#اخبار انتخابات ریاست جمهوری #نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری #اخبار آموزش و پرورش #یورو 2024 #نقل و انتقالات فوتبال #غزه #پرسپولیس #استقلال #سامانه مای مدیو my.medu.ir

تاثیر تکنولوژی بر یادگیری زبان انگلیسی

بررسی تاثیر تکنولوژی های جدید بر آموزش نوین زبان انگلیسی

به گزارش تیم تدریس زبان انگلیسی سایت استادسلام، قصد داریم به اهمیت تکنولوژی در یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم.

استفاده از فن آوری‎‌های جدید برای آموزش زبان به مکمل عالی برای آموزش جامع تبدیل شده است که به دانش‌آموزان شما اجازه می‌دهد تا به مهارت کامل زبان انگلیسی دست یابند.

دوره‌های زبان همراه با راه حل‌های آموزش الکترونیکی برای دانش‌آموزان موثرتر، انعطاف پذیرتر و جذاب تر است، به ویژه برای همه آن دسته از افرادی که عادت به استفاده از دستگاه‌ها برای اکثر کارهای روزمره دارند.

چه روش آنلاین، ترکیبی یا حضوری را انتخاب کنید، یک دوره آموزش الکترونیکی انگیزه و عملکرد دانش‌آموزان شما را افزایش می‌دهد. اگرچه مزایا بسیار زیاد است، بیایید پنج مزیت اصلی که ICT برای آموزش زبان به ارمغان می‌آورد را مرور کنیم.

 

فناوری آموزشی برای استاد زبان انگلیسی جهت استفاده در کلاس درس

فناوری آموزشی روش تدریس معلمان انگلیسی در کلاس را تغییر داده است. آنها اکنون طیف وسیعی از ابزارها و منابعی را در اختیار دارند که فرآیند یادگیری را بهبود می‌بخشد. 

با برنامه‌های تعاملی و پلت‌فرم‌های آنلاین، فرصت‌های جدیدی برای بهبود اثربخشی یادگیری برای دانش‌آموزان و تجربه آن‌ها باز می‌شود. استاد زبان انگلیسی می‌تواند یادگیری را شخصی‌سازی کنند، منابع چندرسانه‌ای تعاملی را فراهم کند و ارتباط و همکاری بین دانش‌آموزان را تقویت کند. 

علاوه بر این، فناوری دسترسی آنها به اطلاعات به روز و ردیابی پیشرفت هر دانش‌آموز را تسهیل می‌کند. در اینجا 5 مزیت فناوری آموزشی آورده شده است:

شماره 1: بهترین متحد برای معلمان در کلاس حضوری

در کلاس درس، معلمان اکنون می‌توانند به راه حل‌های دیجیتالی متفاوتی که تدریس سنتی را غنی می‌کنند، تکیه کنند. با فناوری آموزشی، کلاس‌ها جذاب‌تر، فراگیرتر و کاملا تعاملی می‌شوند.

 فناوری کلاس آنلاین زبان سایت استاد سلام، که روش چهره به چهره است، برای همه سطوح عالی است. معلم خصوصی برنامه درسی کاملاً متناسب با نیازهای دانش‌آموزان خود ارائه می‌کند که می‌توانند آن را از تخته سفید دیجیتال دنبال کنند. 

آموزش الکترونیکی امکان کلاس زبان انگلیسی معکوس را ارائه می‌دهد که موفقیت آمیز بودن آنها ثابت شده است همچنین آموزش الکترونیکی انعطاف پذیری و استقلال یادگیرنده حمایت می‌کند. علاوه بر این، مشارکت دانش‌آموزان در کلاس درس ارتقا می‌یابد.

 

بهترین متحد برای معلمان در کلاس حضوری

 

شماره 2: فناوری برای دانش‌آموزان انگیزه و محرک است

استفاده از فناوری آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی در داخل و خارج از کلاس درس باعث ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان می‌شود. این به این دلیل است که امروزه دانش‌آموزان معمولاً هنگام یادگیری زبان با استفاده از دستگاه‌های دیجیتال احساس راحتی بیشتری می‌کنند، که عمدتاً به دلیل ابزارهایی مانند تشخیص صدا و تمرین‌های چند رسانه‌ای تعاملی است. 

برای یادگیرندگان جوان، یادگیری با تبلت یا تلفن هوشمند به طور قابل توجهی بیشتر از استفاده از کتاب است. فناوری دانش‌آموزان را از دریافت‌کنندگان غیرفعال به یادگیرندگان فعال تبدیل می‌کند و امکان غوطه‌وری عمیق‌تر و غنی‌تر زبانی را فراهم می‌کند. 

