#کرونا #مذاکرات وین #ثبت‌نام اربعین در سامانه سماح samah.haj.ir #جنگ غزه #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

باز كردن لوله فاضلاب با اسید

باز کردن لوله فاضلاب با اسید از روش هایی است که برای رفع گرفتگی لوله آشپزخانه و حمام و غیره استفاده می شود. با توجه به قدرت اسید ها استفاده از آن روشی تاثیرگذار شناخته می شود اما باید توجه داشت که خطراتی نیز برای انجام این کار می توان متصور بود.

در همین ابتدای مطلب توصیه می کنیم از روش های بی خطر تر و مطمئن تر استفاده کنید، چرا که این روش ممکن است در آینده شما را مشکلاتی مواجه کند. در این مطلب از سایت خدمات فنی آریا قرار است به توضیح در مورد این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

باز كردن لوله فاضلاب

باز كردن لوله فاضلاب با اسید چگونه است؟

ریختن اسید در چاه فاضلاب را می توان در دسته روش های ساده و سریع برای رفع گرفتگی لوله های فاضلاب دانست. اسیدهای موجود در بازار قدرت های متفاوتی از لحاظ حل کنندگی مواد دارند که باید به آن در زمان خرید توجه کنید. باز کردن فاضلاب با اسید کار چندان سختی محسوب نمی شود اما در قیاس با روش های دیگر سریع تر نتیجه می دهد. نتیجه سریع بسیاری از افراد را به استفاده از اسید قانع می کند اما باید به این موضوع هم اشاره داشت که اسید می تواند خساراتی به وجود آورد که باز شدن اتصالات لوله های فاضلاب تنها یکی از آنهاست.

چه گرفتگی هایی با ریختن اسید در فاضلاب باز می شود؟

گرفتگی ها در لوله فاضلاب ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. این گرفتگی ها در هر بخش ورودی به چاه فاضلاب متفاوت است. در آشپزخانه باقی مانده و چربی غذاها می تواند باعث گرفتگی شود. در چاه های کف شور خانگی سنگ و خاک به همراه بعضی زباله ها گرفتگی ایجاد می کند. اما در سرویس بهداشتی و حمام ممکن است مو، صابون و حتی برخی مواد و اجسام پلاستیکی باعث مسدود شدن راه فاضلاب شود. برای باز کردن هرکدام از این گرفتگی ها نیاز است تا از روش خاصی استفاده شود. باز کردن چاه فاضلاب با اسید برای هر نوع گرفتگی مناسب نیست.

خطرات باز كردن لوله فاضلاب با اسید

اسید ها موادی خورنده هستند اما این تنها مشکل استفاد از اسید برای باز کردن لوله ها نیست. جالب است بدانید که اسید ها قابلیت اشتعال زایی بسیار زیادی نیز دارند و حتی می توانند باعث انفجار شوند! از طرف دیگر اسید ها گازهای سمی کلر، متان و هیدروژن تولید می کنند و باعث مسمویت انسان، نابینایی و حتی مرگ او می شوند. سوختگی های ناشی از اسید بر روی پوست انسان هم بسیار عمیق و خطرناک است. در نهایت خطر بعدی در مورد اسید به خاصیت خورندگی آن بر می گردد. جنس بسیار از لوله های فاضلاب پلاستیکی است که توسط اسیدها قابلیت ذوب شدن و نشتی دارد. این موضوع در قسمت اتصالات لوله ها به هم شدت می یابد.

 

نکات مهم در مورد لوله بازکنی

نکات مهم در مورد لوله بازکنی با اسید

اگر با بررسی دقیق گرفتگی به این نتیجه رسیدید که استفاد از اسید بهترین راه باز کردن گرفتگی چاه فاضلاب شما می باشد، رعایت برخی نکات برای انجام ایمن این کار الزامی است. اسید های لوله بازکنی از خود بخارهایی سمی تولید می کنند که استنشاق آن برای هر انسانی مضر است. اگر در شرق تهران زندگی میکنید برای دریافت خدمات لوله بازکنی به صفحه لوله بازکنی تهرانپارس مراجعه کنید.

روش باز كردن لوله فاضلاب با اسید

در نهایت اگر باز هم تمایل دارید تا از روش لوله بازکنی با اسید استفاده کنید، مراحل زیر را انجام دهید. ابتدا مقداری آب داغ را در داخل لوله فاضلاب بریزید و پس از چند دقیقه محتوای قوطی اسید را با آب مخلوط کنید و داخل چاه بریزید. بلافاصله پس از این کار حداقل تا یک ساعت از محل فاصله بگیرید تا هم اسید اثر بگذارد و هم گازهای متصاعد شده از آن باعث آسیب به شما نگردد. پس از گذشت این مدت زمان و بازگشت به محل چند سطل آب داغ به داخل چاه بریزید. اگر گرفتگی باز نشده بود، فکر استفاده مجدد از اسید را از سر خود دور کنید.

روش جایگزین برای لوله بازکنی

با آسیب های استفاده از اسید برای بازکردن چاه فاضلاب آشنا شدید. بارها گفته شد که راه های مختلف دیگری برای باز کردن چاه فاضلاب وجود دارد که اسید یکی از خطرناک ترین و پر ریسک ترین آنها محسوب می شود. در درجه اول توصیه می کنیم برای بازکردن لوله های گرفته ی فاضلاب خود به متخصصان با تجربه ی این کار مراجعه کنید. در نهایت اگر تمایلی به این کار ندارید از روش های زیر به این منظور استفاده کنید:

لوله بازکنی با اسید توسط تخلیه چاه و لوله بازکنی آریا

هر آنچه در مورد باز كردن لوله فاضلاب با اسید بود برای شما شرح داده شد. استفاده از متخصصان لوله بازکنی در شرکت های معتبر و شناخته شده بهترین، کم ریسک ترین و اثربخش ترین روش ها برای رفع گرفتکی لوله ها می باشد. شرکت خدمات فنی آریا نیز یکی از شرکت ای فعال در زمینه خدمات تاسیسات به خصوص در زمینه لوله بازکنی می باشد. از جمله دیگر خدمات این مجموعه می توان به تخلیه چاه، لایروبی چاه، تشخیص ترکیدگی لوله، رفع بوی بد فاضلاب و... اشاره کرد. قابل توجه اینکه خدمات شرکت با کیفیت بالا و هزینه ی مشخص شده توسط اتحادیه ارایه می شود. نیروهای متخصص و باتجربه در شرکت آریا آماده هرگونه همکاری و بازدید و مشاوره رایگان از منازل و ساختمان های شما در ستارخان و غرب تهران را دارد. (شرکت خدمات لوله بازکنی (evacuation.ir)) با بررسی وضعیت ساختمان اقدام به انجام فعالیت می کند. با کمک شرکت آریا به راحتی و بدون مشکل لوله فاضلاب را باز کنید. شرکت آریا علاوه بر لوله بازکنی شرق، رفع نم و رطوبت ساختمان، آماده تخلیه چاه فاضلاب، لایروبی و کف تراشی چاه، حفر چاه نو، لوله کشی آب و فاضلاب و هرگونه همکاری در زمینه های مختلف ساختمانی را در تهران دارد، پس با شرکت خدمات فنی آریا در تماس باشید.


۱۲:۳۶:۰۹ | سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ | Tuesday 28 / 06 June / 2022