#تیم ملی فوتبال #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

اشتباهات رایجی که والدین هنگام چیدمان اتاق خواب نوزاد مرتکب می شوند

ماه های منتهی به تولد فرزند زمان هیجان انگیزی برای والدین آینده است. کارهای زیادی برای انجام و آماده سازی وجود دارد و یکی از مهم ترین اتاق ها برای آماده سازی اتاق کودک است.

آماده کردن اتاق خواب و سرویس خواب نوزاد ممکن است نسبتاً آسان به نظر برسد، اما می تواند سخت باشد، به خصوص اگر والدین کمک یا الهام نداشته باشند یا جنسیت کودک را ندانند. این عوامل ممکن است باعث شود که بسیاری از والدین در هنگام چیدمان اتاق خواب نوزاد اشتباه کنند.

هنگامی که نوزاد به دنیا می آید، والدین متوجه می شوند که باید در اتاق کودک دکور متفاوتی را انتخاب می کردند. اغلب خیلی دیر شده است و مجبورند کل اتاق را دوباره دکور کنند، اما گاهی اوقات خوش شانس هستند و فقط باید چند چیز را تغییر دهند. در ادامه رایج ترین اشتباهات والدین در هنگام چیدمان اتاق خواب نوزاد آشنا می شوید تا بتوانید از آنها اجتناب کنید!

انتخاب موضوع اشتباه

انتخاب بهترین تم برای چیدمان اتاق خواب نوزاد بسیار مهم است، زیرا به والدین کمک می کند اتاق خواب و آنچه از آن می خواهند را تجسم کنند. تم های مختلفی مانند حیوانات جنگل، شاهزاده خانم ها و ماشین ها در بین کودکان محبوب هستند. با این حال، گاهی اوقات والدین مرتکب اشتباه می شوند. به عنوان مثال، آنها ممکن است موضوعی را انتخاب کنند که فرزندشان به زودی رشد کند و آن را دیگر دوست نداشته باشند.

طراحی موضوعی اتاق خواب

کودکان درباره علاقه مندی هایشان افراد بی ثباتی هستند (مانند برخی از بزرگسالان). امروز آنها طرفدار یک شخصیت هستند و فردا طرفدار شخصیت دیگری می شوند. این مورد عمدتا در مورد کودکان پیش دبستانی صدق می کند.

مدت تعصب در کودکان خردسال فقط چند ماه است! بعد از اینکه کودکتان تحت تأثیر یک کارتون جدید قرار گرفت، دائماً کاغذ دیواری را دوباره عوض نمی کنید؟

بنابراین توصیه های لازم به والدین: زیاده روی نکنید. کاغذ دیواری خود را نچسبانید، فقط یک چاپ پوستر غول پیکر سفارش دهید که به راحتی چسبیده و جدا می شود. چیزهای کوچک بیشتری را اضافه کنید که می توان آنها را حذف کرد- شکل ها و مجسمه ها، منسوجات کوچک (دستمال سفره، روبالشی)-. مبلمان را می توان با عکس برگردان یا تصاویر برچسب تزئین کرد که به راحتی می توان آنها را جدا کرد.

 

سرویس خواب ناایمن

به نظر شما کدام والدین دشمن فرزندشان هستند؟ و چه پدر و مادری می تواند وسایل ناامن را در اتاق فرزندان خود انتخاب کند؟

البته هیچ کس عمداً به فرزند خود آسیب نمی رساند. اما در اینجا جهل یا بی توجهی پیش پا افتاده می تواند نقش داشته باشد. در مجموعه کوچکی از آنچه در چیدمان اتاق خواب نوزاد می تواند خطرناک باشد آورده شده است:

 1. هر چیزی که بوی غیر طبیعی بدهد! بوی چوب طبیعی است بوی پلاستیک ممنوع است.
 2. کاغذ دیواری وینیل و چاپ سیلک چیزهای بسیار سمی هستند.
 3. سقف های کشسان نیز پلاستیکی هستند. استثنا سقف های پارچه ای است.
 4. گچ برجسته گرد و غبار، خاک و حتی قارچ زیادی را جمع می کند.
 5. پشم شیشه و پلی استایرن - اگر نیاز به عایق کاری اتاق خواب از داخل دارید، بهتر است از پشم سنگ استفاده کنید.
 6. رنگ بدون بو با سرب و سایر مواد مضر.
 7. مبلمان صیقلی - کودک می تواند آن را بجود.
 8. سرویس خواب بی بند و بار، مبلمان شل با لبه ها و گوشه های تیز.