دانش‌آموزان دوره انگلیسی خود را  می‌توانند از طریق برنامه‌های جامعی که به صورت همزمان و حتی بدون اینترنت کار می‌کنند، کامل می‌کنند. اختصاص امتیاز و جایزه به دانش‌آموزان با توجه به استعداد و نگرش آنها، راه‌های لذت بخشی برای تحریک تعامل در کلاس است.

 

شماره3: سهولت در مدیریت و نظارت بر پیشرفت دانش‌آموزان

تهیه و نگهداری فهرست گروه‌های دانش‌آموزی، مدیریت دوره‌ها، ارزیابی دانش‌آموزان با آزمون‌ها، بسیاری از وظایفی که ماهیت اداری دارند. این روزها به لطف پلتفرم‌های آموزشی آنلاین که قابلیت‌های بیشماری متناسب با نیازهای مراکز آموزشی ارائه می‌دهند، مدیریت می‌شوند.

آنها از یک سو به مؤسسات آموزشی اجازه می‌دهند تا بهترین و مؤثرترین کنترل را بر فعالیت‌هایی مانند فعال سازی حساب‌های دانش‌آموزی، ایجاد گروه‌ها، ارتباطات و اعلان‌های خودکار و غیره داشته باشند.

 از سوی دیگر وظایف مهمی مانند نظارت بر پیشرفت دانش‌آموزان از طریق برخی نرم افزار در حال حاضر امکان پذیر است. برخی از این نرم افزارها به معلمان اجازه می‌دهد تا تست‌های خود را به طور جزئی یا کامل از منوی سؤالات در پایگاه داده طراحی کنند وگزارش‌های بلادرنگ از نتایج هر درس یا هدف به دست آید. 

به این ترتیب می‌توان مشاهده کرد که آیا اهداف کلاس درست تعیین شده است یا خیر و یا تمرین‌هایی برای تجدید نظر در کلاس به دست آمده اند یا خیر.

 

شماره 4: یک تجربه منحصر به فرد برای معلم و دانش‌آموزان

استفاده از روش کلاس درس معکوس در دوره‌های زبان انگلیسی، همراه با فناوری مکمل، کلاس‌های درس را به محیطی تبدیل می‌کند که در آن همکاری از طریق اشتراک گذاری ایده‌ها، بحث و گفتگو و کار روی پروژه‌ها است. 

 

فناوری برای دانش‌آموزان انگیزه و محرک است

 

همچنین راهی برای اجرای فضاهای خلاقانه و مشارکتی است. در نتیجه کلاس‌های زبان انگلیسی انگیزه بیشتری برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند و به نوبه خود دانش‌آموزان به مشارکت بیشتر در کلاس تشویق می‌شود (این تجربه بی نظیر را با استاد سلام تجربه کنید) 

بنابراین مزایای فناوری آموزشی در تدریس خصوصی زبان با سایت استاد سلام واضح است:

شماره5: تعامل و همکاری را در یادگیری ارتقا دهید

استفاده از فناوری جدید به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا خلاقیت و مشارکت بیشتری در کلاس داشته باشند. آنها پایه‌ای از دانش را در خارج از کلاس با درگیر شدن با تمام محتوای دوره کسب می‌کنند و زمانی که به کلاس می‌رسند این دانش را با بقیه دانش‌آموزان و استاد زبان انگلیسی به اشتراک می‌گذارند تا آنچه را که یاد گرفته اند نشان دهند.

فناوری آموزشی به دانش‌آموزان امکان می‌دهد تا برای کلاس بهتر آماده شوند و منابع جذابی را در اختیار معلمان قرار می‌دهد تا کلاس‌هایشان را بسیار جذاب‌تر کنند، جایی که همه دانش‌آموزان بدون در نظر گرفتن سطحشان فرصت شرکت دارند.

در کنار آموزش سنتی، فناوری جدید می‌تواند یک گام جلوتر ئر خصوص تنوع در کلاس درس و غنی سازی فرآیند یادگیری زبان پیش رود.با توجه به پیشرفت فناوری‌های جدید تعداد کلاس‌های آنلاین رو به افزایش است کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی مزایای فراوانی را برای دانش‌آموزان، آموزشگاه‌ها و معلمان ایجاد می‌کند.

 

برخی از این مزایا به شرح زیر است:

با صرفه جویی در هزینه‌ها، تعداد دانش‌آموزان را افزایش دهید

کلاس‌های مجازی برای آموزشگاه‌های زبان بسیار کارآمد و مفید هستند، زیرا اجازه می‌دهند تا حجم دانش‌آموزانی را که هر سال ثبت نام می‌کنند افزایش دهند و در عین حال در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند. 

میزبانی کلاس‌های مجازی برای بسیاری از دانش‌آموزان با نرم‌افزار مناسب کلاس مجازی آسان است و این بدان معناست که آموزشگاه‌های زبان می‌توانند بدون نیاز به افزایش زیرساخت‌های فیزیکی، دوره‌هایی را به دانش‌آموزان بیشتری ارائه دهند.

