#تیم ملی فوتبال #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

5 دلیل خیانت همسر و راه‌های پیشگیری از آن

هر کس روش‌های متفاوتی برای ابراز وجود دارد. در یک رابطه متعهدانه، این مسئولیت هر دو طرف است که این ترجیحات را آشکار و فاش کنند تا بفهمند طرف مقابل چه چیزی برای احساس دوست داشتن، محافظت و حمایت نیاز دارد. اگر در زندگی شخصی خود دچار مشکلاتی نظیر خیانت هستید می‌توانید از مرکز مشاوره خانواده کمک بگیرید. مرکز مشاوره به شما کمک می‌کند تا با دید بازتری همسر آینده خود را انتخاب کنید.

5 دلیل خیانت همسر

دکتر گاتمن؛ روانشناس و محقق، در آزمایشگاه تحقیقاتی خود کشف کرد که زوج‌های خوشبخت در 86% مواقع به سمت یکدیگر گرایش پیدا می‌کنند. در حالی که زوج‌های ناراضی تنها در 33% مواقع به سمت یکدیگر روی می‌آورند. یعنی زوج‌های ناراضی 67% مواقع کنار می‌کشند. زمانی که پیشنهادات نادیده گرفته می‌شوند، کناره گیری عاطفی شکل می‌گیرد. به همین دلیل دکتر گاتمن مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج را به افراد توصیه می‌کند.

5 دلیل خیانت همسر

خیانت یعنی چه؟ هر چیزی که قرارداد اعتماد متقابل، احترام و حمایت یک رابطه متعهد را نقض کند، می‌تواند فاجعه آمیز باشد. خیانت‌ها بر دو عنصر بنا نهاده شده اند: فریب (آشکار نکردن نیازهای واقعی شما برای جلوگیری از درگیری) و اشتیاق برای ارتباط عاطفی از خارج از رابطه.

پس از چندین سال کمک به زوج‌ها برای بهبود روابط در مرکز مشاوره بینش نوین، در اینجا 5 مورد از رایج‌ترین دلایل خیانت همسر، آورده شده است.

1. عدم صمیمیت

بسیاری از مردان با انتظار داشتن روابط صمیمانه فوق العاده با همسران خود ازدواج می‌کنند. اما ممکن است متوجه شوند که زندگی جنسی آنها راضی کننده نیست. از آنجایی که صمیمیت در روابط جنسی بخش مهمی از انسان بودن است، برخی از مردان به دنبال رفع این نیازهای خارج از ازدواج خود هستند.

2. عدم توجه

مردان فقط نیازهای جسمانی ندارند. آنها نیز به عشق نیاز دارند. آنها می‌خواهند احساس کنند که مورد توجه قرار گرفته اند. آنها می‌خواهند احساس کنند که اگر بروند همسرشان دلتنگشان خواهد شد. وقتی مردها احساس نمی‌کنند که دوست داشته می‌شوند، برخی تصمیم می‌گیرند از ازدواج خود دور شوند و عشق را با شخص دیگری پیدا کنند.

3. تحقیر شدن

درست مانند بسیاری از زنان که لباس‌های زیبا و سریال‌های خانوادگی را دوست دارند، بسیاری از مردان نیز دوست دارند فوتبال تماشا کنند یا با دوستانشان وقت بگذرانند. با این حال، پس از ازدواج، بسیاری از مردان احساس می‌کنند که نمی‌توانند جنبه‌های مردانه خود را بدون انتقاد همسرشان بیان کنند. پس از سال‌ها تحقیر شدن به این شکل، آن‌ها شخص دیگری را پیدا می‌کنند که آن‌ها را همان‌طور که هستند می‌پذیرد و خیانت مرد به زن شروع می‌شود.

4. باورهای غلط مردانگی

پسرها با بزرگ شدن، برنامه‌های تلویزیونی را می‌بینند که در آن «مرد باحال» همه دخترها را جذب می‌کند. در نتیجه، بسیاری از مردان به اشتباه بر این باورند که برای اینکه مرد واقعی باشند، باید بتوانند دخترها را به خود جذب کنند. آنها به طور مداوم سعی می‌کنند با معاشقه و قاطعیت با زنان، خط را پیش ببرند. اما، زمانی که مردان برای مدت طولانی از خط عبور می‌کنند، در نهایت از آن عبور می‌کنند و خیانت به همسر رخ می‌دهد.

