#اخبار انتخابات ریاست جمهوری #نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری #اخبار آموزش و پرورش #یورو 2024 #نقل و انتقالات فوتبال #غزه #پرسپولیس #استقلال #سامانه مای مدیو my.medu.ir

تتر در برابر سایر استیبل کوین ها: مقایسه‌ای تخصصی

کمتر معامله‌گری را در بازار ارز دیجیتال می‌توان پیدا کرد که تجربه‌ای از خرید تتر (USDT) نداشته باشد.

مقایسه تتر و سایر استیبل کوین ها

کمتر معامله‌گری را در بازار ارز دیجیتال می‌توان پیدا کرد که تجربه‌ای از خرید تتر (USDT) نداشته باشد. تتر (Tether) در حال حاضر تبدیل به دروازه ورود معامله‌گران و تریدرها به بازار ارز دیجیتال شده و لقب محبوب‌ترین استیبل کوین بازار کریپتوکارنسی نیز کاملاً برازنده تتر است. البته فعالیت‌ها و خدمات بنیاد تتر را نمی‌توان در این باره نادیده گرفت. بنیاد تتر در طول سال‌های اخیر از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات ارزنده به کاربران خود غافل نبوده و سعی کرده تا همیشه اطمینان بالایی را برای معامله‌گران در سرتاسر دنیا ایجاد نماید. احتمالاً به همین دلیل است که معامله‌گران در سرتاسر دنیا تتر را یک روش امن برای ر نگه داشتن دارایی‌های خود از نوسانات ارزهای دیجیتال در نظر می‌گیرند. البته در ایران نگاه‌ها به تتر کاملاً متفاوت است و نوسانات قیمت آن باعث شده تا حتی به دید یک سرمایه‌گذاری جذاب هم بتوان به آن نگاه کرد. 

اما اگر لیست استیبل کوین‌های موجود در بازار ارز دیجیتال را مرور کنیم، تعداد آنها از یک صفحه A4 هم بیشتر شده و هر روز هم به این تعداد اضافه می‌شود. سوال مهمی که به دنبال پاسخ دادن به آن هستیم این است که چرا در میان تمام این استیبل کوین‌ها باید تتر (Tether) را انتخاب کنیم و تتر از نظر فنی و تخصصی چه مزیت‌هایی نسبت به سایر استیبل کوین‌ها دارد؟ بله درست متوجه شدید درباره امنیت سرمایه‌گذاری بر روی تتر و بازار ارز دیجیتال صحبت می‌کنیم. 

پایداری و امنیت تتر

پایداری و امنیت

یکی از اصلی‌ترین و پایه‌ای‌ترین مفاهیم در دسته استیبل کوین‌ها، باقی ماندن قیمت آنها در یک عدد ثابت است. استیبل کوین‌هایی که با پشتوانه دلار آمریکا وارد بازار شده‌اند، همیشه باید با یک دلار در بازار معامله شوند و این پایداری اصلی‌ترین فاکتور بررسی امنیت آنها برای معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال است. افت قابل توجه قیمت یک استیبل کوین مبتنی بر دلار، می‌تواند دلیلی کافی برای فروپاشی کامل شبکه آن باشد. اتفاقی که در گذشته یک بار برای شبکه ارز دیجیتال لونا و استیبل کوین آن رخ داده که منجر به از دست رفتن سرمایه‌های زیادی برای کاربران در بازار شد. آقای دوکوان هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها به عنوان یک تبهکار در بازار ارز دیجیتال شناخته شده و دادگاه‌های مختلفی را پشت سر می‌گذراند. 

تتر (Tether) برای حفظ پایداری خود از تکنیک بسیار جذابی استفاده می‌کند. بنیاد تتر امکان خرید مستقیم این استیبل کوین را‌ برای تمام معامله‌گران در سرتاسر دنیا فراهم کرده و همچنین کاربران می‌توانند به صورت مستقیم تترهای خود را به بنیاد تتر بفروشند. بنیاد تتر تمام توکن‌های خریداری شده را می‌سوزاند و به ازای هر یک دلاری که برای توکن‌های جدید دریافت می‌کند، یک دلار به پشتوانه این استیبل کوین اضافه می‌کند. این فرایند باعث شده تا شرایط عرضه و تقاضا بر روی تتر در بازار تقریباً ثابت بماند و نوسانات بسیار اندکی را برای قیمت تتر شاهد باشیم. هر چند سایر استیبل کوین‌ها نیز در حال استفاده از این تکنیک هستند، اما هنوز آنها فاصله زیادی برای رسیدن به شرایط ایده‌آل تتر (USDT) در این باره دارند. 

شفافیت تتر

شفافیت

رفتارها و اقدامات بنیاد تتر بارها و بارها توسط موسسات مختلف نظارتی مالی مورد بررسی قرار گرفته و تتر ثابت کرده که هیچگونه پنهان کاری در اکوسیستم خود ندارد. شفافیت بالای تتر را نیز می‌توانیم یک نقطه قوت بزرگ برای آن در برابر سایر استیبل کوین‌ها بدانیم. 

ورود به بلاک چین‌های متعدد 

کمتر استیبل کوینی را می‌توانید در بازار کریپتوکارنسی پیدا کنید که با تنوع بالایی از شبکه‌های بلاک چین سازگار باشد. آربیتروم و پالیگان هم به جمع شبکه‌های بلاک چین سازگار با تتر اضافه شده‌اند و همین موضوع می‌تواند اختلاف فاحشی میان تتر و سایر استیبل کوین‌های موجود در بازار رقم بزند. از در کنار هم قرار دادن تمام این ویژگی‌ها و شرایط به راحتی می‌توان تتر را به عنوان محبوب‌ترین و بهترین استیبل کوین بازار معرفی کرد.


۹:۲۱:۳۱ | یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 19 / 05 May / 2024