#یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #نقل و انتقالات فوتبال #غزه #پرسپولیس #استقلال

راهنمای تخصصی برای متخصصان بازارهای مالی با ارز دیجیتال شیبا

شاید اگر لیستی از پرچالش‌ترین و جنجالی‌ترین ارزهای دیجیتال تاریخ بازار کریپتوکارنسی را تهیه کنیم، احتمالاً شیبا در یکی دو گزینه اول این لیست قرار خواهد گرفت.

راهنمای خرید ارز دیجیتال شیبا

ارز دیجیتال شیبا تا دلتان بخواهد همراه با خبر و چالش بوده و تناقضات بسیار زیادی را برای این ارز دیجیتال در بازار شاهد بوده‌ایم. برخی از افراد از ویژگی‌ها و کاربردهای خاص شیبا صحبت می‌کنند و برخی هم آن را یک میم‌کوین نابود شونده تلقی می‌کنند که قرار است به زودی برای همیشه از بین برود. اما واقعا ارز شیبا چیست و آیا خرید شیبا می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مطمئن و به دور از ریسک برای همه سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال باشد؟

وقتی صحبت از خرید شیبا به میان می‌آید، معمولاً کاربران تمرکز اصلی خود را روی تاریخچه نوسانات قیمت این رمز ارز گذاشته و به این فکر هستند که اگر دوباره همان نوسانات تکرار شود، ارزش دارایی آنها هزاران برابر خواهد شد. البته مدعی این نیستیم که ارز دیجیتال شیبا چنین قابلیتی ندارد و یا نباید چنین انتظاری از آن داشته باشیم اما به نظر شما آیا بازار ارز دیجیتال و معامله‌گران این بازار به اندازه کافی پخته نشده‌اند که این دسته از اتفاقات در بازار بسیار کمتر و به ندرت‌تر رخ دهد؟

شیبا قاتل دوج کوین، ارز شیبا آینده بیت کوین، شیبا بهترین ارز دیجیتال جهان، شیبا ارز دیجیتالی که در یکی دو سال آینده می‌تواند ارزش دارایی‌های ما را هزاران برابر نماید، این دست از تعاریف را دائماً در شبکه‌های اجتماعی مختلف برای ارز شیبا می‌شنویم و درباره آنها به صورت مکرر صحبت می‌شود. اما هیچ جا اشاره دقیقی به این موضوع نمی‌شود که ارز شیبا چه قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی دارد که پتانسیل رشد بالایی را برای آن باید در نظر بگیریم. در ادامه بیشتر درباره این موضوع با شما صحبت می‌کنیم.

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

بد نیست تا در قدم اول بدانید که اصلاً ارز دیجیتال شیبا چیست و با چه هدفی و چرا به وجود آمده است؟ ارز دیجیتال شیبا اینو یک توکن بر پایه استاندارد ERC20 است که بر روی شبکه ارز دیجیتال اتریوم قرار گرفته از یک سگ نژاد ژاپنی به عنوان لوگوی خود استفاده می‌کند. این توکن را که در دسته میم‌کوین‌های بازار قرار می‌گیرد می‌توانید با نماد SHIB در تمام صرافی‌های ارز دیجیتال پیدا کنید و اگر به دنبال خرید شیبا هستید حتماً باید صرافی ارز دیجیتال مورد نظر شما این نماد را در لیست خود قرار داده باشد.

ابتکار توسعه ارز دیجیتال شیبا به فردی با نام مستعار ریوشی برمی‌گردد که هیچ نام و نشان واقعی از وی منتشر نشده است. شیبا سعی کرده تا در این موضوع شبیه بیت کوین عمل کند و البته چندان در آن موفق نبوده است. برخلاف اینکه بیت کوین از عدم مشخص بودن توسعه دهنده خود اعتبار می‌گیرد، ارز شیبا با نامشخص بودن تیم توسعه دهنده کم اعتبارتر هم شده است. 

