#نقل و انتقالات فوتبال #تعطیلی مدارس #هواشناسی #وضعیت راه ها #بودجه 1402 #سکه و طلا #دلار #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

سرلشکر باقری: ناوهای آمریکایی در خلیج فارس ۱۰۰۰ کیلومتر از ایران فاصله گرفتند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اقتدار و قدرت نیروهای مسلح ایران گفت: در ۲ سال گذشته هیچ ناو هواپیمابر و بالگرد‌بری از آمریکا در خلیج فارس حضور نداشت و بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر هم‌اکنون با سواحل ایران فاصله دارند.

سرلشکر باقری: ناوهای آمریکایی در خلیج فارس 1000 کیلومتر از ایران فاصله گرفتند/ آنها را دائم زیر نظر و رصد داریم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در جلسه شورای اداری استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح‌ اظهار داشت: ستادکل نیروهای مسلح در 3 هفته اخیر هیئت‌های تخصصی به استان بوشهر اعزام کرد و از نزدیک از همه سرپنجه‌ها و سنگرها، خطوط دفاعی و امنیتی بازدید کردند و مورد ارزیابی میدانی قرار دادند.

آمادگی‌ بالای نیروهای مسلح در منطقه

وی با بیان اینکه جمع‌بندی ‌این ارزیابی‌ها تقدیم فرمانده معظم کل قوا می‌شود گفت: ارزیابی‌ها حاکی از توانمندی‌ها و آمادگی‌های بالای نیروهای مسلح در بخش‌های دفاعی و امنیتی، در ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی، زمین، هوا، دریا، پدافند هوایی، بخش‌های امنیتی گوناگون و بسیج عزیز است.


 • واکنش کاربران اینستاگرام به بیانیه اعتراضی عوامل فیلم+ عکس
 • آفریقا از فرصت‌های مهم اقتصادی جهان اسلام است
 • فروش این محصولات ایران‌خودرو از یکشنبه ۱۸ دی‌ماه +جزئیات
 • افزایش ۲۰ درصدی حقوق فرهنگیان در ۱۴۰۲
 • شایعه در بازار دلار
 • ممنوعیت فقط برای ایران
 • انواع برد الکترونیکی را بشناسیم!
 • اخبار حوادث امروز (8 بهمن 1401) از جنایت در جشن تولد مختلط مشهد تا تیراندازی مرگبار در اتاق اصناف شمیرانات
 • مشکل بازیکن پرسپولیس برای پیوستن به استقلال حل شد
 • این گروه از معلمان منتظر صدور احکام رتبه‌بندی خود باشند
 • رفیق فابریک ترابی در راه پرسپولیس

 • رئیس ستادکل نیروهای مسلح‌ با یادآوری آمادگی بالای نیروهای مسلح تصریح کرد: استان بوشهر جزو مهم‌ترین استان‌های کشور است، اگر در کشور 2 منطقه حیاتی داشته باشیم به این معنا که ملت ایران و همه ارکان نظام، اعتقاد دارند که ارزش دارد جان‌ها برای حفظ و صیانت از آن ایثار و فدا شود یکی از آنها مانند همه کشورها پایتخت و پیرامون آن و دیگری منطقه خلیج فارس است.

  سربلندی ایران اسلامی بدون خلیج فارس معنا ندارد

  سرلشکر باقری با بیان اینکه امنیت، بقا و سربلندی ایران اسلامی بدون خلیج فارس معنا ندارد گفت: منطقه خلیج فارس از یک سمت از تنگه راهبردی هرمز آغاز می‌شود که گلوگاه صادرات و واردات کشور است، سمت دیگر آن خوزستان منبع انرژی فسیلی نفتی است و بین این منطقه استان بوشهر در خشکی، ساحل و دریا قرار گرفته است و منبع اصلی گاز کشور، بخشی نفت، محل مبدأ صادراتی نفتی و صنایع راهبردی کشور است.


 • چند نکته مهم برای آموزش زبان آلمانی در آموزشگاه زبان ایساتیس در کرج
 • "نیکول کیدمن" رکورد تلویزیون را شکست
 • معاون اول رییس‌جمهور دستوری برای توقف عرضه خودرو در بورس نداده‌است
 • غذای تقویت کننده مغز برای کودکان
 • مجازات طلاق صوری برای دریافت مستمری والدین / شرایط دریافت بیمه متوفی
 • آخرین خبر از تخصیص بودجه رتبه بندی معلمان
 • میزان دریافتی مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد در سال آینده (۱۴۰۲) چقدر است؟
 • استخدام آموزش و پرورش در سال 1401
 • واریز یک ماه فوق العاده ویژه برای این مستمری بگیران | واریز یک حقوق اضافه برای بازنشستگان
 • رستوران گردی کریستیانو رونالدو در ریاض با بادیگاردهای خاص+ فیلم
 • میرکاظمی: منابع رتبه بندی معلمان تامین شده؛ منتظر صدور احکام آموزش و پرورش هستیم
 • محرومیت‌های دستوری برای معلمان معترض
 • یک راه عالی برای خارج کردن جرم و کثیفی از گوش
 • پیشرفت‌های بزرگ شبکه کاردانو در سال ۲۰۲۳ و تأثیر آن بر قیمت ADA!
 • وی استان بوشهر را به‌لحاظ راهبردی از بقیه کشور دارای اهمیت بالاتری دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر از تاریخ پرافتخاری در عرصه‌های مبارزاتی با استعمار و استکبار، دفاع از منافع، مقابله با متجاوزان آمریکایی و دوران دفاع مقدس برخوردار است.

  ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس 1000 کیلومتر با ایران فاصله دارد

  رئیس ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: استان بوشهر در همه مقاطع نشان داده که با بصیرت مردم و همراهی مردم با نظام اسلامی جزو امن‌ترین، آرامترین و همراه‌ترین استان‌ها بوده است.

