#اخبار غزه #مشاهده سود سهام عدالت sahamedalat.ir #شهرآورد تهران #پرسپولیس #استقلال #شب یلدا #آلودگی هوا #انتخابات مجلس #اخبار فرهنگیان و آموزش و پرورش

درآمدزایی با راه رفتن و دویدن؛ ارز دیجیتال STEPN چیست؟

ارز دیجیتال STEPN (GMT) یک برنامه سبک زندگی Web 3 با عناصر GameFi می باشد که بر روی بلاک چین Solana قرار دارد.

درآمدزایی با راه رفتن و دویدن؛ ارز دیجیتال STEPN چیست؟

ارز دیجیتال STEPN (GMT) یک برنامه سبک زندگی Web3 با عناصر GameFi می باشد که بر روی بلاک چین Solana قرار دارد. این برنامه می تواند جنبه های یک بازی play-to-earn را با یک برنامه تناسب اندام ترکیب کند تا دسته جدیدی تحت عنوان move-to-earn ( حرکت کن، پولدار شو) ایجاد نماید. کاربران با خرید کفش های ورزشی NFT می توانند هنگام دویدن و پیاده روی، از آن برای کسب ارز درون بازی استفاده کنند. STEPN با هدف ایجاد انقلابی در بازار برنامه های تناسب اندام ایجاد شده است که با تشویق میلیون ها کاربر برای دنبال کردن یک سبک زندگی سالم تر رخ می دهد. این برنامه می تواند مشکلاتی از جمله proof of movement (اثبات حرکت) را حل کند. همچنین انگیزه های مالی به کاربران می دهد و برنامه ریزی هایی را جهت معرفی عناصر جوایز اجتماعی انجام می دهد. STEPN هم در سیستم عامل اندروید و هم IOS در دسترس می باشد. این برنامه قصد دارد ویژگی های درون بازی خود را پس از IDO موفق خود مارس 2022، بهینه کند. کاربران می توانند این بازی را از طریق گوگل پلی و اپ استور دانلود کنند.

معرفی ارز دیجیتال STEPN

در طی چند سال گذشته ایده‌های خلاقانه بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال ارائه شده که هرکدام از آنها به نحوی توجه کاربران را به سمت خود جلب کرده‌اند. شبکه و ارز دیجیتال stepN یکی از پروژه‌هایی است که توانسته در طی چند سال گذشته به موفقیت‌های چشمگیری برسد.

در واقع این پروژه سعی داشته تا ارتباطی بین دنیای بلاک‌چین با ورزش را به شیوه‌ای مناسب فراهم کرده و کاربران را به دویدن و انجام پیاده‌روی‌های مختلف تشویق نماید. با این اقدام نه تنها کاربران پاداش‌های مختلفی را دریافت می‌کنند، بلکه به حفظ محیط زیست و سلامتی خود هم کمک می‌کنند.

برای مشاهده و بررسی 

این ایده جذاب سبب شده تا این پلتفرم بتواند به سرعت در بین جامعه بلاک‌چین نفوذ کند. با این اوصاف کم نیستند افرادی که اطلاعات دقیقی در رابطه با ارز دیجیتال gmt و برنامه استپن ندارند. همین مورد هم سبب شده تا این افراد نتوانند به شیوه‌ای مناسب از پتانسیل‌های بی‌نظیر آن استفاده نمایند. ما در ادامه این مقاله ارز دیجیتال قصد داریم تا مرور دقیقی بر روی این پلتفرم داشته باشیم؛ لذا بهتر است ما را تا انتها همراهی کنید.

بنیانگذاران ارز GMT چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران ارز GMT چه کسانی هستند؟

Yawn Rong (یاون رانگ) در سال 2021، ارز GMT را تاسیس کرده است. او STEPN را با همکاری جری هوانگ (Jerry Huang) که یک توسعه دهنده بازی و بنیان گذار Falafel Games می باشد، راه اندازی کرده است.

