#پاسخ موشکی ایران #کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش و پرورش

از عمان دیدن کنید : کجا بروید، چه کاری انجام دهید و کجا بمانید؟

عمان کشور کوچک اما با جاذبه های دیدنی متعدد و منحصر به فرد است. پادشاهان عمان در طول سلطنت خود بر مکان های جذاب و توریستی این منطقه سرمایه گذاری ویژه ای کرده اند.

عمان کشور کوچک اما با جاذبه های دیدنی متعدد و منحصر به فرد است. پادشاهان عمان در طول سلطنت خود بر مکان های جذاب و توریستی این منطقه سرمایه گذاری ویژه ای کرده اند. به این ترتیب عمان به کانون گردشگری خاورمیانه تبدیل شد. تورعمان گردی سام سیر هر ساله گردشگران زیادی را از ایران به این کشور می برد. در ادامه قصد داریم دیدنی ها و جاذبه های گردشگری کشور عمان را به شما معرفی کنیم.

بازدید از مسجد سلطان قابوس

از شاهکارهای جهان اسلامی و هنرمندان ایرانی می توان به مسجد سلطان قابوس اشاره کرد. یکی از جاذبه های دیدنی مسقط که در تور عمان مشاهده خواهید کرد، همین مسجد با عظمت است. ظرفیت مسجد به گونه ای است که 20 هزار نمازگزار می توانند همزمان در آن نماز اقامه کنند. جای جای این مسجد زیبا پر از شگفتی و زیبایی بوده و زبان از توصیف آن قاصر است.

بازدید از بازار مطرح ماتراح

در تور عمان گردی بازدید از بازار مطرح مسقط را فراموش نکنید. این بازار دو ورودی دارد و دسترسی با آن بسیار راحت است. در بازار به پیچ و خم های زیادی برخورد می کنید اما حس و حال بازار آنقدر شورانگیز است که که بابت این پیچ ها اذیت نمی شوید.

بازدید از قلعه الجلالة

قلعه الجلاله که در شهر مسقط وجود دارد از مکان های تاریخی این شهر بوده و هویت عمان محسوب می شود. این قلعه در گذشته محلی برای دیدبانی بوده و هدف از ساخت آن دفاع از مردم شهر در مقابل دشمن است. این قلعه زیبا توسط پرتغالی ها ساخته شد، اما دو مرتبه توسط ایرانی ها کاملا به تصرف در آمد. قلعه الجلاله مدت زمانی به عنوان زندان مجرمین مورد استفاده قرار گرفت و بعدها به موزه تبدیل شد.

اقامت در هتل شانگری لا بار الجسیره

هتل شانگری لا بار الجسیره در شهر مسقط بنا شده و یکی از بهترین هتل های این کشور است. هتل شانگری لا ویژگی هایی دارد که سبب شده انتخاب اول بسیاری از توریست های عمان باشد. هتل با فرودگاه عمان فاصله کمی دارد. همچنین شما می توانید تنها با 20 دقیقه رانندگی به مرکز شهر مسقط برسید. این هتل 5 ستاره معروف، نسبت به ساحل Qantab دور نیست و کمتر از 8 دقیقه فاصله دارد. هتل شانگری لا بار خود به تنهایی یک مکان تفریحی در تور عمان گردی به حساب می آید؛ چرا که تفریحات متعددی برای توریست ها در نظر گرفته است.

سونا، جکوزی، ایروبیک، جوان سازی در Ch Spa فقط چند نمونه از برنامه های جذاب ورزشی این هتل است. اگر این هتل را انتخاب کردید حتما به استخرهای رو باز آن سر بزنید و هیجان استخرهای غوطه ور را تجربه کنید. هتل شانگری لا بار الجسیره، 6 رستوران دارد که تنوع غذایی بسیار بالایی دارند. شما در این رستوران ها می توانید انواع غذاهای چینی، ژاپنی، تایلندی، ایتالیایی، بین المللی، خاورمیانه ای و... را نوش جان کنید. اتاق های اقامت هتل شانگری لا بار بسیار شیک و مجلل طراحی شده اند و بهترین خدمات را به توریست ها ارائه می دهند. کمتر کسی است که از انتخاب این هتل برای اقامت تور عمان پشیمان شود.

بازدید از قصر العلم

یکی از جاذبه های دیدنی که در تور عمان از آن دیدن می کنید قصر العلم است. گفته شده این کاخ در سال 1970 بنا شده و نمونه جامعی از معماری اسلامی در آن دیده می شود. محلی که قصر العلم در آن واقع شده به قلب مسقط معروف است و آب و هوای بسیار مطبوعی دارد. این کاخ در گذشته تفریحگاه سلطان قابوس بوده و در آن از مهمانان ویژه خود پذیرایی می کرده.

پیشنهاد می کنیم پس از حضور در این کاخ، در پیاده روهای اطراف قدم بزنید و از شکوه این بنای تاریخی لذت ببرید. باغ های سرسبزی در کنار قصر العلم ساخته شده که هارمونی چشم نوازی با سنگ های مرمری کاخ ایجاد کرده است. واقع شدن کاخ در کنار آب های آبی رنگ خلیج، به زیبایی آن افزوده؛ به همین دلیل پیشنهاد ما این است از قصر العلم در روز دیدن کنید. چرا که تابش نور خورشید با ستون های طلایی و سنگ های مرمری ساختمان، کاخ را تماشایی تر می کند.


۸:۴۲:۳۷ | یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ | Sunday 03 / 09 September / 2023