#لیگ ملت‌های والیبال #دلار #برجام #نقل و انتقالات فوتبال #اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال #تیم ملی فوتبال #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

آیا برای خرید یورو مراجعه به صرافی الزامی است؟

خرید یورو یکی از مواردی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. خرید ازر از صرافی ها بهترین کاری است که شما می توانید انجام دهید، اما گاهی افراد وسوسه می شوند که برای خرید ارز به دلالان مراجعه کنند.

خرید یورو یکی از مواردی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. خرید ازر از صرافی ها بهترین کاری است که شما می توانید انجام دهید، اما گاهی افراد وسوسه می شوند که برای خرید ارز به دلالان مراجعه کنند. مراجعه به دلالان ممکن است مشکلات زیادی را از جمله خرید ارزهای تقلبی برای شما به همراه داشته باشد و همین امر سبب می شود بخش عمده ای از سرمایه خود را از دست بدهید. صرافی ها مکان های معتبری برای خرید و استعلام  قیمت دلار و یا یورو هستند.

https://khabarpu.com/img/post/1655529506.jpg

 

آیا صرافی ها معتبر هستند؟

تمامی صرافی های قانونی در سراسر کشور زیر نظر بانک مرکزی کار می کنند و قوانین و دستوراتی را که به آنها ابلاغ می شود پیاده سازی می کنند. از طرف دیگر، تمامی ارزهایی که در این مراکز وجود دارند اصل دارند و شما می توانید اطمینان داشته باشید که از صرافی ها هرگز ارز تقلبی دریافت نمی کنید. این موضوع زمانی که می خواهید از ارز خریداری شده در خارج از کشور استفاده نمایید اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل، همواره این موضوع را در نظر داشته باشید که صرافی ها بهترین مکان برای خرید یورو و دلار هستند.

قیمت دلالان پایین تر است، چه کار کنم؟

وقتی برای خرید ارز به صرافی ها و مراکز معتبر مراجعه می کنید، ممکن است متوجه شوید دلالانی که در خیابان ایستاده اند قیمت پایین تری را به شما پیشنهاد می دهند. در این میان، ممکن است شما اغوا شوید که از دلالان ارز بخرید تا بتوانید ارز بیشتری را خریداری نمایید. در اینجاست که شما سرمایه زیادی را از دست می دهید. زیرا خرید از دلالان در بسیاری از مواقع می تواند سبب شود که شما ارزهای تقلبی خریداری نمایید و این امر می تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

برای خرید ارز چه مدارکی باید ارائه بدهم؟

اگر می خواهید برای خرید یورو و یا دلار و یا هر ارز دیگری به صرافی مراجعه کنید، باید مدارکی را به صرافی ارائه دهید. ارائه کارت ملی به صرافی ها الزامی است. اگر به جای کارت ملی  مدارک دیگری نظیر شناسنامه ارائه دهید، هرگز صرافی ها از شما قبول نمی کنند و نمی توانید ارز را خریداری نمایید. پس از خرید ارز از صرافی های معتبر رسید به شما ارائه می گردد و این امر سبب می شود تا شما بتوانید هر زمانی که به مشکلی بر خوردید، از طریق مراجع قانونی حق خود را طلب کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1655529512.jpg

 

چه زمانی  ارز بخریم؟

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرارترین سوالاتی که پرسیده می شود در این زمینه است که چه زمانی برای خرید یورو اقدام کنم! در واقع، باید بگوییم که پاسخ دقیق و روشنی به این موضوع وجود ندارد. به طور مثال، زمانی که روابط ایران با کشورهای اروپایی تنش دار می شود، قیمت دلار و ارزهای دیگر افزایش پیدا می کند و زمانی که روابط رو به بهبودی است، قیمت ها کاهش پیدا می کند. با وجود این، توصیه ما به شما این است با کارشناسان در تماس باشید.

ارز خریداری شده را کجا نگهداریم؟

پس از آنکه برای خرید یورو اقدام کردید باید ارز خریداری شده در یک جای معتبر نگهداری کنید. بی شک، باز کردن یک حساب ارزی به نفع شما خواهد بود و سبب می شود که پول هایتان همیشه در یک مکان معتبر نگهداری شود. همچنین، اگر بخواهید برای دریافت ویزا اقدام کنید، حساب ارزی تان می تواند به شما کمک کند تا هر چه زودتر ویزا را دریافت کنید. به این موضوع توجه داشته باشید شما هرگز نباید ارزهایتان را در خانه نگهداری کنید.

قیمت دلار چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکراری که این روزها زیاد پرسیده می شود در مورد قیمت دلار است. بهتر است بدانید با توجه به اتفاقات سیاسی که این روزها اتفاق می افتد قیمت دلار دائما دستخوش نوسان می شود و زمانی که شما می خواهید قیمت دلار را استعلام کنید باید در همان روز و ساعت استعلام نمایید. بهترین مکان برای استعلام قیمت درست دلار و هر ارز دیگری صرافی است. زیرا صرافی زیر نظر بانک مرکزی کار می کند و هرگز باعث بروز خلاف و یا مشکلی نمی شود. در نتیجه، شما هرگز نگران نیستید که قیمت ارز پایین تر یا بالاتر از قیمت واقعی است.

https://khabarpu.com/img/post/1655529518.jpg

 

برای خرید یورو به کجا مراجعه کنیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی در مورد دلایل مراجعه به صرافی ها برای خرید ارز به شما ارائه کنیم. این مراکز زیر نظر بانک مرکزی کار می کنند و در زمان خرید ارز باید به آنها کارت ملی معتبر ارائه دهید. همچنین، پس از خرید به شما رسید تحویل داده می شود تا در صورت بروز هر گونه مشکلی بتوانید از طریق قانونی اقدام کنید.

اگر می خواهید برای خرید یورو اقدام کنید و یا سوالاتی در مورد قیمت دلار و ارزهای دیگر دارید، می توانید به سایت علیرضا اکسچینج (alirezaxchange.com) مراجعه کنید. این سایت یک صرافی معتبر است که مجوزهای لازم را دریافت کرده است و قیمت ارزها را به صورت روزانه وارد سایت می کند و شما می توانید به اطلاعات دقیقی دسترسی داشته باشید.


۱۰:۳۰:۵۲ | شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ | Saturday 18 / 06 June / 2022