اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
وضعیت راه‌ها
انتخابات آمریکا
قره باغ
قیمت سکه و طلا
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

قانون جدید رمزنگاری ایران؛ ماینرها باید بیت کوین را مستقیماً به بانک مرکزی بفروشند

گزارش شده است که ایران در مقررات ارز رمزنگاری شده این کشور تجدید نظر کرده است تا استخراج کنندگان مجاز بیت کوین را ملزم به فروش مستقیم کوین های خود به بانک مرکزی جهت استفاده برای تأمین بودجه واردات نماید.

https://media.khabaronline.ir/d/2019/07/06/3/5220511.jpg
قانون رمزنگاری اصلاح شده ایران

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایرنا دولت ایران مقررات رمزنگاری شده خود را اصلاح کرده تا بانک مرکزی این کشور بتواند بودجه واردات خود را با بیت کوین که به طور قانونی در کشور استخراج می شود تأمین کند. نشریه ایرانی دنیای اقتصاد نوشت:

اقدامی که توسط بانک مرکزی ایران (CBI) و وزارت نیرو پیشنهاد شده است ، رمزگذاران مجاز مجوز دارند کوین هایی را که استخراج می کنند مستقیم به CBI بفروشند.

این نشریه با اشاره به اینکه بانک مرکزی به زودی جزئیات قانون جدید را اعلام خواهد کرد ، افزود:”وزارت نیرو وظیفه دارد سقفی برای خروجی واحدهای رمزنگاری مجاز موضوع انرژی مصرفی هر واحد تعیین کند. تولید ماینرها نباید از سقف فراتر رود “،

خبرگزاری مهر به نقل از مصطفی رجبی مشهدی ، معاون شرکت تولید ، توزیع و انتقال نیرو در ایران (توانیر) و سخنگوی صنعت برق تأیید کرد که “این ارزهای رمزپایه طبق مقررات تعیین شده توسط بانک مرکزی قابل مبادله است.”

Presstv ، یک شبکه دولتی و خبری مستند ایرانی وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (IRIB) ، توضیح داد: “ماینرها قرار است ارز رمزنگاری شده اصلی را به طور مستقیم و در حد مجاز به کانال های معرفی شده توسط CBI تأمین کنند . سقف قانونی مقدار ارز رمزنگاری شده برای هر ماینر با توجه به میزان انرژی یارانه ای مورد استفاده برای استخراج ماینر و براساس دستورالعمل های منتشر شده توسط وزارت نیرو تعیین می شود. “

علیرضا شمخی ، تحلیلگر ارز رمزنگاری شده به خبرگزاری ایسنا گفت که قانون جدید مبهم است. به عنوان مثال ، چگونگی قیمت گذاری رمز ارزها یا نرخ ارز بین دلار و ریال توسط بانک مرکزی بیان نشده است. پیش از این ، ماینرها می توانستند ارزهای دیجیتال خود را با دلار ، ریال یا ارزهای دیگر با قیمت بازار مبادله کنند. وی افزود: الزام ماینرها برای گزارش تولید خود به بانک مرکزی در سایر صنایع مشاهده نمی شود ، نتیجه گیری کرد که قانون جدید احتمالاً جذابیت صنعت را کاهش می دهد و حاشیه سود ماینرها را به میزان قابل توجهی پایین می آورد.

ایران بیش از 1000 مجوز برای استخراج کنندگان ارز دیجیتال صادر کرده است ، از جمله یک مورد برای غول استخراج بیت کوین ترکیه Iminer. نیروگاه های برق در ایران مجاز به استخراج ارزهای دیجیتال هستند و به استخراج کنندگان بیت کوین دسترسی انحصاری به برق تولید شده از سه واحد دیگر داده شده است. در همین حال ، بیش از هزار ماینر غیرقانونی بیت کوین تعطیل شده اند.

پویشگر: خبرپو     منبع: news.bitcoin

۹:۲۲:۴۲ | شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ | Saturday 31 / 10 October / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon