#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

سایت همگام چیست و چه امکاناتی دارد ؟

امروزه پیشرفت تکنولوژی و رشد فن آوری به زندگی انسان‌ها راه پیدا کرده و انجام بسیاری از کارها را برای آن‌ها آسان نموده است. بعنوان مثال شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید به آموزش‌های زیادی در زمینه‌های مختلف دست یابید.

سایت همگام چیست و چه امکاناتی دارد ؟

همچنین ورود این پیشرفت به حوزه تعلیم و تربیت تحولات خوبی رقم زده است که مدارس و دانش آموزان نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند. اداره آموزش و پروش برای دور نبودن مدیران، معلمان و دانش آموزان از این فضا و به‌روزرسانی مدارس، وب سایتی تحت عنوان همگام طراحی و ایجاد نموده است که یک گام بزرگ و ارزشمند محسوب می‌شود. با استفاده از سایت همگام کلاس‌های درسی و ارتباط با معلمان از قالب سنتی خود خارج شده و امکان دسترسی به آموزش‌های نوین که در سرار جهان در حال اجرا است فراهم می‌شود.

 

 

سایت همگام چیست

هدف آموزش و پرورش از راه‌اندازی سایت همگام به روزرسانی سیستم آموزشی، اطلاع رسانی الکترونیکی، ارتقا سطح علمی افراد و استفاده آن‌ها از علم روز و تسهیل در امور آموزشی و تحصیلی است. با استفاده از این سامانه به کاربران در خصوص شرایط و زمان شرکت در آزمون‌های المپیاد و تیزهوشان، ثبت نام در جشنواره خوارزمی، آزمون‌های آنلاین، برنامه کلاسی، انجام تکالیف، تعطیلی مدرسه و ... اطلاع رسانی می‌شود.

سایت همگام به آدرس hamgam.medu.ir دارای دو بخش عمومی و خصوصی است. در بخش عمومی کاربران می‌توانند بدون ثبت نام به اطلاعات مفید موجود در بخش‌های مختلف سایت دسترسی یابند.

بخش خصوصی که اصلی‌ترین قسمت است برای دانش آموزان، مدیران و معلمان در نظر گرفته شده است. برای ورود به این قسمت به نام کاربری و رمز که مدرسه یا کارشناس فناوری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد نیاز است. می‌توان گفت این پورتال برای والدین نیز کارایی دارد.

امکانات همگام

در بخش اصلی سامانه همگام، امکانات و ابزارهای زیادی برای دانش آموزان، مدیران و معلمان در نظر گرفته شده است که با انتخاب هر کدام می‌توانند از خدمات آن بخش استفاده نمایند. این خدمات به صورت آنلاین و برای سهولت انجام فعالیت‌ها در اختیار کاربران قرار گرفته است. خدمات ارائه شده عبارتند از:

 

 

المپیاد دانش آموزی

دانش آموزان با مراجعه به قسمت المپیاد دانش آموزی می‌توانند از شرایط و زمان آن اطلاع یابند و در این آزمون نام نویسی کنند.

پرسش و پاسخ آنلاین

اگر دانش آموزی نیاز به مشاوره دارد و برای سوالات خود دنبال جواب است با مراجعه به این قسمت می‌تواند سوال خود را مطرح و جواب آن را دریافت کند.

ثبت نام فعالیت‌های تابستانی

این بخش برای سپری شدن اوقات فراغت دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

شرکت در انتخابات

دانش آموزان با مراجعه به این قسمت می‌توانند در انتخابات شورای دانش آموزی مدرسه شرکت و کانیدهای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

استعدادهای درخشان

اگر دانش آموزان پایه هفتم و نهم قصد ورود به مدارس تیزهوشان را دارند با مراجعه به این قسمت از سایت همگام می‌توانند از شرایط شرکت در آزمون استعدادهای درخشان باخبر شوند. در صورت واجد شرایط بودن پس از اعلام زمان مقرر در همین بخش اقدام به ثبت نام نمایند.

آزمون آنلاین

دانش آموزان با مراجعه به این ابزار می‌توانند به صورت آنلاین در آزمون‌های در نظر گرفته شده توسط مدیران و معلمان شرکت کنند.

انضباطی و تشویقی

موارد انضباطی توسط مدیر مدرسه، معاون و دبیران در این قسمت درج می‌شود.

محتوای الکترونیک

دانش آموزان در این قسمت می‌توانند محتوای الکترونیک تهیه شده را به نام خود بارگذاری کنند.

فرم ساز

این ابزار برای دریافت اطلاعات از دانش آموزان طراحی شده و از امکان ایجاد انواع فرم برای مدیران وجود دارد. دانش آموز با مراجعه به این قسمت باید فرم مورد نظر را تکمیل نماید.

هدایت تحصیلی

این قسمت جهت کمک به دانش آموزان پایه نهم برای انتخاب رشته طراحی شده است که شامل تکمیل فرم الویت و آزمون‌های مشاوره‌ای است.

برنامه کلاسی دانش آموز

دانش آموزان در این قسمت می‌توانند برنامه کلاسی خود را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه که توسط مدیران و معلمان برنامه‌ریزی شده است را مشاهده و دریافت کنند.

فعالیت‌های پژوهشی

این قسمت برای ثبت ایده، پژوهش و یا اختراع دانش آموزان به نام خودشان در نظر گرفته شده است.

جشنواره‌ها و مسابقات

دانش آموزان برای شرکت در جشنواره یا مسابقات قرآنی و ورزشی باید به این بخش از سایت همگام مراجعه نمایند.

تکالیف

تکالیف تعیین شده و بارگذاری شده توسط معلم در این قسمت قابل مشاهده است. همچنین امکان پاسخگویی و بارگذاری جواب برای دانش آموزان فراهم شده است.

استعداد درخشان پایه دهم

ثبت نام در آزمون استعداد درخشان یا تیزهوشان در این قسمت از سامانه انجام می‌شود.

آزمون‌های مشاوره‌ای

آزمون‌های مشاوره‌ای سایت همگام برای هدایت تحصیلی و کمک به دانش آموزان پایه نهم طراحی شده است. هدف از این آزمون‌ها شناسایی هدف، علاقه و استعداد این دانش آموزان است.

 

 

سامانه نماد

این سامانه جهت کمک به دانش آموزان دچار تنش و کاهش آسیب‌های اجتماعی طراحی شده است.

جشنواره جوان خوارزمی

در ابزار جشنواره جوان خوارزمی دانش آموزان می‌توانند از شرایط و زمان ثبت نام باخبر و برای شرکت در این جشنواره ثبت نام کنند.

آموزش مهارت‌های کارآفرینی ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه

این بخش برای آموزش‌ مهارت‌های کارآفرینی و شرکت در جشنواره کارآفرینی در بین دیگر ابزارها قرار گرفته است.

المپیاد پژوهشی

برای شرکت در المپیاد پژوهشی در نظر گرفته شده تا دانش آموزان اطلاعات خود را وارد و ثبت نام نمایند.

جشنواره خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

دانش آموزان با مراجعه به قسمت جشنواره خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی می‌توانند برای شرکت در جشنواره ثبت نام کنند.

بیمه دانش آموزی

بیمه در نظر گرفته شده برای دانش آموزان در این بخش قابل مشاده است.

داشبورد نقل و انتقالات استعدادهای درخشان

این بخش امکان نقل و انتقالات دانش آموزان به دیگر مدارس تیزهوشان و ثبت نام در آن‌ها را فراهم کرده است.


۹:۵۳:۰۶ | شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | Saturday 02 / 07 July / 2022