  وی با ابراز اینکه از نظر دفاعی جمهوری اسلامی ایران با تهدیدات گوناگون دشمنان در 43 سال گذشته مواجه بوده است اضافه کرد: آمریکا و اذنابش و همراهان منطقه‌ای او، با توجه به ارزش این منطقه سرمایه‌گذاری سنگینی برای دست‌اندازی به منابع ملت ایران در خلیج فارس داشته‌اند و دارند.

  باقری با بیان اینکه آمریکا اعتقاد دارد که حاکم بر جهان کسی است که اقتصاد برتر داشته باشد گفت: تا بعد از دفاع مقدس انواع ناوگان‌های آمریکایی از جمله ناو هواپیمابر، بالگردبر ناوشکن، و زیرسطحی در خلیج فارس حضور داشتند و جولان می‌دانند و تا 7 تا 8 مایلی ساحل ایران حضور پیدا می‌کردند، اکنون این ملت و نیروهای مسلح و فرماندهی بی‌نظیر فرمانده معظم کل قوا، با اقتدار و قدرت بالا، تدبیر و تلاش کردند، و به جایی رسید که در 2 سال گذشته هیچ ناو هواپیمابر و بالگردبری در خلیج فارس حضور ندارد و بیش از 1000 کیلومتر هم‌اکنون با سواحل ایران فاصله دارند، خودشان مطرح کردند که "ایرانی‌ها با افزایش برد موشک‌هایشان، دقت و قدرت آتش کاری کردند که ما ماندنمان در اینجا با خطرات و هزینه‌های بالا و فراوانی مواجه شود".

  وضع امروز سپاه و ارتش قابل قیاس با گذشته نیست

  وی با بیان اینکه دشمنان دست‌بردار نیستند گفت: آنان به‌اشکال دیگری در منطقه حضور یافتند، پایگاه‌هایی در کشورهای جنوبی خلیج فارس ایجاد کردند و نشان می‌دهد آنان دنبال اهداف خود هستند.

  رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به آمادگی بالای نیروهای مسلح در منطقه و رصد دائم دشمن خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح دائم دشمنان را زیر نظر و اشراف اطلاعاتی کامل، در زیر سطح، در سطح و در فضا دارند وضع امروز سپاه و ارتش در نبرد با دشمنان و بیگانگان قابل قیاس با گذشته نیست.

  باقری ادامه داد: این‌که دشمن از تصمیم به تهاجم نظامی به ایران صرف‌نظر می‌کند به‌خاطر حقوق بشر نیست، آنان اثبات کردند که هیچ رحم و مروتی ندارند، اگر آرامش در کشور و خلیج فارس وجود دارد مربوطه به واهمه‌ای است که از جنگ دارند، از بازدارندگی‌ای است که توسط جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و اقرار می‌کنند جنگ با ایران به‌صرفه نیست و وارد این حوزه نمی‌شوند.

  دشمن در جنگ شناختی روی فکر جوانان کار عمیق کردند

  وی با اشاره به اینکه دشمن دائم در حال توطئه‌های جدید است تصریح کرد: در سمت جبهه حق هم باید تدبیر جدید کرد و امکان جدید آورد، آمادگی و توان دائماً باید بالا برد و به رخ دشمن کشانده شود.

  رئیس ستادکل نیروهای مسلح اضافه کرد: دشمنان با ناامیدی در این صحنه وارد صحنه‌های دیگر شدند و در بخش‌های جنگ نرم، فرهنگی، سایبری، فضای مجازی و رسانه‌ای سرمایه‌گذاری کردند و در جنگ شناختی چقدر روی فکر جوانان کشور کار عمیق کردند.

  باقری با تذکر اینکه سرمایه‌گذاری دشمنان در این عرصه انتها ندارد خاطرنشان کرد: در 70 روز گذشته مشخص شد دشمنان با چه تنوع و سبد بزرگی، انواع اقسام تهدیدات و ابزارها به صحنه آمدند و در حال آزار و اذیت ملت ایران هستند.

  وی ابراز کرد: مردم بابصیرت ایران اسلامی، با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی، گرفتاری‌های گوناگون وارد توطئه و ترفند دشمنان نشدند، و مردم بین اعتراض، دلخوری و ناراحتی با اغتشاش، آشوب و همدستی با دشمن تفکیک قائل شدند.

  در زمان پیروزی انقلاب 93درصد جمعیت علیه حکومت سیاه پهلوی به خیابان آمدند

  باقری با اعلام اینکه در انقلاب اسلامی بالای 92 تا 93 درصد جمعیت علیه حکومت سیاه پهلوی به خیابان و میدان آمدند گفت: بخشی از دشمنان مانند شبکه‌های صهیونیستی و برخی از اندیشکده‌های آمریکایی اعلام کردند که "سرخورده و ناامید شده‌ایم"، ولی بدیهی است که به‌طرق گوناگون ادامه می‌دهند، و در این راستا وظیفه نهادها مشخص است و امنیت کشور را تأمین می‌کنند.

  باقری اضافه کرد: دشمن با شناخت آسیب‌ها روی آن متمرکز می‌شود از این نظر مسئولان وظیفه دارند این آسیب‌ها را برطرف کنند و باید خدمت مسئولان افزایش یابد تا ضمن رضایت مردم دشمنان را ناامید کنند.

  وی ادامه پیشرفت همراه با تدبیر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری باید تلاش مضاعف و چند برابر شود و تلاش شود آن کوتاهی‌های گذشته جبران شود.

  پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

  ۱۲:۲۰:۲۴ | دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ | Monday 05 / 12 December / 2022
  آخرین اخبار روز