5. خسته از نق زدن

زنان عموماً دقیق‌تر از مردان هستند. به عنوان مثال، خانم‌ها بیشتر از یک اسفنج خاص برای ظروف و یک اسفنج کاملا مجزا برای پیشخوان استفاده می‌کنند، اما آقایان از یک اسفنج برای هر دو استفاده می‌کنند. برخی از زنان به جای قدردانی از این تفاوت ها، از آنها شکایت می‌کنند. هنگامی که یک شوهر احساس می‌کند که همیشه مورد انتقاد قرار می‌گیرد، ممکن است برای قدردانی به بیرون از روابط موجود نگاه کند.

5 راه برای جلوگیری از خیانت همسر

5 راه برای جلوگیری از خیانت همسر

هنوز هم اکثر مردم در جهان تصمیم می‌گیرند تا در روابط متعهدانه مورد توافق طرفین عمل کنند. بنابراین منطقی است که کشف کنید چه چیزی از خیانت جلوگیری می‌کند و چگونه از رابطه خود در برابر آن محافظت کنید. برای جلوگیری از خیانت همسر، کارهای زیر را انجام دهید:

1. توافق نامه داشته باشید

شرکا می‌توانند ایده‌های بسیار متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک رابطه عاطفی را تشکیل می‌دهد و اینکه آیا آن را به عنوان خیانت واجد شرایط می‌کند، داشته باشند. پس در مورد تمام مسائل و محدودیت‌های خود صحبت کنید.

2. از زندگی خود مراقبت کنید

کارهایی را با هم انجام دهید که شما را به چالش می‌کشد تا با هم رشد کنید. همه ما با افزایش سن تغییر می‌کنیم. این کافی نیست که شراکت خود را روی کنترل اتوماتیک قرار دهیم و انتظار داشته باشیم که آنها دوام بیاورند.

3. شریک زندگی خود را درک کنید

شریک زندگی شما انواع افکار و احساسات پنهانی را دارد که احتمالاً به شما یا احتمالاً هیچکس نمی‌گوید. شما باید به اندازه کافی در برابر شریک زندگی خود ایمن باشید تا او به شما اعتماد کند.

4. حسادت نکنید

اگر نشانه‌های خیانت همسر را در روابط خود میبیند و به او مشکوک هستید نمی‌توانید با استفاده از تهدید و ترس شریک خود را با اطمینان یا خوشحالی در اطراف خود نگه دارید. فقط دلایل مثبت برای با هم بودن به عنوان عاملی است که از شما در برابر ورود دیگران به صحنه محافظت می‌کند.

5. به مرکز مشاوره مراجعه کنید

وارد قرن 21 شده‌ایم. مراجعه به مشاوره خانواده و زوج درمانگر، در چنین مواردی توصیه اول و قطعی است. یک درمانگر خوب و توانا پیدا کنید و برای حمایت از رابطه "مثبت و فعال" به آنها مراجعه کنید. شما نباید بگذارید مشکلات زناشویی، وارد مراحل تازه و عمیق شود. 

با خیانت همسر چه کنیم؟

با خیانت همسر چه کنیم؟

بهبودی از خیانت یک روند دردناک است. بهبودی زمان می‌برد. در این دوران احساس خشم و ناراحتی کاملاً طبیعی است. یکی از عواقب خیانت مرد به زن این است که ممکن است وقتی زن با مرد خیانتکار خود روبرو می‌شود در صدد انتقام از طریق خیانت بربیاید. به طور معمول، شما فقط در نهایت از طریق واکنشی مانند این به یکدیگر صدمه می‌زنید و هیچ کمکی به روند بهبودی شما نمی‌کند.

در ازدواج، همیشه مواقعی وجود دارد که نیازهای عاطفی یک یا هر دو همسر برآورده نمی‌شود. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که با یکدیگر مشکل ارتباطی داشته باشید. در اینجا ممکن است خیانت همسر شکل بگیرد.

چند نکته وجود دارد که باید در هنگام مشاهده علائم خیانت مرد به زن به یاد داشته باشید:

حکم خیانت مرد به زن

در روانشناسی خیانت مرد به زن آمده است که خیانت همسر می‌تواند منجر به شوک، از دست دادن و اندوه، اشتغال پیشگی بیمارگونه، آسیب به عزت نفس، شک به خود، خشم شود. اثرات یک خیانت فاجعه بار بیشتر مربوط به اختلالات اضطرابی و به ویژه OCD و PTSD است. در حکم قانونی خیانت همسر، اگر با ارائه مدرک اثبات شود، حق طلاق به شما داده می‌شود. اگر جرم خیانت مرد به زن اثبات شود، مجازات او در احکام اسلامی، بسیار سنگین خواهد بود. 


۱۱:۰۲:۰۵ | یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ | Sunday 11 / 09 September / 2022