 دانش‌آموزان می‌توانند در کلاس‌های مجازی زنده یا ضبط‌شده از خانه یا محل کار خود بنشینند و آموزشگاه‌های زبان می‌توانند بر ارائه بهترین کیفیت آموزش زبان تمرکز کنند. 

آنها همچنین در زمان و منابع مورد نیاز برای شرکت در کلاس‌های حضوری صرفه جویی می‌کنند - بدون هزینه حمل و نقل، دوره‌های ارزان تر و غیره.

 

کلاس‌های مجازی سودآوری را افزایش می‌دهد. 

انگیزه اقتصادی زیادی برای آموزشگاه‌های زبان برای پشتیبانی از کلاس‌های مجازی وجود دارد، زیرا این کار به‌طور بی‌دردسر حاشیه سود آنها را افزایش می‌دهد. آنها می‌توانند یک کلاس زنده را از طریق یک کلاس مجازی برای صدها دانش‌آموز در سراسر جهان پخش کنند و از آن سود ببرند.

 

محیط یادگیری انعطاف پذیر 

اکثر مردم آموزش زبان را در لیست اهداف خود  قرار می‌دهند و هرگز آن برنامه را دنبال نمی‌کنند. کسانی که برای آموزش به یک آموزشگاه زبان مراجعه می‌کنند و در نهایت از شرکت در دوره‌ها منصرف می‌شوند آموزش مجازی عالی است و اینجاست که کلاس‌های مجازی برای صرفه جویی وارد می‌شوند.

 برای آموزشگاه‌های زبان مهم است که بدانند باید محیط یادگیری انعطاف‌پذیری را برای نسل جدید زبان‌آموزانی که بسیار پرمشغله هستند، اما در عین حال در فناوری بسیار باهوش هستند، فراهم کنند. 

اگر یک آموزشگاه زبان بتواند محیطی یادگیری منعطف، سازگار، آسان برای استفاده و غنی از محتوای جالب را فراهم کند، دانش‌آموزان  موفق خواهند شد.

 

تعامل و همکاری را در یادگیری ارتقا دهید

 

کاهش رها کردن کلاس توسط دانش‌آموزان

همانطور که قبلا ذکر کردیم، کلاس‌های مجازی یک محیط یادگیری بسیار انعطاف پذیر و سازگار برای مدیران، معلمان و دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.  در نتیجه، دانش‌آموزان از آموزش خود احساس خوشحالی بیشتری می‌کنند و تعداد دانش‌آموزانی که قبل از اتمام دوره، آن را رها می‌کنند، کاهش می‌یابد.

 وقتی دانش‌آموزان دوره را رها می‌کنند، به آموزش‌های خود آسیب می‌زنند، اما آموزشگاه زبان نیز آسیب می‌بیند زیرا باید دانش‌آموزان دیگر را به جای آنها ثبت نام کند. 

اما با کلاس‌های جذاب آنلاین زبان انگلیسی دانش‌آموزان دلیل بیشتری برای ماندن و تکمیل آموزش زبان خود احساس می‌کنند. آنها همچنین احتمالاً با کسب نتایج خوب، کلاس‌ها را به دوستان و خانواده خود توصیه می‌کنند.

به معلمان زبان مادری در سایر مناطق جغرافیایی دسترسی داشته باشید

هیچ کس نمی‌خواهد اسپانیایی را از یک معلم آمریکایی یاد بگیرد. اما برخی از آموزشگاه‌های زبان در مناطق جغرافیایی هستند که استخدام معلم زبان مادری برای آن‌ها دشوار می‌کند.

 کلاس‌های مجازی می‌تواند به کمک کند تا آموزش زبان مادری راتوسط یک معلمی که زبان انگیسی زبان مادری اوست انجام شود که در غیر این صورت امکان دسترسی به این معلم‌ها وجود ندار. در نتیجه، دانش‌آموزان در این نوع کلاس‌ها اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند و مهارت‌های زبانی قوی‌تری پیدا می‌کنند.

هدف هر آموزشگاه زبان باید ارائه بهترین محیط آموزشی به کارکنان، دانش‌آموزان و معلمان خود باشد. یک دانش‌آموز موفق یک مشتری خوشحال است و مشتریان خوشحال همیشه برمی‌گردند. 

کلاس‌های مجازی تشکیل شده در سایت‌های ارائه دهنده خدمات آموزش این فرصت را به زبان‌آموزان می‌دهد تا از طریق یک روش یادگیری کامل الکترونیکی، آموزش زبان با کیفیت بالا را تجربه کنند.

 


۳:۴۵:۴۷ | سه شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲ | Tuesday 19 / 12 December / 2023