STEPN از طریق بزرگ ترین شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال مانند Sequoia Capital، Folius Ventures، Solana Capital، Alameda Research، 6th Man Ventures، DeFi Alliance، سرمایه قابل توجه 5 میلیون دلاری جمع آوری کرده است.

چه چیزی ارز GMT را منحصر به فرد می کند؟

STEPN قصد دارد کاربران را از طریق یک مکانیسم پاداش نمادین، برای داشتن یک سبک زندگی سالم تر تشویق کند. کاربران می توانند پس از دانلود اپلیکیشن و ایجاد کیف پول، یک جفت کفش ورزشی NFT خریداری کنند و در حالت انفرادی بازی، درآمد کسب کنند. کاربران می توانند توکن GST را در ازای دویدن یا قدم زدن دریافت کنند. هر چقدر ویژگی های کارایی کفش های کتانی بالاتر باشد، امکان دریافت GST بیشتری توسط کاربران وجود دارد. این برنامه در آینده قصد دارد Marathon Mode را نیز که مسابقات هفتگی و ماهانه بین 2.5 تا 15 کیلومتر می باشد را اضافه کند.

چیلیز هم یکی از ارزهای دیجیتالی است که مربوط به حوزه‌ی ورزش و بیشتر، فوتبال است. شما می‌توانید قیمت لحظه ای چیلیز را اینجا ببینید.

توکنومیک ارز GMT

مدل اقتصادی STEPN متکی بر دو توکن گرین ساتوشی (Green Satoshi Token-GST) و گرین متاورس (Green Metaverse Token-GMT) می باشد. توکن گرین ساتوشی (Green Satoshi Token-GST) برای پرداخت پاداش های درون برنامه ای مورد استفاده قرار می گیرد. GST منبع نامحدودی دارد. از این توکن برای مینت کردن کفش، ارتقا کفش‌های کتانی، تعمیر کردن کفش، ارتقاء الماس‌ها، تنظیم مجدد ویژگی‌های کفش کتانی و باز کردن سوکت استفاده می شود.

توکن گرین متاورس (Green Metaverse Token-GMT) نیز با عرضه 6 میلیارد دلاری، به عنوان توکن حاکمیتی STEPN بر روی شبکه سولانا اجرا شده است. از این توکن نیز برای مشارکت حاکمیتی، رأی‌گیری، سطح ۳۰-۲۸ کفش ورزشی، ریست کردن ویژگی‌های کفش ورزشی و ارتقاء سطح ۹-۴ الماس استفاده می شود.

نحوه توزیع ارز GMT

عرضه ارز GMT بر اساس برنامه واگذاری تا مارس 2030، به شرح زیر اختصاص خواهد گرفت:

۳۰ درصد به جوایز درون برنامه‌ای

۱۶درصد برای فروش‌های خصوصی

۳۰ درصد داخل مجموعه

۲ درصد مخصوص تیم بازی استپن

۵ درصد به مشاوران

۷ درصد برای فروش لانچ پد بایننس

حالت های بازی GMT

حالت های بازی GMT

بازی STEPN سه حالت برای بازی، مشارکت و کسب درآمد دارد که شامل مود انفرادی، حالت ماراتن و حالت پس زمینه می باشد. 

1- مود انفرادی

کاربران در این حالت می توانند با قدم زدن، علاوه بر کسب درآمد، پاداش هایی را نیز دریافت کنند. در این حالت، درآمد از بازی STEPN به سطح فعالیت بدنی و کمیاب بودن و ویژگی های منحصر به فرد کفش های ورزرشی بستگی دارد.

2- حالت ماراتن

در این بازی مسابقات ماراتن هفتگی و ماهانه وجود دارد که کاربران باید مراحل ثبت نام را 24 ساعت پیش از شروع ماراتن آنلاین انجام دهند.

