#اخبار کرونا #اخبار برجام و مذاکرات هسته ای #اخبار دربی #آلودگی هوا #اخبار و قیمت دلار #ثبت نام مسکن دولتی سامانه ثمن saman.mrud.ir #اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال #اخبار دولت #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

لباس کار چیست؟

به لباس هایی گفته می شود که در طول یک فعالیت حرفه ای اغلب با هدف محافظت از کارگر در برابر یک یا چند خطری که ایمنی او را تهدید می کند، پوشیده شوند. وظیفه اصلی لباس کار محافظت از کارگر به ویژه در مشاغل کثیف یا خطرناک است. هدف این است که تمام راحتی کارگر را فراهم کند.

انواع لباس کار

4 دسته اصلی  لباس کار وجود دارد:

  1. لباس فنی
  2. تصویر لباس
  3. لباس فرم
  4. تجهیزات حفاظت فردی (PPE)

با این وجود، تمایز بین این دسته‌ها به تدریج محو می‌شود، زیرا بسیاری از PPE یا لباس‌های فنی بیشتر و بیشتر شخصی‌تر می‌شوند، بنابراین مفهوم تصویر را نیز شامل می‌شود.

توجه داشته باشید که بخش لباس کار شامل کفش (مانند کفش های ایمنی) نمی شود.

بازار پوشاک کار ایران با رشد 4 درصدی بین سال‌های 2015 تا 2019 اندکی افزایش یافته است.

همه‌گیری کووید-19 تأثیر مثبت کلی بر این بازار داشته است زیرا ماه‌های پس از مهار تقریباً دو برابر بیشتر از سطح سال قبل بود.

 

 

این افزایش را می‌توان با تمایل شرکت‌ها برای اطمینان بخشیدن به کارکنان خود با تهیه لباس‌های کار بیشتر یا تعویض لباس‌های قدیمی برای محافظت از آنها در برابر خطرات سلامتی توضیح داد.

به طور کلی، بازار لباس کار عمیقاً با پویایی بخش های صنعت، ساخت و ساز، خدمات خاص بازار (هتل ها / رستوران ها، حمل و نقل)، سلامت و حتی خدمات عمومی مرتبط است. در میان کارکردهای اصلی آنها، ما محافظت از کارگر، ارتباط در مورد برند یا خدمات، یا شناسایی یک کارمند را می‌یابیم.

بررسی و مقایسه بهترین مدل ها

همه حرفه ها یکسان نیستند. برخی هستند که ما را ملزم می کنند 8 ساعت در روز پشت میز بمانیم، برخی دیگر نیاز دارند که بیشتر در محل و میدان کار کنیم.

برای این نوع دوم شغل، نوع ماموریتی که به ما سپرده شده است مستلزم پوشیدن لباس‌های خاصی است که به عنوان محافظ عمل می‌کند.

این برای مثال در مورد افرادی است که در آزمایشگاه ها کار می کنند یا حتی برق کار، سنگ تراشی، نجار، کارمند رستوران…. در هر صورت انتخاب لباسکار باید همیشه با توجه به حرفه انجام شود.

دو نوع تقاضا برای لباس کار وجود دارد:

یک درخواست از بخش خصوصی: این مربوط به پرسنل شرکت های ساختمانی، خدمات بازار  است. صنعت و ساخت و ساز به تنهایی سه چهارم کل تقاضا را تشکیل می دهند.

 عوامل اصلی تعیین کننده تقاضا:

سطح تقاضا برای لباس کار در ایران با توجه به عوامل اقتصادی و ساختاری در حال تغییر است.

عوامل چرخه ای

از یک سو، رشد اقتصاد ملی یکی از عوامل تعیین کننده اصلی تقاضا است، تا جایی که می تواند باعث تحریک یا برعکس کاهش رشد شود.

اهمیت لباس کار

لباسکار به عنوان نماد واقعی عملکرد در شرکت دیده می شود. البته، اینها تجهیزات کاری اجباری برای کارمندان هستند، اما آنها همچنین و بالاتر از همه به شرکت اجازه می دهند که تصویر برند خود را چه در داخل و چه در خارج تقویت کند. در واقع، آنها با شرکت، به ویژه با آرم، رنگ ها، بلکه و به ویژه با ارزش های این شرکت سازگار هستند. چه در مورد بلوز صحبت کنیم یا یک کت و شلوار، لباس های مربوط به کار اغلب نشان شرکت را دارند و بنابراین تصویر آن را تأیید می کنند.

نیاز لباسکار:

زمینه فعالیت یک شرکت هر چه باشد، لباس کارالزامی است که هر کارمند باید آن را برآورده کند. به دلایل ایمنی، ضروری است که شرکت بتواند از اختیارات لازم برای تنظیم مقررات کارکنان برخوردار باشد تا آنها لباسکار خود را بپوشند.