همچنین توجه کافی به سیستم ذخیره سازی مهم است. تمام کابینت ها، قفسه ها و درهای مورد استفاده کودک باید بسیار بادوام باشند. خطر افتادن جعبه با یک حرکت ناگهانی را از بین ببرید. یا اینکه در به پیشانی بچه پرواز می کند.

 

انتخاب رنگ خنثی 

همه ما می دانیم که رنگ آبی برای پسران و صورتی برای دختران انتخاب می شود. بنابراین، اگر هنوز جنسیت فرزند متولد نشده خود را نمی دانید، هر رنگی که عمدتاً آبی یا صورتی است را انتخاب نکنید. به این ترتیب، رنگ اتاق خواب خنثی می ماند و اتاق کودک می‌تواند برای پسر یا دختر مناسب باشد. حتی اگر از قبل جنسیت کودک را می‌دانید، انتخاب یک رنگ خنثی نیز چیزی است که کودک ممکن است همچنان با بزرگ‌تر شدن دوست داشته باشد.

خنثی بودن به این معنی نیست که اتاق باید خسته کننده باشد. می توانید با چندین ترفند یک اتاق خواب نوزاد را بدون استفاده از رنگ هایی که فقط برای دختر یا پسر کاربرد دارد، شیک  کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از نزدیک نگاه کنید و ذهن خود را برای الهام گرفتن باز نگه دارید.

تحمیل سلیقه آن ها

به گفته والدین امروزی ، تحمیل سلیقه خود به فرزندانتان در مورد اتاق خواب نوزاد اشتباهی است. برخی از والدین می خواهند که اتاق خواب نوزاد به جای علایق کودک، علایق آنها را منعکس کند.

به عنوان مثال، یکی از والدین ممکن است اتاق خواب نوزاد را با استفاده از ارجاعات موسیقی یا فیلمی چیدمان کند که ممکن است کودک حتی متوجه آن نشود. این یک اشتباه است، زیرا اتاق کودک باید به طور خاص با در نظر گرفتن آنها طراحی شود. بنابراین، هنگام طراحی، علایق فرزندتان را در نظر بگیرید. چیزی بسازید که کودک ممکن است دوست داشته باشد و از آن لذت ببرد نه چیزی که شما والدین دوست دارید.

 

چیدمان اتاق خواب نوزاد منحصراً برای یک یا دو سال اول کودک

غیر معمول نیست که والدین اتاق خواب نوزاد را با در نظر گرفتن سال اول یا دوم کودک خود طراحی کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است بخواهند که دیوارها حیوانات باغ وحش را نشان دهند و فکر می کنند که فرزندشان مجذوب آنها خواهد شد. این یک اشتباه است، زیرا کودکان اغلب به سرعت علایق خود را تغییر می دهند.

بنابراین، آنچه ممکن است برای یک کودک نوپا خوشایند باشد، ممکن است مورد پسند کودک پیش دبستانی یا کلاس دبستانی نباشد. لازم به یادآوری است که اتاق خواب نوزاد باید منعطف باشد و با کودک شما رشد کند. در غیر این صورت، مجبور خواهید بود اتاق را دوباره از نو بچینید، که نه تنها پول شما را هدر می دهد، بلکه برای دیگران نیز خسته کننده است.

پیچیدگی در چیدمان اتاق خواب نوزاد

بیشتر والدین دوست دارند اتاق کودکشان تا حد امکان پیچیده باشد. بنابراین، آنها پول زیادی را برای سرویس خواب نوزاد، میز تعویض، کفپوش، و سایر دکوراسیون اتاق خرج می کنند. آنها همچنین ممکن است در مقابل یک موضوع تصمیم بگیرند و به جای آن ظاهری پیچیده تری ایجاد کنند. این کار یک اشتباه و استرس بی مورد برای والدین است. در حالی که ضروری است که اتاق خواب نوزاد از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر داشته باشد، لازم نیست در مورد آن زیاده روی کنید. به یاد داشته باشید، فرزند شما برای همیشه در اتاق خواب نوزاد زندگی نمی کند! چیزها را کمی جذاب اما مقرون به صرفه نگه دارید.

