#پاسخ موشکی ایران #کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش و پرورش

جستجوی بهترین قیمت تیرآهن زنبوری تازه‌ترین اطلاعات بازار

امروزه به دلیل نیاز به استحکام ساختمان‌ها، افراد به دنبال مصالح ساختمانی گوناگون هستند و تیرآهن‌ها از مهم‌ترین‌ها در این حوزه به شمار می‌روند.

به این خاطر که افراد در حوزه‌های مختلف ممکن است نیازهای متنوعی داشته باشند، تیرآهن‌ها هم دسته‌بندی‌هایی دارند و تیرآهن زنبوری را باید یکی از آن‌ها برشمرد.

با مرور سازه‌ها متوجه اهمیت بالای تیرآهن زنبوری می‌شوید و خواهید دانست که نیاز به آن رفته رفته در حال افزایش است.

البته تمام کاربردهای این تیرآهن به ساختمان ختم نمی‌شود و موارد دیگری هم هستند که از آن بهره می‌برند. اگر قصد خرید این نوع از تیرآهن را داشته باشید، شاید بخواهید به اطلاعاتی مانند کاربردها، مزایا، معایب و قیمت تیرآهن زنبوری دسترسی داشته باشید. ضمنا دانستن بهترین منبع برای خرید تیرآهن زنبوری هم اهمیت دارد که در این مطلب به همه آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

تیرآهن زنبوری چیست؟

تیرآهن‌ها براساس شکل خود معمولا به چهار دسته معمولی، اروپایی، هاش و زنبوری تقسیم می‌شوند و هر یک در صنایع مختلف، کاربردهای خود را دارند. زنبوری از مهم‌ترین تیرآهن‌های کنونی در بازار حساب می‌شود که دلیل نامگذاری آن، ظاهر آن است. با نگاه به این تیرآهن، حفره‌های تو خالی را مشاهده می‌کنیم که روی جان آن قرار دارند.

مروری بر مشخصات و قیمت تیرآهن زنبوری

تیرآهن زنبوری به صورت کلی برای کارهای پرفشار و مناطقی که رفت و آمد بسیار زیاد است، استفاده نمی‌شود. به خاطر ویژگی‌های فنی، این تیرآهن‌ها وزن کمتری به نسبت تیرآهن‌های معمولی دارند و به همین خاطر به عنوان ستون در ساختمان‌های بلند استفاده نمی‌شود. البته نباید فراموش کرد تیرآهن زنبوری وظیفه مقاوم‌سازی را در بسیاری از سازه‌ها به خوبی انجام می‌دهد و کار افراد را راه خواهد انداخت.

ویژگی‌های فنی تیرآهن زنبوری

تیرآهن زنبوری که به آن CNP هم گفته می‌شود، با ویژگی‌های فنی خوب خود سبب استقبال بالا از سوی مشتریان شده است. به همین خاطر، برندهای زیادی در ایران دست به ساخت و عرضه آن کرده‌اند و در کار خود موفق هستند. این تیرآهن وزنی برابر با برخی تیرآهن‌های معمولی دارد و استحکام مناسبی را برای آن سازه به وجود می‌آورد.

مقاومت خمشی و اینرسی تیرآهن زنبوری بسیار خوب است و ساختمان‌سازان همگی به این مورد اشاره دارند. ضمنا باید به انعطاف بسیار خوب آن پرداخت که در برخی از کاربردها تاثیر خود را نشان می‌دهد. به صورت کلی از تیرآهن لانه زنبوری در بخش‌هایی از سازه‌ها استفاده می‌شود که حفره‌های آن مشکلی ایجاد نکند، و یا نیاز به استحکام بسیار زیادی نباشد.

تیرآهن زنبوری چه ویژگی‌هایی دارد

کاربردهای تیرآهن زنبوری

در میان مصالح ساختمانی، تیرآهن زنبوری از پرکاربردترین‌ها به حساب می‌آید و در بخش‌های گوناگونی از ساختمان‌ها نیز استفاده می‌شود. با وجود این که به برخی از کاربردهای این نوع از تیرآهن اشاره شد، اما در این قسمت به صورت مفصل به آن پرداخته می‌شود.

استفاده در بخش‌های گوناگون ساختمان

بخش‌هایی از ساختمان هستند که تیرآهن لانه زنبوری در آن‌ها کاربرد دارند. ساخت سقف‌ها را باید یکی از این کاربردها دانست که تیرآهن زنبوری مقاومت خوبی به آن می‌دهد. پارکینگ‌ها و راه پله‌ها نیز موارد دیگر در این زمینه هستند.

