیچ سازمان خاصی وجود ندارد که شما را از سرقت بیت‌کوین یا ارز دیجیتالی که دارید محفوظ کند، چرا که هنوز ارزهای دیجیتال تاکنون به عنوان یک ارز مرجع شناخته نشده‌اند.
شما می‌توانید ارز مد نظر خود را نیز
ماین کنید. در ادامه در مورد استخراج رمز ارز  توضیح می‌دهیم.

استخر استخراج

شما می‌توانید به تنهایی اقدام به استخراج کردن کنید یا به یک استخر متصل شوید. این کار به تنهایی، ممکن است حتی یک سال طول بکشد و حتی چیزی به دست نیاورید.
در این میان، نرم افزار GUI Minergate به صورت خودکار شما را به یکی از استخرها متصل می‌کند. اما اگر از نرم افزارهای  Miner Console استفاده می‌کنید لازم است به صورت دستی استخر را تعریف کنید.
در این‌گونه وب سایت‌ها، شما به صورت لحظه‌ای می‌توانید سودآورترین ارزها را برای
استخراج بیابید که البته این امر رابطه مستقیم با حجم استخر ارائه شده توسط این وب‌سایت نیز دارد.
هنگامی‌که وارد یک استخر می‌شوید، بخشی از مقدار استخراج شده به عنوان کمیسیون از شما کسر می‌شود. این مقدار بستگی به ورودی دیگر کاربران به  بلاک‌چین دارد.

fee Transaction  یا کارمزد تراکنش

تنها زمانی که از شما هزینه خیلی ناچیز دریافت می‌شود، هنگام نقل و انتقال ارز دیجیتال است.
بستری که شما این نقل و انتقال را در آن انجام می‌دهید برای مثال بلاک‌چین، به ازای هر انتقال حق‌الزحمه در نظر می‌گیرد. این مبلغ در نهایت به عنوان پاداش برای استخراج‌هایی که در تراکنش‌ها نقش داشته‌اند در نظر گرفته می‌شود.
پرداخت‌هایی که با ارزهای دیجیتال انجام می‌شود هیچ تفاوتی با کارت‌های اعتباری ندارد و همه به یک صورت است.
همانند حساب‌های بانکی که مختص شما هستند و سرمایه شما را نگه می‌دارند، ارزهای دیجیتال نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند
. برای اینکه ارز دیجیتال خود را در یک مکان امن نگه دارید به یک حساب تحت عنوان کیف پول احتیاج دارید.

 کیف پول یا Wallet

همانند حساب‌های بانکی که مختص شما هستند و سرمایه شما را نگه می‌دارند، ارزهای دیجیتال نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند.
برای اینکه ارز دیجیتال خود را در یک مکان امن نگه دارید به یک حساب تحت عنوان کیف پول احتیاج دارید.
سرویس‌های متعددی وجود دارند که در این زمینه قابلیت‌های مختلفی نیز ارائه می‌دهند و با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید ارز دیجیتالی را که خریداری یا
استخراج کردید به کیف پول واریز کنید.

انواع مختلف  کیف پول

 

کیف پول آنلاین
کیف پول‌های آنلاین به شما اجازه می‌دهند که رمز ارزهای شخصی خود را در محیط اینترنت ذخیره کنید. در نتیجه، در هر مکان و زمان به سکه‌های خود دسترسی خواهید داشت. بلاک چین یکی از مطرح‌ترین کیف پول‌های آنلاین می‌باشد.
کیف پول
xapo علاوه بر فضای اینترنت، از نوعی حافظه فیزیکی نیز برای ذخیره استفاده می‌کند.
هنگامی که با کیف پول‌های آنلاین کار می‌کنید، بحث امنیت بسیار مهم است چرا که همیشه امکان به سرقت رفتن اطلاعات کاربر در فضای وب وجود دارد. فضاهای ابری با عنوان حافظه های فیزیکی به همین دلیل ارائه شدند تا امکان سرقت سرمایه و اطلاعات توسط هکرها به کلی از بین برود.

کیف پول دسک تاپ

نوع دیگر کیف‌های پول مختص دسک تاپ هستند که بر روی سیستم عامل نصب می‌شوند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک آدرس ایجاد کنید که تراکنش‌ها با آن انجام شود. برای نمونه، کیف پول هنگامی که آفلاین نیز هستید، به شما قابلیت داشتن فضای ابری می‌دهد.

کیف پول موبایل

نوع دیگری از کیف پول است و کاربرد آن برای افرادی مناسب است که مدام در حال جابجایی هستند. کیف پول‌های همراه، حداقل قابلیت‌های مورد نیاز و ضروری را برای مدیریت کیف ارائه می‌دهند چرا که گوشی‌های همراه توانایی پردازش محدودی دارند.

کیف پول سخت افزاری

می‌تواند بر روی کاغذ نیز چاپ شود که به مدل کاغذی آن میگوییم، چون دارای ماهیت فیزیکی است. به صورت کلی هنگامی که از کیف پولهای سخت افزاری اسم می‌بریم، دستگاه‌های الکترونیکی ذخیره ارز دیجیتال مد نظر است.