تلاش بسیار کم در رختخواب اتاق کودک

روتختی اتاق خواب نوزاد جزء ضروریِ سرویس خواب اتاق کودک است. این کار به تکمیل ظاهر و احساس کمک می کند و در عین حال برای کودک راحت و ایمن است. با این حال، برخی از والدین خیلی کم به رختخواب فکر می کنند و اولین مجموعه ای را که می بینند انتخاب می کنند. این یک اشتباه رایج است، مخصوصاً در بین والدینی که برای اولین بار درگیر این مسائل می شوند. انتخاب نادرست سرویس خواب نوزاد می تواند منجر به ناراحتی کودک شما شود، که این آخرین چیزی است که می خواهید. بنابراین، برای انتخاب خود وقت بگذارید.

اندازه ملحفه ها، پارچه های مورد استفاده در ساخت آنها و سطح راحتی ملافه را در نظر بگیرید. همه این عوامل نقش مهمی در تعیین اینکه آیا شما بهترین تخت خواب را برای کودک خود انتخاب می کنید، ایفا می کند

رنگ های خیلی روشن و طرح های پر زرق و برق

دوران کودکی با لذت، روشنایی و اشباع همراه است. علاوه بر این، متخصصان اطفال توصیه می کنند که به نوزادان اشیاء روشن نشان دهید: به منظور جلب توجه نوزاد.

البته این موضوع تا حدی درست است. تنها یک اتاق خاکستری بژ مناسب برای یک کودک پنج ساله نیست. اما به سادگی غیرممکن است که اتاق خواب را با کوهی از چیزهای رنگارنگ غرق کنید!

به یاد داشته باشید: همه چیز باید تا حد امکان هماهنگ باشد.

 

اگر می خواهید بدون کمک طراح این کار را انجام دهید، در اینجا یک الگوریتم تطبیق رنگ مفید برای اتاق خواب آورده شده است:

 1. یک یا دو رنگ پر جنب و جوش انتخاب کنید. اگر دو مورد وجود دارد، پس باید آنها را ترکیب کرد. این رنگ ها می توانند "رنگ های مرتبط" باشند: قرمز + نارنجی، آبی + زمردی، زرد + سبز روشن، صورتی + بنفش. یا رنگ های متضاد همدم: زرد + یاسی، نارنجی + جین، فیروزه ای + سفالی، فیروزه ای + فوشیا و غیره.
 2. در کل، رنگ های روشن باید حدود 30٪ از فضای داخلی را اشغال کنند.
 3. رنگ های روشن را با چندین همراه خنثی هماهنگ کنید. اولین همراه خنثی باید تا حد امکان ساده باشد: بژ برای سایه های گرم، خاکستری برای رنگ های سرد. 30-40 درصد دیگر از فضای کل را اشغال خواهد کرد.
 4. دومین همراه خنثی سایه غنی تری از بژ یا خاکستری است. حدود 15 درصد از فضا را اشغال می کند.
 5. سومین همراه خنثی یک "برادر" پاستلی از یک یا دو رنگ روشن است. حدود 15 درصد را اشغال می کند.
 6. شما می توانید پویایی و وضوح را با جزئیات سیاه و سفید اضافه کنید، اما باید تعداد بسیار کمی از آنها وجود داشته باشد.

به هر حال، یکی دیگر از اشتباهات رایج پر کردن اتاق خواب نوزاد با انواع سایه های یک رنگ است. اغلب والدین این کار را برای "شاهزاده خانم های کوچک" خود مرتکب می شوند و اتاق خود را به یک خانه صورتی جامد برای باربی تبدیل می کنند.

حتی اگر کودک روی یک رنگ اصرار دارد - به آرامی آن را با رنگ های پاستلی و خنثی متنوع کنید، فقط کمی.

تولیدکننده سرویس خواب نوزاد

مجموعه سرویس خواب هومودکورز، تولید کننده انواع تخت خواب های متناسب با چیدمان اتاق خواب های مدنظر شما می باشد. شما می توانید مدل های مدنظر خود را متناسب با معیار ها و نیاز های خود تهیه کنید. در کنار این ویژگی تمامی کار ها دارای دو سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می باشند.

 


۱۳:۱۶:۲۲ | پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ | Thursday 18 / 08 August / 2022