#انتخابات ریاست جمهوری #اخبار آموزش و پرورش #نقل و انتقالات فوتبال #غزه #پرسپولیس #استقلال

راهنمای انتخاب انواع لوله استیل دکوراتیو

در چند سال اخیر و با گسترش معماری مدرن، نقش انواع لوله استیل دکوراتیو در طراحی سازه‌ها بسیار پررنگ‌تر از قبل شده است. طراحان با استفاده از این ...

در چند سال اخیر و با گسترش معماری مدرن، نقش انواع لوله استیل دکوراتیو در طراحی سازه‌ها بسیار پررنگ‌تر از قبل شده است. طراحان با استفاده از این لوله ها می‌توانند حس لوکس، مدرن و صنعتی بودن را به مخاطب خود القا کنند. اگر شما نیز قصد دارید برای طراحی از انواع لوله استیل دکوراتیو استفاده کنید باید اطلاعاتی درباره آن‌ها داشته باشید تا بتوانید انتخابی کارآمد و درست داشته باشید.

 

لوله استیل دکوراتیو

همانطور که نام این محصول بیانگر کاربری آن است، انواع لوله استیل دکوراتیو را می‌توان در قسمت‌های ظاهری و بیرونی سازه‌ها مورد استفاده قرار داد. این لوله ها استحکام و مقاومت به خوردگی بسیار خوبی دارد. این مقاومت به خوردگی سبب کاربرد آن در محیط‌های مختلف شده است. از طرف دیگر نگهداری و تمیز کردن لوله استیل بسیار آسان و کم هزینه است. علاوه بر تمامی موارد، لوله استیل قابلیت بازیافت 100 درصدی دارد و می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب با اهداف زیست محیطی باشد.

تفاوت بین لوله استیل صنعتی و لوله استیل دکوراتیو

لوله‌های استیل صنعتی و لوله‌های دکوراتیو تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند. مهم‌ترین تفاوت این دو دسته از نوع کاربری آن‌ها است. فرآیند تولید لوله‌های صنعتی با انواع لوله استیل دکوراتیو متفاوت است. از نظر ابعادی و کیفیت سطحی نیز این دو نوع لوله باهم متفاوت می‌باشند. روی انواع لوله استیل دکوراتیو پرداخت‌های سطحی و پولیش متفاوتی انجام می‌شود که به آن‌ها ظاهری شکیل و جذاب می‌دهد. اما لوله‌های صنعتی پرداخت سطحی خاصی به منظور زیبا سازی ندارند.

ابعاد لوله استیل دکوراتیو

اندازه و ابعاد انواع لوله های استیل را می‌توان از مهم‌ترین مشخصه‌های فنی دانست که وجه تمایز با لوله صنعتی ایجاد می‌کنند. لوله استیل دکوراتیو به منظور انتقال سیالات و در لوله کشی استفاده نمی‌شود. این نوع لوله بیشتر نقش ساختاری داشته و در سازه‌ها به کار می‌رود. اندازه لوله استیل دکوراتیو را براساس قطر خارجی و ضخامت جداره آن مشخص می‌کنند. در ایران این ابعاد طبق سیستم میلی‌متری تعریف می‌شوند و اندازه‌های خاصی طبق استاندارد دارند. دانستن این مشخصات ابعادی می‌تواند شما را در انتخاب محصول مورد نظر کمک کند.

ضخامت جداره یا دیواره

برای خرید انواع لوله استیل دکوراتیو، لوله‌هایی با سایز‌ها و ضخامت‌های مختلف پیش روی شما وجود دارد. ضخامت جداره می‌تواند بر عملکرد آن در سازه مورد نظر اثر گذار باشد. لوله‌هایی با ضخامت بیشتر توانایی تحمل بار و فشار بیشتری نسبت به لوله‌های نازک‌تر دارند. ضخامت لوله ها بر حسب میلی‌متر مشخص می‌شود. در هنگام خرید انواع لوله استیل دکوراتیو که معمولاً به لوله استیل نازک هم معروف هستند، دقت بفرمایید که ضخامت جداره لوله به نحوی انتخاب شود که حفظ ایمنی در سازه مورد نظر رعایت شده باشد.

انواع لوله استیل دکوراتیو

کیفیت سطحی و پولیش لوله استیل

انواع لوله استیل دکوراتیو را می‌توان با پولیش‌های مختلف خریداری کرد. ویژگی‌های حاصل از پرداخت‌های مختلف بسته به نوع آن‌ها متفاوت است. کنترل اصطکاک سطحی، افزایشی مقاومت شیمیایی، و مقاومت در برابر سایش از جمله مواردی است که می‌توان با پرداخت‌های مختلف در لوله استیل ایجاد کرد. روش‌های مختلفی نیز برای پرداخت لوله استیل وجود دارد.

