#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

کف کاذب چیست و چرا باید از آن ها استفاده کرد؟

کف کاذب به عنوان کف دوم است که با ارتفاع مشخصی روی کف اصلی سازه قرار میگیرد و فضای باز بین دو طبقه را برای سیم کشی یا زیرساخت خنک کننده باقی می گذارد.

کف کاذب اغلب برای قرار دادن تجهیزات مرکز داده ساخته می شوند. آنها همچنین برای کمک به کنترل جریان هوا در سرتاسر مرکز داده و کاهش دمای هوای ورودی تجهیزات و سرورهای IT استفاده می شوند.

انواع کف کاذب چیست

گروه فنی و مهندسی کارنو به تولید سه نوع کف کاذب پرداخته است که عبارتند از:

کف کاذب فولادی

کف کاذب آلومینیومی

کف کاذب گالوانیزه (که به کف کاذب طرح لگراند شناخته شده است)

کف کاذب فولادی و آلومینیومی دارای تایل هایی به ابعاد 60*60 هستند اما کف کاذب گالوانیزه دارای تایل هایی به ابعاد 22.5*22.5 میباشد.

 

چرا از سیستم کف کاذب استفاده می شود؟

دلایل زیادی برای طراحی یا تطبیق مجدد یک فضای کاری با کف کاذب وجود دارد. از آنجایی که هر فضا متفاوت است و هر طراحی بر اساس الزامات خاص هدایت می شود، ما تصمیم گرفتیم لیستی از مزایایی که سیستم کف کاذب می تواند تقریباً برای هر برنامه ای ارائه دهد، تهیه کنیم.

کف کاذب می تواند به بهینه سازی جریان هوا کمک کند

در هر محیط کاری، جریان هوای مناسب برای حفظ استانداردهای سلامت کلی و همچنین راحتی و سطح انرژی کارگران ضروری است.

چنین سیستم هایی به ویژه در مراکز داده و برنامه های کاربردی اتاق تمیز که اقدامات دقیق کنترل دما، اقدامات کنترل آلودگی، اندازه ذرات هوا و الزامات جریان آرام هوا را حفظ می کنند، مفید هستند.

این مزایا همچنین به هر فضایی که تهویه مطبوع می تواند در زیر زمین قرار گیرد گسترش می یابد.

افزایش فضای در دسترس

تقریباً در هر صنعت یا ظرفیت تجاری، سیستم‌های تاسیساتی حجیم می‌توانند به طور موثر در زیر کف کاذب قرار گیرند. صرفه جویی در فضا می تواند فضای بیشتری را برای کارکنان و تجهیزات تولیدی ایجاد کند و به طور بالقوه نیاز به توسعه پرهزینه را کاهش دهد.

با استفاده از ابزارها و سیستم های پشتیبانی که به طور منظم در زیر زمین سازماندهی شده اند، تعمیر و نگهداری معمول سیستم ها را می توان تقریباً در هر مکانی از طریق پانل های دسترسی متحرک انجام داد. این امر به از بین بردن انقباضات در کف کار و محدود کردن اختلالات در محیط کار کمک می کند.

رایج ترین استفاده برای کف های دسترسی، اجرای کابل ها، سیم کشی برق است. اجرای کابل‌ها و سیم‌کشی برق از طریق فضای قابل دسترس بین پانل‌ها و کف زیرزمینی دسترسی آسان و انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند. سیم کشی را می توان بدون ساخت و ساز و حداقل تداخل در فعالیت های روزمره کسب و کار، تعمیر و ارتقا داد. هنگامی که با سیستم های الکتریکی مدولار و دیوارهای مدولار ترکیب می شود، کل ساختمان می تواند در کسری از زمانی که به طور سنتی طول می کشد، دوباره پیکربندی شود.

ایجاد یه سطح تراز و صاف

سیستم کف کاذب سطوح کاری کاملا افقی را فراهم می کنند

در کاربردهای یکپارچه، کف کاذب قابل تنظیم می توانند مشکلات مربوط به ارتفاع متغیر یا ناهموار کف را حل کنند و یک پلان کف کاملاً هموار با پتانسیل بهینه سازی بیشتر ایجاد کنند.

 

در محیط های کاری پر بار و حساس نیز نباید از اهمیت سطح کاری کاملاً تراز غافل شد. در مواردی که ماشین آلات برای کارکرد طولانی مدت و با قطعات متحرک زیاد مورد نیاز است، نیاز به یک سطح صاف بسیار مهم است. هر گونه عدم تعادل یا نقص در حرکت تجهیزات می تواند منجر به عواقب پرهزینه و فاجعه آمیزی شود. همین امر در مورد محیط های کاری که در آنها دقت لازم است نیز صدق می کند.

کمک به بهبود بودجه و برنامه

علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان که می تواند در طول فرآیند نصب به تنهایی محقق شود، سیستم کف کاذب در نهایت از طریق تمام یا هر ترکیبی از مزایای فوق ارزش ایجاد می کنند. وقتی به طور جمعی به این مزایا نگاه کنیم، منجر به افزایش کلی در بهره‌وری عملیاتی می‌شود. به نوبه خود، این کارایی‌ها در طول عمر محصول ترکیب می‌شوند و به بهبود بودجه‌ها و زمان‌بندی‌ها در سراسر صفحه تبدیل می‌شوند.

 

قبل از خرید کف کاذب کارنو با مشاوران و کارشناسان مربوطه  شرکت کارنو تماس بگیرید:

به یاد داشته باشید که خریداری کف کاذب به عوامل متعدد و گوناگونی بستگی دارد. درواقع شما نمی‌توانید بدون دریافت اطلاعات کافی تشخیص دهید که چه نوع کف کاذبی برای مکان مورد نظر شما مناسب است. از همین جهت، مشورت کردن با کاردانان این حوزه، به شما در خرید این محصول کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که در زمان خریداری این محصول به عوامل گوناگونی از جمله: متراژ مکان مورد نظر، میزان رطوبت و دمای مکان، حجم تجهیزات و نوع تجهیزاتی که قرار است روی کف کاذب قرار داده شوند، حجم تأسیسات زیر کف کاذب، قیمت کف کاذب و غیره توجه کنید.


۱۳:۴۱:۰۶ | شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ | Saturday 08 / 04 April / 2023