ساخت پل‌ها

پل‌ها از سازه‌هایی هستند که مقاومت در آن‌ها باید به اوج خود برسد. بنابراین برای ساختشان، تیرآهن لانه زنبوری به عنوان یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمانی تعیین می‌شود. تفاوتی ندارد که آن پل برای عبور عابران یا وسایل نقلیه باشد، تیرآهن زنبوری به خوبی کاربرد خود را نشان می‌دهد. البته با توجه به این که خود تیرآهن‌های زنبوری به لحاظ سایز و وزن به چند دسته تقسیم می‌شوند، باید این مورد را در خصوص نوع پل حساب کرد.

ساخت تیرهای فرعی

یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای تیرآهن لانه زنبوری در ساخت تیرهای فرعی است. در این شرایط، دو سر تیر باید به صورت مفصلی باشد تا ساخت آن‌ها با این تیرآهن به خوبی انجام بگیرد.

تولید قاب‌های خمشی

در بالا گفته شد مقاومت خمشی یکی از ویژگی‌های فنی ایده‌آل تیرآهن زنبوری است و کاربردهایی را می‌توان از آن استخراج کرد. برای مثال، طراحی قاب‌های خمشی یکی از آن‌ها است که این روزها در کشورمان شاهدش هستیم.

مزایای تیرآهن زنبوری

با مروری بر مزایا و معایب تیرآهن زنبوری، متوجه بیشتر بودن مزایای آن می‌شوید. در نهایت نتیجه این می‌شود که استفاده از تیرآهن زنبوری در بسیاری از زمینه‌ها ضروری است. در این قسمت چند تا از مهم‌ترین مزیت‌های این تیرآهن را نام می‌بریم و موارد دیگری هم هستند که برای پیگیری آن‌ها می‌توانید به آهن کیتا، سایتی که مطالب آموزشی فراوانی در مورد تیرآهن‌های مختلف دارد، مراجعه کنید.

مهم‌ترین مزایای تیرآهن زنبوری

مشخصات فنی خوب

به برخی از مشخصات فنی تیرآهن زنبوری اشاره شد و طول آن را نیز نباید نادیده گرفت. بعد از بررسی، متوجه می‌شوید طول این تیرآهن تقریبا ۱٫۵ برابر تیرآهن‌های معمولی است و این خود می‌تواند مزیتی بزرگ به شمار برود. ضمنا وزن آن در مقایسه با سایر تیرآهن‌ها کمتر است و چه برای حمل و نقل و چه نصب، کار افراد را زودتر راه می‌اندازد. جدا از وزن، حفره‌های موجود در آن سبب نصب راحت‌تر هم می‌شود.

مصرف کم فولاد

به دلیل مواد تشکیل دهنده و وزنی که برای تیرآهن زنبوری تعیین شده است، مصرف فولاد در نهایت کاهش خواهد یافت. این باعث می‌شود قیمت تیرآهن زنبوری به نسبت بسیاری از تیرآهن‌های دیگر هم کمتر باشد و در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود. البته فراموش نکنید تیرآهن زنبوری ارزان‌ترین تیرآهن در بازار نیست و موارد دیگری هم شامل این موضوع می‌شوند.

کم شدن ضخامت سقف سازه‌ها

برخی از سقف‌های ساختمان‌ها نیاز به کاهش ضخامت دارند تا بتوان مانور بیشتری روی آن‌ها داد. در این جا تیرآهن زنبوری به خوبی به کار می‌آید و ضخامت در سقف‌ها را تا حد زیادی کم می‌کند.

بهترین قیمت تیرآهن زنبوری برای خرید

تیرآهن زنبوری به صورت کلی مقرون به صرفه است و با بسیاری از بودجه‌های در نظر گرفته شده تسوط ساختمان‌سازان نیز تهیه می‌شود. حال مسئله اصلی این است که قیمت تیرآهن نازل و کیفیت آن بالا باشد تا در نهایت خرید خوبی را تجربه کنید. آهن کیتا در این خصوص شما را راهنمایی کرده و بهترین تیرآهن‌های لانه زنبوری را از برندها و سایزهای مختلف در اختیارتان قرار می‌دهد. تنها کافی است به این سایت سر زده و نمونه‌های این تیرآهن‌ها را مشاهده کنید تا سفارشتان را نهایی سازید.


۲۰:۲۸:۴۱ | چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ | Wednesday 13 / 09 September / 2023