گریدهای لوله استیل دکوراتیو

برای ساخت انواع لوله استیل دکوراتیو از گریدهای مختلف فولادی استفاده می‌شود. این شما هستید که مطابق نیاز و کاربرد باید با توجه به ویژگی‌های گرید استیل، محصول مورد نظر خود را تعیین کنید. اگر به دنبال استفاده از لوله استیل دکوراتیو در محیط‌های خارجی هستید گرید 304 و اگر در مناطق مرطوب و ساحلی هستید، استفاده از گرید 316 می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

ویژگی‌های لوله استیل دکوراتیو

انواع لوله استیل دکوراتیو با توجه به استفاده از گریدهای مختلف استیل و پرداخت‌های مختلف، ویژگی‌های متفاوتی دارند. این لوله‌ها مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. علاوه بر این استحکام انواع لوله استیل دکوراتیو نیز بسیار مطلوب است و می‌توانند در شرایط تحت فشار مقاومت خوبی از خود نشان دهند. برخی از گریدهای استیل مانند 201 نسبت باقی گریدها قیمت مناسب‌تری دارند. اما مقاومت به خوردگی آن‌ها کمتر است و می‌توان برای محیط‌هایی با آب و هوای خشک، گزینه‌ای مناسب و مقرون به صرفه باشد.

از مزایای انواع لوله استیل دکوراتیو می‌توان به مقاومت در برابر ضربه، امکان جوشکاری و پرداخت‌کاری، امکان بازیافت 100 درصدی و طول عمر بالای آن‌ها اشاره کرد.

 

استفاده از لوله استیل دکوراتیو برای طراحی نرده حفاظ راه‌پله

کاربرد لوله استیل دکوراتو

انوع لوله استیل دکوراتیو را می‌توانید در پیرامون خود مشاهده کنید. از این لوله‌ها به دلیل طول عمر و مقاومت بالا در نمای ساختمان‌ها، نرده و حفاظ، کابین و تزئینات آسانسور استفاده می‌کنند. همچنین به غیر از کاربردهای ساختمان سازی، انواع لوله استیل دکوراتیو در ساخت سیستم‌های تاسیسات استخرها و ساخت مصنوعات فلزی، کاربرد فراوانی دارند.

نحوه سفارش

برای خرید انواع لوله استیل دکوراتیو باید ابتدار نیازتان را شناسایی کنید و مطابق با آن گرید استیل و سایز لوله مورد نظر خود را مشخص کنید. فروش لوله استیل در قطر و ضخامت مختلف به دلیل کاربری وسیع آن بسیار زیاد است. برای داشتن خریدی مطمئن باید فروشگاه‌های معتبر را شناسایی کرده و محصول مورد نظر خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت استیل رخ قیمت انواع لوله استیل دکوراتیو و مشخصات آن‌ها را مشاهده کنید.

خصوصیات شیمیایی و مکانیکی لوله‌های استیل دکوراتیو ضدزنگ

لوله استیل دکوراتیو با استفاده از گریدهای مختلف آلیاژهای استنلس استیل مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. برخی از گریدها را می‌توان در محیط‌های شیمیایی با خورندگی بالا مورد استفاده قرار داد. گرید 304 برای استفاده‌های عمومی در محیط خارجی و گرید 316 مقاومت بسیار خوبی در محیط‌های کلریدی دارند.

برخی دیگر از گریدها مقاومت کمتری نسبت به مواد خورنده شیمیایی دارند. اما این گریدها به دلیل قیمت پایین‌تر، می‌توانند گزینه‌ای مناسب و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط‌های داخلی و مصارف با حساسیت کمتر باشند. استیل 201 از جمله انواع لوله استیل دکوراتیو با قیمت مناسب است.

برای آشنایی بیشتر با فولاد ضدزنگ یا زنگ نزن، اینجا کلیک کنید.

تست‌های کیفی لوله استیل دکوراتیو

پیش از فروش لوله استیل در قطر و ضخامت مختلف، باید مراحل کنترل کیفی آن به درستی صورت گیرد. این لوله‌ها در ناحیه جوشکاری شده دچار افت خواص می‌شوند و به دلیل وجود درز جوشکاری شده در امتداد لوله انواع لوله استیل دکوراتیو، تست‌های غیر مخربی بر روی ان انجام می‌شود تا کیفیت خط جوش را بررسی کنند. خط جوشکاری شده نباید باعث ایجاد شکست در لوله شود. همچنین در امتداد خط جوش هرگونه ترک خوردگی می‌تواند سبب رخداد حوادثی در کار شود. به همین دلیل کنترل کیفی لوله استیل دکوراتیو از اهمیت بالایی برخوردار است.

اتصالات استیل دکوراتیو

فروش لوله استیل بر اساس قطر بیرونی و ضخامت

همانطور که اشاره شد، سایزینگ انواع لوله استیل دکوراتیو طبق جداول استاندارد تعریف شده در ASTM مشخص می‌شود. طبق این استاندارد لوله‌های استیل دکوراتیو با قطر خراجی یکسان، ضخامت‌های مختلف دارند و می‌توانند قطر داخلی متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل در هنگام خرید لوله استیل، با قطر و ضخامت مختلف، لازم است تمامی مشخصات فنی را مد نظر داشته باشید تا مطابق نیاز انتخابی صحیح داشته باشید.

سخن آخر

انواع لوله استیل دکوراتیو کاربردهای فراوانی در صنعت دارند. این لوله‌ها به دلیل ظاهری زیبا می‌توانند گزینه‌ای بسیار مناسب برای استفاده در کاربردهای تزئینی باشند. با استفاده لوله استیل دکوراتیو می‌توان حس لوکس بودن را به مخاطب القا کرد. علاوه بر این طول عمر و دوام این لوله‌ها سبب کاربرد وسیع آن‌ها شده است. چرا که طول عمر آن‌ها می‌تواند هزینه تعمیر و نگهداری را در بلند مدت تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.


۱۴:۵۱:۵۵ | دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ | Monday 02 / 10 October / 2023