بهداشت همچنین دلیل مهمی است که به کارفرمایان اجازه می دهد از نظر نیاز به پوشیدن لباس کار وزن مناسبی داشته باشند، به عنوان مثال برای صاحبان رستوران یا پزشکان و پرستاران شاغل در سالن عمل. در نهایت، تصویر شرکت نیز دلیل کافی برای الزام کارکنان به پوشیدن لباسکار است. برای اینکه به خوبی حفظ شود، کارفرمایان می توانند کارکنان را مجبور به پوشیدن لباس و به خصوص لباسی که با تصویر شرکت مطابقت دارد، کنند .

 

 

نگهداری از لباس کار:

لباسکار توسط شرکت واگذار شده است. بنابراین تمیز کردن نیز باید به عهده دومی باشد. لباس‌هایی که کارمندان را قادر می‌سازد تا فعالیت‌های مختلف خود را انجام دهند، حتی به دلایل تجاری، مانند پیراهن‌های یقه‌دار و تی‌شرت‌هایی که به‌عنوان ادعای برند می‌پوشند، باید توسط کارفرمایانشان به‌طور رایگان به آنها ارائه شود.

به دلایل بهداشتی نظافت این لباس ها بر عهده شرکت می باشد. با این حال، این یک کار است که می تواند به خصوص دشوار باشد، به ویژه زمانی که فعالیت ها خطرناک هستند، به ویژه زمانی که محصولات خطرناک مورد استفاده قرار می گیرند. در این مورد تمیز کردن لباس نیز می تواند در خطر باشد.

دقیقاً در چنین شرایطی است که درخواست خدمات از یک متخصص در این زمینه مهم است و این دقیقاً چیزی است که شرکت آذین ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مستقیماً از طریق تلفن یا وب سایت ما با ما تماس بگیرید.

لباس های کار، اگرچه در برخی مشاغل اجباری هستند، اما به تثبیت وجهه برند شرکت کمک می کنند. بنابراین آنها باید توسط دومی متحمل شوند. و به دلایل ایمنی و بهداشتی، تمیز کردن باید به درستی انجام شود. سپردن این کار به متخصصان بهترین راه برای اطمینان از انجام آن به خوبی است.

لباس کار که در اصل برای محافظت از کارمندان در برابر کثیفی مربوط به فعالیت آنها طراحی شده بود، به طور فزاینده ای از لباس ورزشی الهام گرفته می شود.

مقاوم‌تر و راحت‌تر، برش‌های جدیدی را به کار می‌گیرد تا نسل‌های جوان‌تری را که دیگر در پوشیدن لباس‌های خود تردیدی ندارند، جذاب کند.

لباس کار برای هر حرفه ای!

ایمنی و رفاه در محل کار شما از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در تلاش هستیم تا با تمام محصولاتمان از کفش گرفته تا لباس و لوازم جانبی رضایت شما را از این نظر جلب کنیم.

ما مجموعه ای از لباسکار و لباس برای کلیه مشاغل اعم از مربوط به ساختمان ( نقاش خانه ، گچ کاری، شرکت بنایی، کاشی، برق، لوله کش، نجار...) با مکانیک (پوشاک و کفش برای صاحبان گاراژ) داریم. ، مکانیک، بدنسازان، تعمیرات یدک کش و غیره)، با حمل و نقل (پوشاک و کفش برای امدادگران، رانندگان تاکسی، حمل و نقل جاده ای، پیک سریع، شرکت های حمل و نقل و غیره) و همچنین لباس کار برای پذیرایی  (هتل، پیتزا فروشی، مدرسه یا شرکت). غذاخوری ها و غیره). ما از سر تا پا به حرفه ای ها لباس می پوشیم.

آیا لباس های حرفه ای قابل تنظیم هستند؟

در نهایت در کارگاه، می توانید خدمات مختلفی را در دسترس داشته باشید. بنابراین، یک حرفه ای که خواهان یک تی شرت یا بلوز شخصی به رنگ های شرکت خود است، می تواند آن را درخواست کند. علاوه بر این، او می تواند نشان، نام کوچک و سایر لوازم جانبی لباس های حرفه ای خود را گلدوزی کند .

مزیت فروشگاه انتخاب لباس با پارچه مرغوب است. در نتیجه مشتریان بسته به مجموعه ها می توانند یک سبد بسیار کامل بسازند. در فروشگاه لباس هایی وجود دارد که توسط تولید کنندگان با کیفیت ارائه شده و توسط یک تیم حرفه ای در اختیار شماست.

فاکتور های انتخاب یک لباس کار مناسب:

ضخامت:با توجه به وزن و ضخامت پارچه آن، این ترکیب در طول زمان ماندگار خواهد بود. این استحکام در درزها نیز قابل مشاهده است

پوشیدن آسان

برای پوشیدن آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو بسته را تا جایی که ممکن است پایین بیاورید و سپس در پاها و دستان خود فرو کنید. علاوه بر این، پارچه آن بسیار سبک است که پوشیدن آن را بسیار آسان می کند.

سریع خشک می شود

این ترکیب کاملاً قابل شستشو است، علاوه بر این ویژگی خشک شدن بسیار سریع را دارد.

چندین نوع جیب

با توجه به تعداد جیب هایی که ادغام می کند، این ترکیب می تواند طیف گسترده ای از ابزارها را در خود جای دهد.

