#کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش پرورش و فرهنگیان

معرفی انواع صفحه سنگ فرز

صفحه سنگ فرز یکی از ابزارهای صنعتی پرکاربرد در برش و سایش قطعاتی مانند سرامیک، فلز، چوب و سنگ است که در انواع مختلفی تولید می‌شود.

Introduction of types of grinding wheel

از آنجا که قیمت صفحه سنگ فرز به طور مستقیم به نوع آن بستگی دارد، شما باید انواع صفحه سنگ فرز را بشناسید تا بتوانید در زمان خرید، گزینه مناسب‌تری را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم انواع مختلف صفحه سنگ فرز را به شما معرفی کرده و کاربردهای آن را بیان کنیم.

انواع صفحه سنگ فرز از نظر نوع دانه ها

یکی از معیارهایی که برای تعیین انواع صفحه سنگ فرز مورد استفاده قرار می‌گیرد، نوع دانه‌ها است که تعیین خواهد کرد این صفحه برای کار بر روی چه سطوحی مناسب است؟ از این منظر می‌توان صفحات سنگ فرز را در دسته‌های زیر طبقه بندی کرد:

انواع صفحه سنگ فرز از نظر برند

با توجه به کاربردهای گسترده‌ای که انواع صفحه سنگ در دنیای صنعتی امروز دارند، برندهای زیادی هستند که این محصولات را تولید می‌کنند. در حال حاضر بهترین برندهای تولیدکننده انواع صفحه سنگ فرز عبارتند از:

Types of grinding stone plates according to the type of grains

صفحه سنگ فرز اوسیس

صفحه سنگ فرز اوسیس معمولا دانه بندی ریزی دارد؛ اما برای کار بر روی فلزات مناسب است و می‌تواند طرح‌های پیچیده یا دارای جزییات دقیق را به وجود آورد. این نوع از صفحات را می‌توانید در دستگاه‌های مختلفی مانند برش، مینی ساب، پروفیل بر، ساب بزرگ و ساب با اندازه معمولی نصب کنید. صفحه سنگ‌های اوسیس معمولا با قطر 115 تا 355 میلی‌متر به بازار ارائه می‌شوند و ضخامت آنها هم از 3 تا 6 میلی‌متر متفاوت خواهد بود. همچنین مقاومت بالایی در برابر سایش داشته و طول عمر زیادی دارند.

صفحه سنگ توحید

یکی دیگر از برندهای مطرح در زمینه تولید انواع صفحه سنگ فرز، توحید نام دارد که از سال 1382 این محصولات را به بازار عرضه کرده است. صفحات سنگ فرز توحید بیشتر از نوع اکسید آلومینیوم هستند و قطر آنها حدود 180 میلی‌متر است. این نوع از صفحات را می‌توان برای کار بر روی قطعات استیل و سنگ‌های غیرگرانیتی مورد استفاده قرار داده و در سرعت‌های بالا هم با آنها کار کرد.

انواع صفحه سنگ فرز بر اساس نوع سطوح

انواع صفحه سنگ فرز بر اساس ویژگی‌هایی که دارند، برای کار بر روی سطوح مختلف مناسب هستند. بنابراین می‌توان از نظر نوع سطوح سازگار هم این نوع از صفحات سنگ را طبقه بندی کرد که عبارتند از:

Types of grinding wheel according to brand

سخن پایانی

در این مقاله انواع صفحه سنگ فرز را به شما معرفی کرده و کاربردهای هریک را مورد بررسی قرار دادیم. دقت داشته باشید که برای داشتن یک برش تمیز یا سایش مناسب، باید صفحه سنگ فرز متناسب با نوع دستگاه و سطوح مورد نظر خود خریداری کنید. در غیر این صورت، هم فشار زیادی به دستگاه وارد می‌شود و هم نتیجه دلخواه به دست نمی‌آید. همچنین باید این صفحات سنگ فرز را از یک فروشگاه مطمئن خریداری کنید که خیالتان از بابت کیفیت آنها راحت باشد؛ به این ترتیب هم برش یا سایش نهایی بسیار تمیز خواهد بود و هم تا مدت‌ها می‌توانید از صفحه سنگ فرز استفاده کنید.


۱:۵۷:۴۷ | یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ | Sunday 17 / 03 March / 2024