طبق آن چیزی که در پلتفرم‌ها و شبکه‌های متصل به ارز دیجیتال شیبا بیان شده، این رمز ارز با هدف جایگزین شدن دوج کوین و غلبه به آن تحت تاثیر یک کل‌کل دوستانه به وجود آمده است. پس با این حساب هیچ عقبه خیلی پرمحتوا و جذابی را نمی‌توانیم برای ارز دیجیتال شیبا در نظر بگیریم. اما آینده همیشه شرایط متفاوتی با گذشته از خود نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

خرید شیبا 

اگر به سال ۲۰۲۱ برگردیم و شما در ابتدای این سوال برای خرید شیبا و سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال اقدام کنید اکنون تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد خانواده خود می‌شدید و حتی دیگر نیاز به شغل و حرفه خاصی هم نداشتید. اکنون بعد از گذشت چند سال از اتفاقی که در قیمت شیبا رخ داده، خیلی‌ها با همان دیدگاه و با همان ذهنیت به دنبال خرید شیبا و سرمایه‌گذاری بر روی آن هستند.

در طول سال‌هایی که از زمان ورود ارز دیجیتال شیبا به بازار می‌گذرد شرایط متفاوتی برای آن رقم خورده است. اکنون شیبا دارای یک صرافی غیرمتمرکز به نام شیبا سواپ است که علاوه بر توکن شیبا توکن‌های بومی دیگری مانند بن (Bone) و لیش (Leash) را هم مدیریت می‌کند. توکن‌هایی که خودشان در طول چند ماه گذشته با سودآوری قابل توجهی روبرو بوده و جذابیت‌های بالایی برای سرمایه‌گذاران نیز به وجود آورده‌اند. حتی شاهد رونمایی از چند NFT از سوی تیم مدیریتی شیبا هم بوده‌ایم که نشان از فعالیت بسیار گسترده آنها برای هرچه بهتر کردن ذهنیت کاربران نسبت به این ارز دیجیتال دارد.

تکنیک سرمایه گذاری روی ارز شیبا

تکنیک سرمایه گذاری روی ارز شیبا

یک گذشته تقریباً ناامید کننده و در ادامه اتفاقات خوب و مثبت چه از نظر نوسانات قیمتی و چه از نظر کاربردهای در نظر گرفته شده از سوی تیم مدیریتی، سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال شیبا را بسیار مبهم کرده و این رمز ارز تبدیل به یکی از سوالات ذهنی اصلی کاربران بازار کریپتوکارنسی شده است. حالا دو راه‌حل پیش روی خود داریم یا اینکه چالش‌ها و ریسک‌های سرمایه‌گذاری روی ارز شیبا را پذیرفته و بخشی از سرمایه‌های خود را برای خرید شیبا در نظر بگیریم و یا اینکه به صورت کلی پتانسیل سودآوری ارز شیبا را برای همیشه نادیده بگیریم.

این ارز دیجیتال از نظر پتانسیل سودآوری بسیار جذاب است و نادیده گرفتن این پتانسیل چندان کار منطقی به نظر نمی‌رسد. اما راه حلی وجود دارد که با استفاده از آنها امکان خرید شیبا با ریسک کمتر برای شما در دسترس خواهد بود. شما می‌توانید بخشی از سرمایه خود را برای خرید شیبا در نظر گرفته و برای سرمایه‌گذاری خود چند هدف قیمتی مشخص داشته باشید.

در صورتی که قیمت شیبا به اولین هدف قیمتی شما رسید می‌توانید سرمایه اصلی خود را از این سرمایه‌گذاری خارج کرده و بقیه سودآوری توکن شیبا را تنها از سودهای خود به دست آورید. در این وضعیت عملاً شما دیگر هیچ ضرری از سرمایه اصلی خود متحمل نخواهید شد اما همچنان سودهای شما در بازار است و می‌توانید از پتانسیل ارزشی با برای رسیدن به سودهای بیشتر استفاده کنید. البته دندان طمع را از خرید شیبا کنده و سعی کنید تا در تارگت‌های بالاتر بخشی از سودهای خود را نیز از این سرمایه‌گذاری خارج نمایید.


۳:۰۳:۰۴ | دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ | Monday 05 / 02 February / 2024