تیشرت کار

پوشیدن لباس مناسب واقعاً در بسیاری از محیط های کاری تفاوت ایجاد می کند. در این بخش از تجارت الکترونیک لباس کار، مدل‌های مختلفی از تی‌شرت‌های کار را برای استفاده در متنوع‌ترین شرایط انتخاب کرده‌ایم.

مدل تیشرت های کاری به کارگران و کارمندان بخش های مختلف کمک می کند تا در انجام متنوع ترین وظایف خود را در شرایط خوبی از آسایش و ایمنی نگه دارند.

در واقع، ما تی‌شرت‌های تابستانی و زمستانی را ارائه می ‌دهیم تا بتوانید در فضای باز محافظت شده از شرایط محیطی سرما/گرمای بیش از حد نیز فعالیت کنید.

تیشرت یقه دار ایمنی

تیشرت های یقه دار ایمنی و تیشرت های کار طبق آخرین قوانین ایمنی از نظر محافظت در برابر حوادث تایید شده اند، با توجه به اینکه بسیاری از این لباس ها توسط افرادی که در تماس با شعله و خطرات الکتریکی کار می کنند پوشیده می شوند. مدل‌های نسوز و ضد الکتریسیته ساکن با پارچه‌هایی با کارایی بالا ساخته شده‌اند که نتیجه تحقیقات شدید و دقیق روی مواد انجام شده توسط برندهای پیشرو لباس کار ایمنی است.

کفش کار

کفش های کار درجه سه: کفش کار ایمنی به لطف مواد باکیفیت و طرز کار بسیار خوب شما را در برابر صدمات محافظت می کند: جنس رویه کفش از چرم مرغوب ساخته شده است و با وجود بارهای سنگین حداکثر مقاومت را به شما ارائه می دهد.

 

لبه های محافظ محکم ساخته شده از فولاد، آلومینیوم یا پلاستیک از پاهای شما کاملا در برابر بریدگی، کبودی محافظت می کند.

سوراخ های آب و هوایی در کفش ها تنفس مطلوب را تضمین می کند، به طوری که می توانید کفش کار خود را بدون هیچ مشکلی در هر شرایط آب و هوایی بپوشید. یک زیره وسط ضدسوراخ ساخته شده از فولاد از یک طرف به کفش شما پایداری لازم را می دهد و از طرف دیگر دوام طولانی را تضمین می کند.

کفش های کار درجه دو

از مواد ضد آب ساخته شده اند و بنابراین محافظت مطمئنی را در برابر رطوبت به شما ارائه می دهند. شکل ارگونومیک پایه پا، پوشیدن آن را راحت می کند، بنابراین می توانید کفش کار خود را در تمام طول روز بدون هیچ مشکلی روی پا نگه دارید.

کفش های کار درجه یک

این کفش کار تمام خواص و عملکردهای ایمنی موارد قبلی را با هم ترکیب می کند و همچنین دارای کفی وسط ضد نفوذ ساخته شده از فولاد است که حداکثر ایمنی را تضمین می کند. رویه چرمی از شما در برابر بریدگی یا ضربه در حین فعالیت محافظت می کند و حتی برای مدتی ضد آب است.

قیمت کفش کار

قیمت کفش کار در درجه اول به درجه ایمنی مورد نیاز بستگی دارد. اما برای مثال عوامل دیگری نیز می توانند نقش داشته باشند

  1. مواد مورد استفاده
  2. پردازش
  3. امکانات اضافی راحتی خاص مانند پد، بستر ارگونومیک و غیره.
  4. ویژگی های ایمنی اضافی مانند بازتابنده ها برای دید بهتر

هنگام خرید کفش کار باید به چه نکاتی توجه کنم؟

به منظور خرید کفش کار مناسب برای شغل خود، از قبل دریابید که آیا کفش باید استانداردهای ایمنی خاصی را داشته باشد و مدلی از دسته مناسب را انتخاب کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا خواص دیگری وجود دارد که برای شما اهمیت ویژه ای دارد، به عنوان مثال مواد قابل تنفس یا پوشش داخلی گرم برای کار در دماهای سرد. جنبه های مد نیز می تواند جالب باشد.

لباس کار مناسب نیز می تواند در پیشگیری از حوادث مفید باشد، به خصوص برای دسته خاصی از کارگران، به عنوان مثال کارگرانی که از لوازم جانبی و لباس های ایمنی استفاده می کنند.

(به جهت خواندن مقاله دستکش کار کلیک کنید)

 

لباسکار آذین

لباسکار آذین با بیش از ربع قرن سابقه درخشان در زمینه عرضه لباسکار تخصصی ، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به تمام پویندگان راه صنعت اعم از کارخانجات، شرکت ها، کارگاه ها، بیمارستان ها، موسسات،رستوران ها، مراکز خدماتی و تمامی زمینه های شغلی که نیاز به لباس کار مشخصی دارند، اعلام می نماید. لباسکارهای تولید و عرضه شده توسط شرکت آذین همراه با ضمانت در کیفیت می باشند.

 


۱۱:۳۳:۰۵ | دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ | Monday 15 / 11 November / 2021