#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

آشنایی با کابین دوش شیشه ای حمام

امروزه با کوچکتر شدن های محیط داخلی خانه ها استفاده از کابین دوش شیشه ای رواج بیشتری گرفته است. چون ما می توانیم با ابعاد مورد نظرمان آن را تهیه کنیم.

امروزه با کوچکتر شدن های محیط داخلی خانه ها استفاده از کابین دوش شیشه ای رواج بیشتری گرفته است. چون ما می توانیم با ابعاد مورد نظرمان  آن را تهیه کنیم.

همچنین در ساخت این کابین ها از شیشه های با ضخامت استاندارد استفاده می شود و از لحاظ آب بندی و مقاوم بودن آن در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند و به همین جهت است که امروزه بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که در خانه خود از این کابینها استفاده کند به علت اینکه فضای آن بسیار کمتر نسبت به حمام های قدیم است و همچنین تمام نکاتی که برای قسمت حمام باید داشته باشیم در داخل این کابین ها تعبیه شده است.

این کابین ها انواع مختلفی دارند می‌توان گفت بر اساس تجربه استفاده شده بهترین نوع آن را نوع فرم دار می‌گویند که هم دارای مقاومت بسیار بالایی است و هم به علت استفاده از متریال مناسب طول عمر این کابین ها بسیار بالا رفته و همچنین کابین دوش شیشه ای اشکال مختلفی مثل دایره ای شکل، نیم دایره ای، مربع و مستطیل شد طراحی و ساخته می شود.

همچنین کابین ها با توجه به محل مورد نظر و همچنین سلایق افراد می‌توان شیشه آن را به صورت ماد و همچنین رنگی استفاده کرد.

در بین حمام ها نیز به اشکال مختلف ساخته می‌شود که بر اساس نظر افراد می توان آن را طراحی و ساخته شود، همچنین یکی دیگر از مزیت های این کابینها این است که برای تفکیک کردن قسمت سرویس بهداشتی و حمام از یکدیگر می توان از آن استفاده کرد و همچنین استفاده از این کابینت ها باعث می شود که از خیس شدن قسمت ها مانند سرویس بهداشتی در هنگام حمام جلوگیری شود.

به طور کلی می توان گفت با ورود این کابین ها به بازار بسیاری از مشکلاتی که افرادی که در مکان های کوچک مثل آپارتمان ها زندگی می کنند در قسمت حمام آنها برطرف شده است.

 

مزیت های استفاده از شیشه کریستال بلژیکی

یکی از کشورهایی که پیشرفت بسیار بالایی در ساختن شیشه داشته کشور بلژیک است که این شیشه ساخته شده در این کشور به علت شفاف بودن بسیار بالا نسبت به سایر شیشه ها باعث شده که از این نوع شیشه برای ساخت بسیاری از میزها نیز استفاده شود.

همچنین می توان گفت بیشترین جنبه استفاده ازاین شیشه ها به  نوع علت زیبایی آن است که برای مصارف تزیینی از آن استفاده می شود تا کاربرد آن و البته در سال‌های گذشته بعضی از کشورها مانند ایران نیز اقدام به ساخت شیشه کریستال بلژیکی کرده اند ولی نتوانستند به مرغوبیتی که  کشور بلژیک در ساخت آن دارد دست پیدا کنند.

از جمله مزیت‌های این شیشه ها این است که به هنگام استفاده از آنها در دکوراسیون ها جلوه های زیبایی به آن محیط می دهند مانند ساخت میز از جنس این شیشه ها،نمای بیرونی پروژه ها،استفاده برای کف وبرای آکواریوم ها.

البته باید در نظر داشت به علت هزینه ای نسبتاً بالایی که این شیشه مخدر مقایسه با سایر شش ها دارند معمولاً برای مکان هایی بهروز و جدید به درخشندگی و زیبایی هر چه بیشتر آن مکان است از شیشه استفاده می کند.

این چیزها که بسیار مقاومت در ابعاد مختلفی ساخته می شود بسته به مکان مورد استفاده و محل مورد استفاده ضخامت آن تعیین می شود و همچنین انواع مختلفی دارد که ما به اختصار به چند نمونه آن اشاره می کنیم.

مانند: خم، رنگی، کریستال اکلیلی و هوشمند آن که می‌توان گفت از بین انواع مختلفی که این شیشه کریستال بلژیکی دارد نوع هوشمند نسبت به سایر انواع آن دارای مصرف بیشتر و زیبایی بیشتری است که در بسیاری از پروژه ها از آن استفاده می کنند.

 

خصوصیت های درب زیر سقفی یا درب سکشنال

این درب ها در مدل های مختلفی ساخته می شوند و علت نامگذاری زیر سقفی به دلیل مدل باز و بسته شدن این درب می باشد. و از پر مصرف ترین درب های مورد استفاده در کشورهای اروپایی و در سایر مصارف مانند مسکونی درب سکشنال می باشد.

از جمله ویژگی هایی که این درب ها دارند این است که در برابر باد وگرما بسیار مقاومند و همچنین برای مکان هایی که نمی توانیم از دربهای معمولی استفاده کنیم می‌توان از این درب ها استفاده کرد.

همچنین درب ها دارای مزایای نیز می باشند مانند ایمن بودن عبور مرور، عایق بودن آنها و مقاوم بودن در برابر سارق، زیبا بودن آن، سادگی طراحی آن، نیاز نداشتن به سرویس کردن و سریع بودن حرکت آن می‌توان اشاره کرد.

این دربها دارای یک موتور و فنر هستند برای باز و بسته شدن که هرچه این موتورها قوی تر باشند طول عمر آنها بیشتر خواهد شد چون در هنگام کار فشار وارد شده بر آن ها بسیار کمتر می باشد.

همچنین با استفاده از این درب سکشنال می توانیم از فضای بیشتری از پارکینگ استفاده کنیم و هم محدودیتی که به علت فضای کم داریم را با نصب این درها برطرف کنیم.

 

 البته یکی از نکاتی که باید در نظر گرفت این است که چون این در پا به صورت برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید از یک منبع برای زمانی که قطعی برق به وجود می‌آید استفاده کرد تا اختلال در کار ایجاد نشود.

 همچنین در این این درب ها نکات ایمنی نیز رعایت شده تا درصورتی حادثه مانند بریدن فنر یا از کار افتادن موتور خطری عبور مرور افراد را تهدید نکند.

همچنین برای نصب این دربها  احتیاج به یک اپراتور ماهر است تا بتواند طول و عرض محل را برای ساخت این در پا به صورت دقیق اندازه‌گیری کند و همچنین محل هایی برای قرار دادن پایه ها، بلبرینگ ها و همچنین غلتک های موجودرا مشخص نماید.

و در آخرمی توان گفت که امروزه با پیشرفت صنعت و به وجود آمدن نیازهای جدید می توان با برخی از این طراحی ها مانند این درب ها بسیاری از مشکلاتی که امروزه وجود دارند را برطرف کند.  


۱۱:۱۶:۳۳ | پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ | Thursday 25 / 11 November / 2021