نرم افزارهای  استخراج ارزهای دیجیتال

ما علاوه بر سخت ‌افزار، به نرم ‌افزار مناسب جهت  استخراج نیز احتیاج داریم. این نرم افزارها بر روی سیستم عامل‌های مختلف قابل اجرا هستند و نسخه‌های مناسب برای هر سیستم عامل را می‌توانید از سایت‌های مربوطه دانلود کنید. کار با این نرم‌افزارها بسیار ساده است.
این نرم ‌افزارها در دو نوع  گرافیکی و نوشتاری توسعه یافته‌اند.
نرم‌ افزارهای گرافیکی رابط کاربری ساده‌ای را در اختیار ما قرار می‌دهند و ما با چند کلیک ساده آن‌ها را راه‌اندازی می‌کنیم.
نرم افزارهای نوشتاری (کنسولی) از یک رابط فقط نوشتاری مانند CMD ویندوز استفاده می‌کنند که ما باید دستورات مد نظر را تایپ کنیم و یکسری تنظیمات خاص را در فایل‌های مربوطه انجام دهیم.

اهمیت شغل برنامه نویسی

شغل یک برنامه نویس رایانه در اقتصاد دیجیتالی امروز بسیار مهم است، به همین دلیل است که تعداد متقاضی در این زمینه همچنان در حال افزایش است.

برای شروع آموزش برنامه نویسی وارد این لینک شوید.


برنامه نویسان برای برنامه‌های کامپیوتری و برنامه‌های تلفن همراه کد می‌نویسند. آن‌ها همچنین در نگهداری، اشکال‌زدایی و عیب‌یابی سیستم‌ها و نرم افزارها مشارکت دارند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز بدون مشکل اجرا می‌شود.
مهارت‌های برنامه نویسی برای بسیاری از رشته‌های فناوری ضروری است، اما تقاضای بالایی برای نقش‌های توسعه نرم افزار و وب دارد.
اگر به دنبال یک شغل فناوری سطح ابتدایی با فرصت‌های زیاد برای پیشرفت و تخصص هستید، برنامه نویسی رایانه‌ای می‌تواند مسیر درستی برای شما باشد.

 

برنامه نویسان کامپیوتر چه می‌کنند؟

یک برنامه نویس کامپیوتر می‌تواند در پروژه‌های مختلف کد نویسی مشارکت داشته باشد.


 وظایف روزانه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

در برخی موارد، برنامه نویسان ممکن است نقش مشابهی با طراحان وب داشته باشند و ظاهر، احساس و عملکرد یک برنامه نرم افزاری جدید را ایجاد کنند.
 نوشتن کد جدید اغلب شامل آزمایش و خطای زیادی است. برنامه نویسان رایانه دارای تفکر انتقادی قوی و مهارت حل مسئله هستند و از منطق برای حل مسائل پیچیده لذت می‌برند
.

برنامه نویسان همچنین به‌روزرسانی‌هایی را برای برنامه‌های نرم افزاری موجود ایجاد و نصب می‌کنند. به روز رسانی ممکن است شامل رفع اشکال یا بهبود عملکرد برای بهبود تجربه کاربر باشد. بسته به پیچیدگی به روزرسانی، این پروژه‌ها می‌توانند از چند روز تا چند ماه به طول انجامد.

 برنامه نویسان کامپیوتر ممکن است در عیب یابی بخش‌هایی از یک وب‌سایت یا برنامه رایانه‌ای که به درستی کار نمی کنند، کمک کنند. اغلب، مشکلات ناشی از خطا در کد است و برنامه نویس می‌تواند به سرعت در شناسایی و تصحیح اشتباه کمک کند.

 اغلب، برنامه نویسان مجبورند کد را به زبان‌های مختلف بازنویسی کنند، به طوری که برنامه‌ها می‌توانند با سیستم عامل‌های مختلف سازگار باشند. به عنوان مثال، برنامه‌های ویندوز و OS X متفاوت کدگذاری می‌شوند. برخی از برنامه نویسان آموزش دیده‌اند که برنامه‌های جدید را با کد SaaS بنویسند، که در هر دو سیستم عامل کار می‌کند.

 بسیاری از برنامه نویسان کامپیوتر درزمینهٔ امنیت سایبری کار می‌کنند و به شناسایی نرم افزارهای مخرب و رفع نرم افزارهایی که ممکن است در برابر هک‌های احتمالی آسیب‌پذیر باشند، کمک می‌کنند. علاوه بر این، برنامه نویسان می‌توانند کدی بنویسند که از نقض امنیت و نشت داده جلوگیری می‌کند.

همان‌طور که در رابطه با ارزهای دیجیتال مطرح کردیم، برنامه نویسی و ایجاد نرم افزارها از اهمیت بالایی در این زمینه برخوردار هستند، شما نیز اگر می‌خواهید در این دنیای پر رمز و راز به درآمدزایی بپردازید. آموزش برنامه نویسی می‌تواند به شما کمک کند. برای این کار بهتر است از آموزش‌های جامع و کامل وب‌سایت تخصصی مدرسان پیشتاز استفاده کنید.


۱۲:۱۸:۴۰ | سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ | Tuesday 26 / 10 October / 2021