3- حالت پس زمینه

در این حالت کاربران می توانند ارز دیجیتال GST را بدون بازی و هزینه های تعمیر کفش و با حداقل یک جفت کفش ورزشی در حساب کاربری خود، دریافت کنند. حالت پس زمینه زمانی که برنامه استپن خاموش است، از داده های سلامت دستگاه می تواند به طور مستقیم تعداد گام ها را دریافت کند. 

نقشه راه ارز دیجیتال STEPN

تقریباً تمامی پروژه‌های موجود در دنیای بلاک‌چین، نقشه راه ویژه‌ای برای خود دارد. این نقشه راه می‌تواند چشم‌اندازهای تیم توسعه دهنده را برای سرمایه گذاران نشان دهد. همین فاکتور برای پروژه‌های دنیای گیم فای نظیر استپن اهمیت بسیار بیشتری به خود می‌گیرد. تیم توسعه دهنده این پروژه سعی کرده تا برنامه‌ها و اهداف خود را به شیوه‌ای واضح برای کاربران نمایش دهد. نقشه راهی که در وب‌سایت این پروژه قرار گرفته به شرح زیر است.

نیمه اول 2022

نیمه دوم 2022

ویژگی های بازی STEPN 

ویژگی های بازی STEPN 

مکانیسم move-to-earn «حرکت کن و کسب درآمد کن»

بازیکنان در این بازی می توانند با راه رفتن و یا دویدن، به عنوان جایزه ارز دیجیتال STEPN دریافت کنند.

کفش‌های ورزشی و سنگ‌های قیمتی NFT

امکان ارتقا کفش های کتانی NFT از طریق مصرف توکن ها وجود دارد. بازیکنان می توانند با خرج کردن امتیازات و الماس های NFT، عملکرد کفش های خود را بهبود بخشند.

بازار NFT

کاربران می توانند در بازی STEPN تمام دارایی های خود را مانند الماس ها، جعبه کفش ها و نشان ها را به شکل توکن های NFT معامله کنند.

سیستم اجاره

بازیکنان می توانند به صورت رایگان کفش های کتانی را اجاره کنند و درآمدی را که کسب می کنند با صاحب کفش تقسیم کنند.

کیف پول ارز دیجیتال STEPN

در حقیقت توکن‌های این شبکه از استاندارد سولانا پشتیبانی می‌کنند. لذا هر کیف پولی که از ارز دیجیتال سولانا پشتیبانی کند، می‌تواند توکن‌های این بازی را هم در خود نگهداری نماید. افزون بر این موارد خود برنامه هم دارای یک کیف پول اختصاصی است که کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را در آن نگهداری نمایند.

سخن آخر در مورد ارز دیجیتال استپن stepN 

سخن آخر در مورد ارز دیجیتال استپن stepN 

پروژه ارز دیجیتال stepN هم مثل بازی سندباکس، یکی از بازی‌های کریپتویی است که آن را می‌توان یکی از بهترین برنامه‌هایی دانست که در طی چند سال گذشته پا به عرصه وجود گذاشته است. در حقیقت این پروژه شرایطی را فراهم کرده تا کاربران بتوانند به‌سادگی و با پیاده روی روزانه خود درآمد مناسبی را کسب کنند. از طرفی دیگر آن‌ها می‌توانند با سایر کاربران مسابقه داده و بدین ترتیب هم جوایز مناسبی را به دست بیاورند. همچنین در این صفحه می‌توانید قیمت لحظه ای سندباکس را مشاهده کنید.

چنین ویژگی منحصر به فردی باعث شده تا این اپلیکیشن بتواند در طی چند سال گذشته توجه سرمایه گذاران و البته کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند. اما با این وجود در کشور ما چندان شناخته شده نیست. ما در این مقاله سعی کردیم تا مروی روی آن داشته باشیم و جنبه‌های مختلف آن را برای شما عزیزان تشریح کنیم.


۸:۱۷:۱۱ | دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ | Monday 05 / 09 September / 2022