#دولت چهاردهم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

ایرانگردی در شهرهای غربی کشور!

تا‌به‌حال به کدام‌یک از شهر‌های غربی ایران سفر کرده‌اید؟ ایران کشور وسیعی است و هر نقطه آن زیبایی‌های فراوانی برای فصل‌های مختلف سال دارد. یکی از ناحیه‌های زیبای ایران، مناطق غربی آن هستند.

ایرانگردی

مسافران زیادی هرساله از ایران و دیگر نقاط جهان به شهر‌های غربی سفر می‌کنند تا آثار تاریخی آن را دیده، با فرهنگ مردم آشنا شده و از طبیعت آن برای تجدید قوا و کسب آرامش استفاده کنند. در این‌مقاله می‌خواهیم شما را با دیدنی‌ها و جاذبه‌های غرب کشور آشنا کنیم. اگر دوست دارید با زیبایی‌های ایران آشنا شوید یا قرار است بعد از خرید بلیط پرواز تهران اهواز به این‌شهر یا اطراف آن سفر کنید، حتما این‌مقاله را تا پایان بخوانید.

بهتر است مطلب را با دوستان یا اعضای خانواده خود نیز به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز نظرات خود را به شما بگویند. اگر زمان سفر شما به غرب کشور کم است، حتما برنامه‌ریزی دقیقی روی زمان خود داشته باشید تا از بهترین جاذبه‌ها متناسب با سلیقه خود بازدید کنید.

سفر به کرمانشاه

یکی از شهر‌های مرزی ایران که با کشور عراق مرز مشترک دارد، کرمانشاه زیبا است. بسیاری از مسافرانی که می‌خواهند به عراق و شهرهای مختلف آن سفر کنند باید از این‌شهر مرزی عبور کرده تا به عراق برسند. البته کرمانشاه تعدادی از شهر‌های داخلی را نیز به هم وصل می‌کند یا ببین آن‌ها ارتباط ایجاد می‌کند.

کرمانشاه را می‌توان یکی از شهر‌های تاریخی و کهن ایران دانست که گردشگری در آن رونق دارد و مسافران آن را دوست دارند. کرمانشاه برخی از آثار تاریخی مهم و دیدنی ایران مانند تکیه‌های بیگلربیگی، طاق‌بستان و معاون‌الملک را دارد که ارزش تاریخی و فرهنگی بالایی دارند. کتیبه بیستون نزدیک کرمانشاه نیز از آثار نام‌آشنای ایران است.

ایرانگردی

برای دوست‌داران طبیعت و کسانی که می‌خواهند بخش مهمی از سفر خود را به بودن در طبیعت بکر اختصاص دهند، کرمانشاه بدون‌شک گزینه خوبی برای آن‌ها خواهد بود. خوراکی‌ها، شیرینی‌ها و سوغات کرمانشاه نیز منحصر‌به‌فرد و فوق‌العاده هستند. هتل‌ها و اقامتگاه‌های متنوعی در این‌شهر ساخته شده تا مسافران بتوانند اقامت راحتی را در آن تجربه کنند. طاق‌بستان حدود 10 کیلومتر از کرمانشاه فاصله دارد و می‌تواند یکی از بهترین نقاط برای شروع سفر شما در ایرانگردی غرب ایران باشد. قبل از این‌که بلیط کرمانشاه به تهران بخرید، حتما از دیدنی‌های کرمانشاه و اطراف آن بازدید مفصلی داشته باشید.

کردستان و طبیعت بی‌نظیر آن

یکی دیگر از شهر‌هایی که می‌تواند سفر شما به غرب ایران را رنگی کرده و روح تازه‌ای به آن اضافه کند، شهر زیبای کردستان است. کردستان یکی از شهر‌های ایران با فرهنگی غنی و مردمی مهمان‌نواز و خون‌گرم است. طبیعت زیبا با کوه‌های برافراشته و جنگل‌های سرسبز بلوط خود به‌تنهایی کافی هستند تا شما چندروزی از سفر خود را به تماشای زیبایی‌های کردستان اختصاص دهید.

اورامانت، پوشش گیاهی متنوع و آبشار‌های مختلف فرصتی را برای شما ایجاد می‌کنند تا در کردستان از شهر‌های شلوغ امروزی فاصله گرفته و کمی روی روح و آرامش خود سرمایه‌گذاری کنید. مسجد جامع سنندج، خانه آصف وزیری، مجموعه تفریحی آبیدر، روستای پالنگان و غار تاریخی کرفتو از دیدنی‌های زیبای کردستان هستند که قبل از خرید بلیط کرمانشاه به تهران یا دیگر شهر‌ها باید حتما آن‌ها را از نزدیک ببینید.

ایلام و هوای بی‌نظیر

ایلام با تهران حدود 700 کیلومتر فاصله دارد و با زیبایی‌های فراوان باعث شده تا مسافران زیادی برای بازدید از جاذبه‌های متنوع به آن سفر کنند. اگر می‌خواهید بلیط پرواز تهران اهواز بخرید و غرب ایران را ببینید، ایلام می‌تواند یکی از بهترین مقصد‌ها برای چندروز کامل باشد.

ایرانگردی

آثاری که از دوره ساسانیان باقی مانده، چشم‌انداز‌های فوق‌العاده زیبا و آب‌و‌هوای بی‌نظیر، ایلام را به مقصدی فوق‌العاده در غرب ایران تبدیل کرده است. با خرید بلیط کرمانشاه به تهران شاید زودتر به تهران و شهرهای دیگر بروید، ولی بد نیست بعد از شهر‌هایی مانند کرمانشاه، سری به هم زیبایی‌های ایلام مانند کوه قلاقیران در فاصله سه کیلومتری شمال ایلام بزنید. ایلام را با لقب عروس زاگرس می‌شناسند و دلیل این‌نام‌گذاری زیبایی‌های بی‌مانند آن است.

کوه قلاقیران یکی از زیباترین کوه‌های رشته‌کوه‌های زاگرس است که درباره آن گفتیم. تماشای دنیا از بالای این‌کوه شاید یکی از خاطره‌انگیزترین قسمت‌های سفر شما به غرب ایران یا حتی همه سفر‌های شما باشد. از دیگر جاذبه‌ها و دیدنی‌های ایلام مواردی مانند دریاچه دوقلو سیاه گاو در ۱۵۵ کیلومتری شمال غربی شهر ایلام، دره ارغوان در مسیر رفتن به دریاچه‌های دوقلو، تنگه رازیانه در 50 کیلومتری غرب ایلام، قلعه والی، پل گاومیشان و کاخ فلاحتی نیز از دیگر جاذبه‌ها و دیدنی‌های ایلام هستند. اگر به غرب کشور سفر می‌کنید یا حتی بلیط پرواز تهران اهواز و فرصت بیشتری برای سفر دارید، حتما از جاذبه‌هایی که نام بردیم بازدید مفصل و کاملی داشته باشید.

سخن آخر

در این‌مقاله شما را تا حدودی با سفر به یکی از زیباترین نواحی ایران یعنی شهر‌های غربی آشنا کردیم. هریک از شهر‌های غرب می‌توانند خود مقصدی برای یک سفر کامل باشند و آن‌قدر دیدنی‌ها و جاذبه‌های فراوان در آن‌ها وجود دارد که شما وقت برای همه آن‌ها نخواهید داشت.


۱۵:۰۸:۲۴ | سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | Tuesday 13 / 02 February / 2024