#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

چه نوع پرده ای برای محیط اداره مناسب است؟

پرده های اداری با توجه به محیط اداره و سلایق مختلف انتخاب و نصب می شود، در این مقاله محبوب ترین پرده های اداری را معرفی می کنیم با ما همراه باشد.

پرده

   پرده یکی از کاربردی ترین وسایلی است که همیشه در دیزاین و دکوراسیون فضا تاثیرگذار بوده است. کمتر فضایی را می توان دید که در آن استفاده نشده باشد. وجود آن در فضاهای داخلی کمک می کند تا بتوان به میزان دلخواه نوری که خارج از فضا وارد می شود را کنترل کرد.

پرده در مدل، جنس، طرح و رنگهای متنوعی تولید و در بازار موجود می باشد از اینرو در انتخاب آنها تنوع بالایی وجود دارد. استفاده از آن باعث می شود تا به میزان دلخواه در ساعات مختلف روز بتوانید میزان نوردهی فضا را تنظیم کنید. همچنین وجود آن برای جداسازی فضاهای اداری شیشه ای بسیار لازم و ضروری است. همچنین کمک می کند تا بتوانید فضاها را در صورت لزوم از هم تفکیک کنید.

کاربرد پرده

   نصب پرده در فضای اداری سبب زیبایی  و ایجاد آرامش می شود. افرادی که ساعات طولانی از روز را در محیط کاری خود مشغول هستند، نیازمند فضایی فعال و دلچسب می باشند از اینرو نصب پرده اداری مناسب در فضای اداری می تواند به فراهم کردن محیطی آرامش بخش کمک کند.

محیط های اداری نیز یکی از مکان هایی است که استفاده از پرده در آن متداول است. تفاوت مدل، جنس و رنگ آن در محیط های اداری با توجه به کاربرد آن متفاوت خواهد بود. لذا باید توجه داشت که نباید از انواع تزئینی و لوکس برای فضاهای اداری بهره برد.

فراهم کردن فضایی دلنشین برای کارکنان اداری با نصب پرده های مناسب با طرح و رنگهای زیبا بسیار اثربخش است و شاهد افزایش کارکرد کارکنان خواهید بود.

معمولا نوع کرکره ای آن بیشترین انتخاب برای محیط های اداری هستند زیرا به راحتی می توان آنها را نصب کرد. همچنین نگهداری و تمیز کردن این نوع کار راحت تری خواهد بود.

 

نصب پرده در محیط اداری با توجه به نوع و جنس پرده.

چه نوع پرده ای برای محیط اداره مناسب است؟

   انواع پرده اداری کرکره ای انتخاب های مناسبی برای فضاهای اداری هستند. این گونه یکی از قدیمی ترین مدل هایی است که سالها است مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه مدل های جدید با راحتی بیشتر، شکل و طرح های متنوع تری به بازار عرضه شده اند که بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند. در ادامه مقاله با انواع پرده های مناسب فضای اداری آشنا خواهیم شد.

کرکره چوبی

 یکی از انواع پرده کرکره ای است که برای محیط های اداری بسیار مناسب است. این نوع دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح است و می توانید با توجه به رنگ دکوراسیون محیط اداری از بهترین نوع آن استفاده کنید. جنس چوبهای آن از بامبو است از اینرو عمر و دوام طولانی داشته و زود فرسوده نمی شود. نوع کرکره ای آن که دارای موتور کنترلی بوده و به صورت اتوماتیک کار می کند. این مدل دارای پهنای کمی است. نوع دیگری از آنها که پهنای زیادی دارد، به دلیل داشتن وزن زیاد، جابجایی و کنترل آن از طریق موتور انجام می شود. برخی از انواع آن دارای تسمه و قیطان هستند که می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود یکی از آنها را خریداری نمایید.

 پرده اداری عمودی

 این مدل همانگونه که از نام آن هم پیداست، به صورت عمودی نصب می شود. نصب این نوع معمولا برای پنجره هایی با عرض زیاد  که فضای زیادی را اشغال کرده، مناسب تر است.در صورت تمایل امکان چاپ تصاویر بر روی آن مطابق با خواسته سفارش دهنده نیز امکان پذیر است. شما می توانید تصاویری مرتبط با محیط کار و شغل خود را روی آنها چاپ نمایید.

پرده اداری زبرا

 پرده زبرا یکی از زیرمجموعه های پرده های کرکره ای قرار دارد. در این نوع دو نوار پارچه ای به شکل افقی روی هم قرار می گیرند و حرکت این دو نوار به صورت غلطکی باعث جابجایی آن می شود. حرکت کردن این دو نوار باعث خواهد شد تا بتوان یک فضای اداری با سایه روشن های دلخواه را به وجود آورد که برای فضاهای بزرگ اداری مناسب است. این نوع در طرح و رنگهای متنوعی وجود دارد که امکان ست کردن آن با دیگر دکوراسیون محیط را فراهم می آورد.

پرده رول شید

 پرده رول شید مناسب نصب در محیط های اداری است. با تنظیم آن می توان در محیط سایه ایجاد کرد اما این سایه مانع ورود نوراز بیرون به محیط داخل نخواهد شد. در صورت درخواست سفارش دهنده، بر روی آن امکان چاپ لوگو شرکت یا اداره نیز فراهم است.

از این مدل برای صفحه نمایش پروژکتور در سالن ها و دفاتر اداری نیز استفاده می شود. این مدل را می توان به دو حالت زنجیری و ریموتی سفارش داد. جنس آن اغلب از پارچه، بامبو و سولیت است که بر روی نوع بامبو آن امکان چاپ تصاویر وجود دارد.

پرده کرکره آلومینیومی

 این نوع پرده یکی از متداول ترین و قدیمی ترین مدل ها محسوب می شود. جنس آن از آلومینیوم ضد زنگ و مقاوم است. رنگ بندی متنوع آن، این امکان را فراهم می کند که به راحتی با دیگر وسایل دکوراسیون محیط ست شود. تمیز کردن آن بسیار راحت و آسان است.

 


۹:۵۹:۲۵ | یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ | Sunday 10 / 04 April / 2022